Strona domowa / RTV WIDEO / Artykuły / Nowe linie telewizorów

LG

Nowe linie telewizorów na 2022 rok

Nowe linie telewizorów

W salonie gier Esport Spot w Warszawie odbyła się wiosenna prezentacja najnowszych telewizorów na rok 2002.

Atrakcyjne nowości przygotowano w telewizorach LG OLED i konkurujących z nimi od roku LG QNED oraz LG Nano Cell. Zwiększa się oferta telewizorów OLED 4K i 8K w szerokim zakresie przekątnych – od 42 do aż 93 cali. Seriami podstawowymi są telewizory z serii A2 i B2 z nowym procesorem Alpha 7 (5. generacji), w serii B2 matryca będzie 120-hercowa. W serii C2 pojawią się po raz pierwszy telewizory z matrycą OLED evo z większą jasnością obrazu i procesorem Alpha 9 (5. generacji) o przekątnych 42, 48, 55, 65, 77 i 83 cali. Atrakcyjnie zapowiada się najmniejszy, 42-calowy model z serii C2, który może być bardzo dobrym monitorem do gier, jak i telewizorem do mniejszego pokoju. Dla zwolenników klasy premium i wieszania telewizora na ścianie jak obraz (Gallery Design) w najlepszej serii – G2 panel będzie miał jeszcze większą jasność (z dodatkowym systemem chłodzenia i funkcją Brightness Booster Max). W serii G2 oferowane są największe przekątne – 55, 65 ,77, 83 i 93 cali. Modele z serii C2 i G2 mają jeszcze smuklejsze ramki. Przedłużona gwarancja do 5 lat na matryce oznacza, że są jeszcze lepiej chronione przed ryzykiem wypalenia. Seria Z2 obejmuje ekrany 8K 77- i 88-calowe.

Z telewizorami OLED konkurować będą QNED Mini LED 4K i 8K (Quantum Dot NanoCell z podświetleniem mini-LED), które premierę miały w ubiegłym roku. W tym roku są bardziej dopracowane. Topowe modele 8K z serii QNED99 i QNED95 będą miały zwiększoną jasność do 2500 nt (86 cali).

Producent w dalszym ciągu rozwija również swoje oprogramowanie. Zaprezentowano kolejną wersję systemu webOS 22. Premierowy produkt zapewnia maksymalną wygodę i ułatwia wyszukiwanie treści. System webOS 22 wprowadza profile osobiste. W ramach swego profilu każdy może konfigurować szybki dostęp do wybranych serwisów streamingowych, a także otrzymywać własne rekomendacje dotyczące treści na podstawie historii oglądania oraz powiadomienia w czasie rzeczywistym, by być na bieżąco np. z ulubionymi drużynami sportowymi. Rozwijana jest też funkcja Game Optimizer. Specjalny interfejs daje dostęp do wszystkich ustawień związanych z grą w jednym miejscu oraz automatycznie dobiera najlepsze parametry obrazu do tytułu, w który akurat gramy, na podstawie jego gatunku. Korzystanie z platform gamingowych w chmurze Nvidia GeForce Now i Google Stadia maksymalnie zwiększa wrażenia i wygodę graczy. LG OLED obsługują funkcję Nvidia G-SYNC Compatible oraz karty graficzne Nvidia GeForce RTX z serii 30. Dodano szybki dostęp do nowego trybu – Dark Room Mode, w którym jasność ekranu jest dostosowywana w taki sposób, żeby uzyskać jeszcze lepsze wrażenia przy wyłączonym świetle.

Nowe linie telewizorów

Najnowsze telewizory i ich funkcje zaprezentował Wiesław Kowalczyk z LG Electronics Polska.

Nowe linie telewizorów

Interfejs Game Optimizer w jednym miejscu koncentruje wszystkie najważniejsze opcje dotyczące ustawień obrazu dla gier.

Nowe linie telewizorów

Najlepszy panel LG OLED evo z większą jasnością obrazu zobaczymy w seriach C2 i G2.

2022-04-28
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket