BUDIMEX

Z tytułem Spółki Budowlanej Roku

Z tytułem

Firma została nagrodzona tytułem Spółki Budowlanej Roku przez kapitułę konkursu „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa”. Wśród nominowanych znaleźli się także inni generalni wykonawcy: Mirbud, Unibep, PORR i Strabag.

Serdecznie dziękuję kapitule konkursu, naszym podwykonawcom i partnerom, tysiącom dostawców i zamawiającym. Dziękuję pracownikom i naszym przyjaciołom z Ukrainy – mówił podczas wręczenia nagród – Artur Popko, prezes Budimex SA.

Po wybuchu wojny Budimex zadeklarował wsparcie finansowe i organizacyjne dla rodzin pracowników przebywających na terenie Ukrainy, włączając w to sprowadzenie tych rodzin do Polski. Pracownicy z Ukrainy otrzymali też ofertę wsparcia w zakwaterowaniu swoich bliskich w Polsce. Generalny wykonawca zagwarantował także miejsca pracy dla tych obywateli Ukrainy, którzy musieli wrócić na czas konfliktu do swojej ojczyzny.

Ponad 5 tysięcy osób na naszych budowach to pracownicy właśnie z tego kraju. Tak jak nas wspierali w ostatnich latach, tak my, jako branża budowlana, jesteśmy zobowiązani do pomocy im w tak szczególnej sytuacji. Ta nagroda będzie motywowała mnie i naszych ludzi do dalszej ciężkiej pracy w tym trudnym okresie – dodał prezes Budimeksu.

Spółka w lutym ogłosiła wyniki za 2021 r. Budimex zwiększył zysk z 427 mln złotych w roku 2020 do 554 mln złotych 2021 w r. przy jednoczesnej poprawie rentowności z 5,5 proc. do 7,0 proc.

Nagroda przyznawana jest przez kapitułę, w skład której wchodzą inżynierowie i menadżerowie budownictwa z takich organizacji jak Politechnika Warszawska, Instytut Dróg i Mostów, Instytut Kolejnictwa, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa czy Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

Z tytułem
2022-04-02
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket