Strona domowa / AGD DUŻE / Artykuły / Najlepszy pracodawca

SAMSUNG

Najlepszy pracodawca w branży elektronicznej w Polsce

Najlepszy pracodawca

Samsung Electronics Polska ponownie został uznany za jednego z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma wygrała drugą edycję rankingu „Polandʼs Best Employers” 2022 w kategorii „Elektronika, elektrotechnika, sprzęt komputerowy”.

„Poland’s Best Employers” 2022 (Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2022) to przygotowane przez „Forbesa” przy współudziale firmy Statista zestawienie 300 firm, które w największym stopniu spełniają oczekiwania pracowników.

Ranking przygotowywany jest na podstawie badania wśród zatrudnionych, którzy oceniali takie aspekty jak wynagrodzenie, czas pracy, możliwości awansu i rozwoju, warunki i sprzęt do pracy w biurze oraz pracę zdalną. Pracowników pytano także o rekomendacje bezpośrednie oraz pośrednie, czyli gotowość do polecania swojego pracodawcy znajomym, oraz w odniesieniu do innych pracodawców z branży, w której aktualnie są zatrudnieni.

W drugiej edycji rankingu najlepszych pracodawców firma Samsung Polska – podobnie jak rok temu – została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w kategorii „Elektronika, elektrotechnika, sprzęt komputerowy”. Firma zdobyła 80,56 punktów na 100 możliwych.

 – Jesteśmy dumni z uzyskanego wyniku i cieszymy się, że nasi pracownicy uznają Samsung za miejsce, w którym chcą się rozwijać. Kładziemy szczególny nacisk zarówno na to, by mogli oni w pełni realizować swój potencjał, jak i na tworzenie środowiska opartego o różnorodność, szacunek i inkluzywność. Ponadto praca hybrydowa jest dla nas standardem, w którym świetnie się odnajdujemy – powiedział Rafał Tyburcy, dyrektor HR w Samsung.

W trwającym od września do października 2021 r. badaniu wzięło udział około 1800 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników. Anonimowe ankiety wypełniło łącznie ponad 20 tysięcy pracowników.

2022-06-10
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket