CIARKO

Wznawia produkcję po pożarze

Wznawia produkcję

Mimo że w pożarze fabryki Ciarko w Sanoku ucierpiała znaczna część zakładu, firma powraca systematycznie do regularnej produkcji i realizacji zamówień. I choć prace porządkowe i odbudowa zajmą jeszcze wiele tygodni, to niewyobrażalne są zapał i motywacja firmy w usuwaniu skutków żywiołu.

W wyniku czerwcowego pożaru zniszczone zostały dwa wydziały montażowe, część biur produkcyjnych, jedna z trzech lakierni oraz magazyny części i wyrobów gotowych. Zdjęcia obiegające tego dnia media porażały skalą zjawiska, a wszystkim szczerze związanym z naszą branżą i sanocką spółką serca zabiły zdecydowanie mocniej…

Na szczęście udało się opanować zmienny i momentami wyjątkowo rozległy pożar. I choć jego przyczyny nie są znane i do czasu oficjalnego raportu wszelkie przypuszczania będą jedynie spekulacjami, wstępnie wymienia się dwa możliwe powody zdarzenia – wyładowanie atmosferyczne oraz zwarcie instalacji elektrycznej. Oczywiście, przy tak optymistycznym finale, jakim bez wątpienia jest brak ofiar, poważniejszych strat materialnych czy całkowitego zatrzymania produkcji, wszystkie inne kwestie schodzą na plan dalszy.

Dzięki wielkiemu poświęceniu strażaków oraz pracowników Ciarko udało się ocalić całą dokumentację techniczną do produkcji oraz „serce” firmy, jakim jest park maszynowy. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Ciarko dysponuje najnowocześniejszym zapleczem produkcyjnym nie tylko w Polsce, ale i Europie. I choć uszkodzeniu uległa część nowatorskich robotów spawalniczych, to wszelkie inne maszyny i przyrządy do produkcji okapów, w tym dwie lakiernie, wszystkie urządzenia laserowe, centra gięć, giętarki, zaginarki, zaczyszczarki, prasy oraz większość budynków i pomieszczeń przygotowania i produkcji ocalały i w pełni nadają się do użytkowania i produkcji.

Zarząd Ciarko na naszych łamach pragnie podziękować wszystkim swoim Klientom i Partnerom w biznesie za wszystkie telefony, sms-y, e-maile, którymi dodawali firmie sił i otuchy i tego dnia okazali się prawdziwymi Przyjaciółmi. Bez wątpienia przy takim wsparciu, wewnętrznej motywacji i odrobinie cierpliwości sanocka spółka stanie się jeszcze bardziej skonsolidowana i silniejsza.

Ciarko to największy w Polsce i czołowy w Europie producent wysokiej jakości okapów. Firma obecna jest na rynku od 1986 r. i wytwarza blisko milion okapów rocznie, będąc czołowym dostawcą dla wielu renomowanych marek w Polsce i za granicą.

Wznawia produkcję
2022-07-08