Strona domowa / AGD DUŻE / Artykuły / IV Kongres AGD

APPLiA POLSKA

IV Kongres AGD tradycyjnie w Łodzi

IV Kongres AGD

Jak co roku „InfoProdukt” objął patronatem medialnym największe wydarzenie w branży AGD w Polsce. Czwarta edycja Kongresu AGD, którego głównymi organizatorami są związek producentów AGD APPLiA Polska i Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, odbędzie się tradycyjnie w Fabryce Grohmana w Łodzi.

Pierwszy Kongres zgromadził blisko 250 osób, w tym producentów, poddostawców, dystrybutorów, recyklerów, start-upy i usługodawców dla branży AGD. Nie zabrakło też przedstawicieli rządu, na czele z wicepremierem oraz Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotrem Glińskim, Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigą Emilewicz oraz wiceministrem Tadeuszem Kościńskim.

Druga edycja to w telegraficznym skrócie dwa dni rozmów o branży AGD, pojedynek start-upów, miniexpo, pokazy technologii 5G i „biznesowe randki”. Do siedziby Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przyjechali przedstawiciele niemal wszystkich producentów sprzętu AGD, ich podwykonawcy, dostawcy, usługodawcy, start-upy, firmy zajmujące się recyklingiem elektrośmieci, samorządowcy, politycy i przedstawiciele rządu. W spotkaniu uczestniczył wicepremier prof. Piotr Gliński.

Podczas III Kongresu AGD zaprezentowane zostały raporty APPLiA Polska, z których wynika, że w Polsce w ubiegłym roku wyprodukowano 30 mln urządzeń AGD, w tym 24 mln szt. dużego AGD. To o 3 proc. więcej niż w roku 2019. O tej tendencji wzrostowej wspomniał w swoim wystąpieniu Waldemar Buda, wiceminister w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Tegoroczny Kongres AGD odbędzie się w dniach 26 i 27 maja. Bez wątpienia będzie to największe spotkanie branży AGD w Europie. Podczas ubiegłych edycji do Łodzi ściągnęło kilkuset gości. Nie inaczej będzie zapewne w tym roku.

W imieniu organizatorów zapraszamy na IV Kongres AGD. Relacja z wydarzenia ukaże się w lipcowym wydaniu „InfoProduktu”.

2022-05-08
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket