BSH

Matthias Metz nowym CEO Grupy BSH

Matthias Metz

Nowym dyrektorem generalnym i prezesem zarządu wiodącego europejskiego producenta sprzętu AGD będzie Matthias Metz, obecnie członek zarządu ZEISS Group. Nowe obowiązki w BSH Matthias Metz podejmie 1 października 2022 r.

Nowym dyrektorem generalnym BSH Hausgeräte GmbH z dniem 1 października 2022 będzie dr Matthias.  Metz obejmie stanowisko dyrektora generalnego BSH Hausgeräte GmbH. Na tym stanowisku będzie odpowiedzialny za globalną działalność tego producenta sprzętu AGD zatrudniającego ponad 62 000 pracowników i globalnej sieci produkcyjnej obejmującej 40 fabryk na całym świecie. Metz obecnie kieruje segmentem rynków konsumenckich w ZEISS Group i wniesie do BSH wieloletnie międzynarodowe doświadczenie w zakresie działań biznesowych w segmencie konsumenckim.

Matthias Metz jest doświadczonym menedżerem i wnosi głębokie zrozumienie dla biznesu konsumenckiego i produktów technologicznych. Cieszymy się, że mianujemy go na stanowisko dyrektora generalnego do zarządu BSH – mówi dr Christian Fischer, wiceprzewodniczący zarządu Robert Bosch GmbH i przewodniczący rady nadzorczej BSH.

W ZEISS Metz jest członkiem zarządu Carl Zeiss AG i dyrektorem generalnym segmentu rynków konsumenckich od 2015 roku, a także odpowiada za firmy sprzedażowe i serwisowe ZEISS w Belgii, Holandii, Afryce Południowej i Ameryce Łacińskiej. Dodatkowo jest także CEO i Prezesem Zarządu Carl Zeiss Vision International GmbH, Aalen. Przed karierą zawodową w Grupie ZEISS zajmował rozmaite stanowiska kierownicze w innych firmach z branży dóbr konsumpcyjnych i pracował między innymi w Szanghaju w Chinach. Posiada doktorat z ekonomii i nauk społecznych. Metz jest żonaty i ma trzy córki.

Bardzo się cieszę, że mogę wziąć na siebie odpowiedzialność za BSH. Jestem osobiście przekonany, że sprzęt AGD oraz uzupełniające cyfrowe rozwiązania i usługi BSH wnoszą istotny wkład w poprawę jakości życia konsumentów na całym świecie – mówi Metz.

Cieszymy się, że możemy powitać Matthiasa Metza w BSH oraz w Zarządzie i nie możemy się doczekać wspólnego kształtowania sukcesu naszej firmy w przyszłości – mówi tymczasowy dyrektor generalny i dyrektor finansowy BSH Gerhard Dambach.

Metz przejmie funkcję dyrektora generalnego, którą obecnie pełni tymczasowo dyrektor finansowy BSH, dr Gerhard Dambach.

2022-07-11
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket