Strona domowa / AGD DUŻE / Artykuły / Wyniki finansowe

LG

Wyniki finansowe za I kw. 2022 r.

Wyniki finansowe

Firma LG Electronics Inc. (LG) ogłosiła skonsolidowaną sprzedaż za pierwszy kwartał 2022 r. na poziomie 21,11 bln KRW (17,53 mld USD) – jest to największy kwartalny przychód w historii firmy.

Największe przychody kwartalne w historii firmy obrazują duży popyt na urządzenia AGD z segmentu premium i części samochodowe. Na zysk operacyjny w wysokości 1,88 bln KRW (1,56 mld USD) pozytywny wpływ miały przychody z tytułu opłat licencyjnych, które zostały częściowo zmniejszone przez jednorazowe koszty restrukturyzacji zatrudnienia.

W porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku przychody wzrosły o 18,5 proc., a rentowność zwiększyła się o 6,4 proc. Jest to odzwierciedleniem bardzo dużego popytu na urządzenia gospodarstwa domowego firmy LG w związku z tym, że konsumenci na całym świecie nadal przywiązują coraz większą wagę do zdrowego trybu życia, efektywności energetycznej i modernizacji domów. Sprzedaż działu części samochodowych wzrosła dzięki większemu popytowi na części samochodowe, co było wynikiem proaktywnej i prewencyjnej reakcji na niedobory półprzewodników dla przemysłu motoryzacyjnego.

W dziale Home Appliance & Air Solution LG uzyskało w pierwszym kwartale sprzedaż w wysokości 7,97 bln KRW (6,62 mld USD) przy zysku operacyjnym w kwocie 447,60 mld KRW (371,68 mln USD). Sprzedaż wzrosła o 18,8 proc. w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku, odnotowując największy kwartalny przychód w tej jednostce biznesowej. Stabilny wzrost wynikał głównie z dobrych wyników w segmencie urządzeń premium oraz nowych kategorii, takich jak produkty higieniczne wykorzystujące technikę parową. Dział urządzeń oczekuje dalszego wzrostu w wyniku rozszerzenia sprzedaży zagranicznej na nowe kategorie urządzeń.

Niezweryfikowane kwartalne wyniki finansowe firmy LG Electronics opierają się na Międzynarodowych Standardach Sprawozdawczości Finansowej (IFRS) i obejmują okres trzech miesięcy kończący się 31 marca 2022 r. Kwoty w wonach południowokoreańskich (KRW) są przeliczane na dolary USA (USD) po średnim kursie z danego kwartału – 1204,26 KWR za USD.

Prezentacja z wynikami finansowymi LG dostępna jest na stronie producenta: https://www.lg.com/global/investor-relations-reports.

2022-06-10
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket