Domowe urządzenia do pielęgnacji twarzy

Domowe urządzenia

Rynek domowych urządzeń do pielęgnacji twarzy stale się rozwija. Dzięki nim zabiegi przeprowadzane do tej pory w salonach kosmetycznych możemy wykonać w domowym zaciszu. Oczywiście, aby uzyskać dobre rezultaty, warto sięgać po sprzęt sprawdzonych marek i użytkować go regularnie.

Sprawia to, że korzystanie z urządzeń do domowych zabiegów może być znacznie bardziej przystępne cenowo niż wykonywanie ich w profesjonalnym salonie. Dzięki przeprowadzonym testom mamy zaś pewność, że zabiegi są dla nas bezpieczne.

Szczoteczki soniczne

Tego typu urządzenia powinny być wykonane z higienicznego silikonu o właściwościach hipoalergicznych, aby nie powodowały niepożądanych reakcji alergicznych. Na rynku znajdziemy modele przeznaczone do różnego typu cery, urządzenie powinno być więc dobrane właściwie. Szczoteczka taka głęboko oczyszcza pory skórne i złuszcza zrogowaciały naskórek oraz pobudza krążenie. Dzięki temu nadaje się nie tylko do czyszczenia, ale również poprawia wchłanialność kosmetyków, które mogą działać skuteczniej. Urządzenie może być wyposażone we wbudowany timer, który odmierza, ile powinien trwać przeprowadzany zabieg czyszczenia. W trakcie użytkowania skórę należy masować kolistymi ruchami. Dostępne są różne tryby pracy, od których zależy liczba pulsacji sonicznych. Jako że szczoteczek używamy z produktami do mycia twarzy, takimi jak żel lub pianka, to muszą być wodoodporne. Szczoteczka może być obustronna. Z jednej strony znajduje się najczęściej powierzchnia przeznaczona do delikatniejszych zabiegów, a z drugiej do silniejszego pobudzenia skóry. Ciekawostką jest funkcja terapii termalnej. Polega ona na zwiększeniu temperatury do wartości, która rozpuści makijaż i jeszcze bardziej zrelaksuje skórę.

Domowe urządzenia

Concept SK9010 Sonivibe; Remington Recharge FC1500; Concept PO2000 Perfect Skin; Concept SK9001 Sonivibe

Zabiegi mikrodermabrazji diamentowej

Mówiąc o profesjonalnym sprzęcie domowego użytku, przeznaczonym do pielęgnacji twarzy, nie można zapomnieć o urządzeniach do mikrodermabrazji. Zabieg, wykonywany wcześniej jedynie w gabinetach, można dziś z powodzeniem przeprowadzić w domu. Zwykle w warunkach gabinetowych mikrodermabrazja polega na usunięciu, w sposób mechaniczny, warstwy rogowej naskórka, w celu gruntownej przebudowy i regeneracji skóry. Nie inaczej jest w przypadku sprzętu do użytku domowego.

Polega ona na ścieraniu zrogowaciałej warstwy naskórka przy pomocy diamentowych głowic. Następnie jest ona usuwana przy pomocy podciśnienia i osadza się na wymiennych filtrach. W zestawie znajdują się głowice diamentowe o różnym rozmiarze, a podciśnienie można kontrolować. Przebarwienia, blizny, rozstępy, zmarszczki czy łojotok to tylko niektóre problemy skórne, w których zwalczaniu pomaga mikrodermabrazja.

Warto jednak wybierać urządzenia, które posiadają różne tryby pracy, tak aby móc dostosować je do własnych potrzeb, tak jak robi to profesjonalista w gabinecie lekarskim czy kosmetycznym. Sprzęt może mieć także funkcję masażu podciśnieniowego, który znacznie pobudzi krążenie krwi. Niektóre produkty posiadają dodatkowo końcówki ssące, które oczyszczają cerę z zaskórników i wągrów. Ponadto niektóre modele posiadają systemy liftingujące, które stymulują skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się jędrna, napięta i widocznie odmłodzona. Istnieją także produkty do tzw. mikrodermabrazji diamentowej, która wykorzystuje do ścierania ostrza diamentowe. Najważniejsze jest, aby urządzenie dobrze i w sposób bezpieczny spełniało swoją podstawową funkcję, czyli mechaniczne usuwanie rogowej warstwy naskórka. Bezpieczeństwo oznacza przede wszystkim możliwość czułej regulacji trybów pracy, a także końcówki o różnej grubości ścierania, tak aby móc dostosować je do rodzaju i specyfiki skóry. Warto dodać, że mikrodermabrazja nie jest polecana osobom o skórze wrażliwej i naczyniowej.

Domowe urządzenia

Urządzenia do pielęgnacji twarzy zazwyczaj wyposażone są w zasilanie akumulatorowe, co pozwala na wygodne użytkowanie. (Fot. Concept)

Mezoterapia bezigłowa i mikroigłowa

Domowy sprzęt do wykonania zabiegu mezoterapii, ma zwykle różne tryby i funkcje. Na rynku można znaleźć zarówno te podstawowe, jak bardziej zaawansowane produkty. Podstawą pracy urządzenia są ultradźwięki, które zwężają pory, spłycają zmarszczki, nawilżają i poprawiają koloryt. Takie urządzenia zwykle powinny być wyposażone w jonoforezę (dodatnią i ujemną). Można także znaleźć sprzęt, który wykonuje masaż mikrofalami – szczególnie istotny w dotlenianiu i stymulacji skóry do procesów regeneracyjnych. Dobre urządzenie do mezoterapii bezigłowej powinno posiadać różne tryby pracy – w zależności od rodzaju skóry (tłustej, mieszanej, suchej czy starzejącej się).

Z pewnością należy w tym momencie wspomnieć o urządzeniach do mezoterapii mikroigłowej, które obecnie są także dostępne na rynku. Zasady działania są podobne, jak w przypadku produktów przeznaczonych do terapii bezigłowej, z tą różnicą, że głowice wyposażone zostały w bardzo drobne igły, wykonane ze stali chirurgicznej, które mają za zadanie nakłuwać skórę do ok. 2,5 mm. Metoda ta jest bardziej inwazyjna i poleca się ją zwłaszcza w terapii antystarzeniowej. Mikronakłucia stymulują produkcję kolagenu i elastyny, zapewniając tym samym regenerację, wygładzenie zmarszczek, spłycenie blizn potrądzikowych czy zmniejszenie przebarwień.

Domowe urządzenia

Concept PO2010 Perfect Skin; Eldom ZU10 dux; Concept SK9001 Sonivibe; Remington Reveal FC500

Peeling kawitacyjny

Obecnie nie trzeba już odwiedzać kosmetyczki czy gabinetu medycyny estetycznej, aby poddać skórę profesjonalnym zabiegom przeciwstarzeniowym. Wielką popularnością cieszą się urządzenia do domowej pielęgnacji regenerującej i antystarzeniowej. Wśród takich produktów można znaleźć sprzęt do peelingu kawitacyjnego. Niewielkich rozmiarów urządzenie wyposażone jest zwykle w wibracje ultradźwiękowe i łopatkę wykonaną ze stali nierdzewnej, aby generowane mikrofale mogły z łatwością usunąć zanieczyszczenia i ułatwić wnikanie substancji odżywczych.

Warto wybierać produkty, w których zaimplementowano mikroprądy EMS, znacznie pobudzające skórę do produkcji kolagenu, a co z a tym idzie stymulujące procesy odmładzające. Ponadto niektóre urządzenia mają funkcję masującą, która dodatkowo ujędrnia i nadaje skórze elastyczności. Na rynku dostępne są również wersje soniczne z funkcją jonoforezy, która polega na wykorzystaniu prądu w celu wprowadzenia jonów wprost do skóry – szczególnie polecana metoda dla osób, mających problemy z trądzikiem, stanami zapalnymi, rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, a także przebarwieniami. Peeling kawitacyjny dobrze przygotuje skórę do innych zabiegów odmładzających, takich jak chociażby mezoterapia bezigłowa, do wykonania której również służą specjalne urządzenia.

2022-05-11
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket