Strona domowa / / Artykuły / Nowe telewizory i soundbary

TCL

Nowe telewizory i soundbary TCL Europe

Nowe telewizory i soundbary

TCL Europe przedstawiło na wiosennej prezentacji internetowej dużą ofertę telewizorów Mini LED i QLED oraz soundbary – gamę produktów, zapewniających nowe wrażenia w domowej rozrywce.

Według Omdia udział TCL TV w światowym rynku w 2021 r. nadal wzrastał – do 11,5 proc., plasując firmę na trzecim miejscu na świecie. Globalny przychód z działalności TCL TV Business wzrósł o 24,3 proc. rdr do poziomu 49,27 mld HK (6,3 mld USD), a firma TCL zajęła również drugie miejsce pod względem udziału w globalnym rynku telewizorów LCD w 2021 r. W Europie, dzięki sukcesowi sprzedaży telewizorów QLED i Mini LED z serii C (z roku 2021), firma TCL zanotowała dużą dynamikę wzrostu, uzyskując przychody ze sprzedaży telewizorów większe o 52,2 proc. rdr.

Tegoroczne telewizory Mini LED QLED z serii C i soundbary przedstawił Olivier Semenoux – head of product management. To czwarta generacja telewizorów Mini LED QLED marki TCL. Kierując się hasłem „Inspiruje wielkością” (Inspire Greatness), TCL wprowadza kolejne ulepszenia w telewizorach z podświetleniem mini-LED, aby zaoferować konsumentom jeszcze lepszej jakości rozrywkę na dużych ekranach. Najnowsze telewizory premium Mini LED QLED z serii C83 (przekątne 55, 65 i 75 cali) i C93 (przekątne 65 i 75 cali) są wyposażone w system Google TV, polecany do kina domowego. Zostały uhonorowane nagrodą „Red Dot Design Award”. Nowe panele Mini LED QLED zwiększają kontrast i jasność, precyzję szczegółów obrazu, zmniejszają zjawisko poświaty (bloomingu) i mory. Flagową serię C93 wyróżniają panele z 2000 stref lokalnego podświetlenia. Zgodność ze standardem IMAX Enhanced wraz z systemem dźwięku 2.1.2 zapewnia wrażenia kinowe. Z kolei seria TCL C83 oferuje precyzyjny kontrast oraz ostrość i dynamikę obrazu HDR Premium 1000 i technikę 144Hz Motion Clarity Pro. Kolejna z serii – TCL C73 z panelami QLED 4K o szerokim wyborze przekątnych (75, 65, 55, 50 i 43 cali) – polecana jest do rodzinnego oglądania i grania. Filmy mogą być odtwarzane w standardach HDR10+, Dolby Vision IQ, Dolby Atmos. Możliwe jest odtwarzanie gier realizowanych w standardzie 120 kl./s z odtwarzaniem obrazu 144 Hz. Menu Game Master umożliwia kontrolowanie parametrów gier i korzystanie z funkcji VRR i ALLM. Ostatnia seria – C63 QLED 4K z Google TV (o takich samych przekątnych jak C73) – z szybkim wyszukiwaniem głosowym i obsługą telewizora zapewnia wszechstronną rozrywkę. Google TV znajdziemy także w najtańszych telewizorach TCL LCD 4 K z serii P73 i P63.

W tegorocznych nowościach warto zwrócić uwagę na takie funkcje jak Google Duo i Miracast, które umożliwiają realizacje wideokonferencji z przyjaciółmi, a także wykorzystanie ekranu do prezentacji z laptopa. Duży ekran to także dostęp do aplikacji z ćwiczeniami (TCL Health Hub). Firma TCL inwestuje także w soundbary. Do telewizorów C635 i C735 polecany jest soundbar TCL C935 Dolby Atmos 5.1.2 z nagradzaną techniką Ray Danz – wyróżniony nagrodą „Red Dot Design Award” 2022. Tej wiosny, TCL wprowadza również kompletny i łatwy w konfiguracji soundbar TCL S522W oraz wyrafinowany P733W (3.1-kanałowy) z bezprzewodowym subwooferem o mocy 350 W.

Nowe telewizory i soundbary

Flagowy telewizor Mini LED QLED z serii C93 z soundbarem TCL C935. 

Nowe telewizory i soundbary

Miłośnikom gier i rozrywki spodoba się seria telewizorów C73.

Nowe telewizory i soundbary

Nawet w tańszych modelach telewizorów z serii C63 zastosowano wyświetlacz QLED i system Google TV.

2022-04-28
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket