Strona domowa / RTV WIDEO / Artykuły / Premiera najnowszej

HISENSE

Premiera najnowszej linii telewizorów

Premiera najnowszej

W Warszawie w Centrum Praskim Koneser odbyła się prezentacja najnowszej linii telewizorów ULED, QLED, Mini LED ULED, OLED i Laser TV. Premierę miały też oficjalne dwa modele wprowadzane z okazji FIFA World Cup 2022, których marka Hisense jest głównym sponsorem.

Prezentacje rozpoczęła Karolina Kłopotowska, deputy general manager, która przybliżyła historię marki Hisense i jej osiągnięcia. Hisense jest czwartą, co do wielkości marką telewizorów na świecie i marką nr 1 w tym segmencie w Chinach. W 2018 roku Hisense przejął Gorenje, czołowego producenta AGD w Europie i tym samym znacznie poszerzył portfolio swoich produktów. Jest producentem TV, elektroniki użytkowej i sprzętu AGD, w tym m.in. lodówek, pralek i klimatyzatorów, którego produkty są dostępne na 6 kontynentach. Firma posiada swoje oddziały w 54 państwach, ma 16 centrów badań i rozwoju oraz 16 fabryk w różnych częściach świata. 

Konrad Areseniuk vp of sales brown goods zaprezentował zalety najnowszych telewizorów. Hisense jest pionierem w dziedzinie telewizji laserowej – firma jako pierwsza na świecie wprowadziła Laser TV – produkt z funkcjami TV krótkiego rzutu i systematycznie pracuje nad ulepszaniem tej technologii. Wrażenie zrobił flagowy Laser TV L9G 4K dostępny z ekranami 100 lub 120 cali. Do tworzenia obrazy wykorzystywane jest światło laserowe o zakresie kolorów (107 proc. BT 2020), którego odbite od ekranu jest przyjazne dla oczu. Laser TV jest oficjalnym telewizorem FIFA World Cup w Katarze.

Drugim oficjalnym telewizorem na FIFA World Cup 2022 są jest ULED (Ultra LED 4K) U7HQ (w wersji 65 i 55 calowej). Ma on wiele funkcji przydatnych do odtwarzania sportu – wyświetlacz z kropkami kwantowymi, doskonale odwzorowującymi kolory, 120 Hz i złączami HDMI 2.1. z certyfikatem IMAX Enhanced Dolby Vision IQ i Dolby Atmos. Polecany jest też do gier, funkcja Game mode pro. Hisense chce konkurować także na rynku telewizorów OLED. Zaprezentowano telewizory OLED A9H i A85H. Uwagę dziennikarzy zwrócił 65-calowy A9H OLED 4K, który zapewnia poza doskonałym obrazem, przede wszystkim doskonały, przestrzenny dźwięk. W systemie audio 3.1.2 z subwooferem i techniką Sonic Screen, dźwięk nie tylko otacza przestrzeń, ale również wydobywa się z ekranu.

We wszystkich telewizorach zastosowano najnowszą wersję systemu operacyjnego VIDDA, który powoduje szybkie działanie funkcji smart TV i zarządzanie aplikacjami multimediów. Na pilocie umieszczono aż 12 przycisków umożliwiających szybkie dotarcie do popularnych serwisów VoD Netflix, Disney+ i aplikacji.

Premiera najnowszej linii telewizorów

Karolina Kłopotowska przedstawiła historię marki Hisense i obszary jej działalności. (Fot. Hisense)

 

Premiera najnowszej linii telewizorów

Konrad Aresniuk zaprezentował bogatą ofertę telewizorów na rok 2022. (Fot. Hisense)

 

Premiera najnowszej linii telewizorów

Firma Hisense specjalizuje się w produkcji telewizorów projekcyjnych Laser TV L9G 4K. (Fot. Hisense)

 

Premiera najnowszej linii telewizorów

Premierę miał U7 oficjalny model TV FIFA World Cup 2022.

 

Premiera najnowszej linii telewizorów

Porównać można było jakość obrazu najlepszych telewizorów Hisense Mini LED ULED 4K U8 i OLED 4K A9. (Fot. Hisense)

 

2022-06-22
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket