Strona domowa / Artykuły / Lars Schubert

BSH

Lars Schubert nowym COO

Lars Schubert

Od 1 kwietnia 2022 r. Lars Schubert zostanie członkiem zarządu BSH Hausgeräte GmbH. Na stanowisku chief operating officer (COO) będzie odpowiadał za obszary produkcji, rozwoju, innowacji oraz technologii korporacyjnej i zarządzania globalnym łańcuchem dostaw.

Cieszę się, że w osobie Larsa Schuberta znaleźliśmy wewnątrz BSH kandydata mającego bardzo duże doświadczenie i wysokie kwalifikacje merytoryczne oraz międzynarodowe, którym możemy na nowo obsadzić pozycję COO – powiedział dr Christian Fischer, przewodniczący rady nadzorczej BSH Hausgeräte GmbH i wiceprezes zarządu Robert Bosch GmbH.

Dr Carla Kriwet, CEO i prezes zarządu BSH dodała: – Lars Schubert bardzo dobrze zna potrzeby BSH i naszych konsumentów i jak nikt inny symbolizuje innowacyjność i szybkość działania. Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli teraz współpracować z nim także w zarządzie i korzystać przy tym z jego azjatyckiego doświadczenia.

Wstępujący do zarządu Lars Schubert od wielu lat zna BSH. Po ukończeniu studiów z zakresu budowy maszyn na Uniwersytecie Chemnitz- Zwickau dyplomowany inżynier w roku 1995 rozpoczął swoją karierę w spółce BSH Hausgeräte GmbH w obszarze technologii powierzchni i analityki w Traunreut. Po jego pierwszej misji zagranicznej dla BSH w USA, gdzie odpowiadał za fabrykę piekarników w New Bern w Północnej Kalifornii, obejmował różne funkcje kierownicze w obszarze produkcji, rozwoju produktów i zarządzania produktem w Niemczech i za granicą. W 2016 r. Lars Schubert przeniósł się dla BSH do Nanjing w Chinach. Pełnił tam funkcję chief technology officer i członka zarządu BSH w Chinach.

W wieku 52 lat zostanie następcą dr Silke Maurer, k tóra z końcem marca opuści firmę.

Dziękujemy Silke Maurer za jej zaangażowanie i bardzo dobrą współpracę i życzymy jej wszystkiego najlepszego na przyszłość – powiedziała dr Carla Kriwet.

2022-03-15
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket