Strona domowa / AGD MAŁE / Artykuły / Ekspres automatyczny

ZELMER

Ekspres automatyczny ZCM8121 Maestro Barista

Ekspres automatyczny

Wyprodukowany w słonecznej Hiszpanii ekspres automatyczny Zelmer ZCM8121 Maestro Barista pozwoli w kilka chwil rozkoszować się smakiem aromatycznego espresso ze świeżo zmielonych ziaren.

Ekspres wyróżnia się stylowym wzornictwem i sprawdzi się nie tylko w domu, ale i mniejszych biurach. Wszystko za sprawą dużego pojemnika na kawę, w którym zmieści się 300 g ziaren, czy zbiornika na wodę o pojemności 2 l. Pojemnik na fusy zmieści do 14 porcji kawy, a tacka ociekowa ma pojemność 1 l. Na froncie znajdziemy wygodny panel dotykowy, który pozwala szybko wybrać jeden z napojów do przygotowania – espresso, lungo, gorącą wodę lub parę wodną. Za wydobycie wszelkich aromatów odpowiadają wydajna pompa, zapewniająca ciśnienie nawet 20 bar oraz system wstępnego zaparzania Aroma Control. Przy pomocy panelu sterującego można wygodnie ustawić moc kawy oraz jej pojemność, a także temperaturę zaparzania. Dzięki dyszy parowej do spieniania mleka z łatwością przygotujemy inne rodzaje kawy, np. cappuccino albo latte. W tym wypadku atutem jest również regulacja wysokości wylewki kawy od 85 do 145 mm, a więc idealnie do różnego rodzaju kubków oraz szklanek.

Zelmer ZCM8121 Maestro Barista został wyposażony w system grzewczy termoblok, który gwarantuje szybkie uzyskanie odpowiedniej temperatury wody. Producent wykorzystał stożkowy młynek ze stali nierdzewnej z pięciostopniową regulacją grubości mielenia. W razie potrzeby jest opcja użycia kawy mielonej. To przydatne rozwiązanie, np. gdy odwiedzają nas goście i jedna z osób preferuje kawę bezkofeinową. Podczas spotkań ze znajomymi zaletą będzie także możliwość przygotowania dwóch porcji kawy jednocześnie. Atutem jest również łatwy dostęp, od frontu, do zbiornika na wodę.

Trudności nie stanowi również czyszczenie ekspresu. W zestawie znajdziemy filtr do wody, który skutecznie dba o bezawaryjną pracę urządzenia oraz jakość przygotowywanych napojów. Dzięki automatycznym programom czyszczenia i odkamieniania okresowa konserwacja nie stanowi trudności. Kolejnym z atutów jest łatwy dostęp do bloku zaparzającego, który możemy wygodnie wyjąć oraz oczyścić.

Ekspres wyróżnia sie estetyczną obudową w kolorze czarnym ze srebrnymi detalami. Dotykowy panel prezentuje się elegancko i minimalistycznie. Urządzenie będzie pasować do większości kuchennych aranżacji.

Ekspres automatyczny
2022-06-18
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket