BSH

Wsparcie dla rodzin ukraińskich pracowników

Wsparcie

BSH rozszerza zakres wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Firma przystosowała część pomieszczeń biurowych tak, aby mogły pełnić funkcję tymczasowego miejsca zakwaterowania. W pomieszczeniach biurowych BSH w Bukowcu powstały trzydzieści dwa miejsca noclegowe.

W Bukowcu (woj. łódzkie) mieści się dział logistyki BSH. Firma zdecydowała się przystosować pomieszczenia biurowe w tej lokalizacji tak, aby mogły pełnić funkcję tymczasowego miejsca pobytu. Lokalizacja jest przeznaczona dla rodzin ukraińskich pracowników BSH w Łodzi. Goście mają do dyspozycji przestronną, wyposażoną w podstawowe sprzęty kuchnię oraz łazienkę. Obecnie w Bukowcu przebywają dwie rodziny. Firma przygotowuje kolejne miejsca noclegowe w swoich biurach w Rzeszowie.

Oprócz działań skierowanych do rodzin pracowników BSH firma angażuje się w pomoc organizowaną przez inne instytucje. Przeznaczyła na ten cel ponad 1500 urządzeń gospodarstwa domowego dla uciekających przed wojną uchodźców. Są to przede wszystkim pralki, suszarki do ubrań oraz lodówki. Małe i duże AGD trafiło już do łódzkiej Fundacji Happy Kids, która ewakuowała prawie 1500 dzieci z ukraińskich domów dziecka, pomogła wielu cywilom i planuje wspierać uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w Mołdawii, oraz do Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego, która otoczyła opieką rodziny studentów z Ukrainy. Firma przekaże także darowiznę na rzecz Urzędu Miasta w Łodzi oraz Urzędu Marszałka Województwa Łódzkiego. Obie instytucje w sposób ustrukturyzowany przygotowują bazę noclegową dla uchodźców z Ukrainy, którzy trafiają do województwa łódzkiego, dlatego najlepiej znają bieżące potrzeby i będą kierować urządzenia gospodarstwa domowego od BSH tam, gdzie będą potrzebne.

Wsparcie
2022-06-04