GRUPA AMICA

Preinkubacja studencka na półmetku

Preinkubacja studencka

Program preinkubacji studenckiej i wyzwań projektowych w Grupie Amica wchodzi w decydującą fazę. Po kilku miesiącach szkoleń, warsztatów i konsultacji jego uczestnicy, czyli studenci poznańskich uczelni, przystąpili do prezentacji swoich pomysłów na biznesowe usprawnienia w działalności firmy.

Oficjalna inauguracja projektu odbyła się 28 października 2021 r. Zakwalifikowani uczestnicy przez kolejne miesiące rozwijali swoje umiejętności pod okiem ekspertów z Grupy Amica i Fundacji na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów, w tym osób reprezentujących poznańskie uniwersytety. Studenci wzięli udział w warsztatach i szkoleniach z Design Thinking, narzędzi pracy projektowej, analizy słabych i mocnych stron firmy metodą SWOT, a także analizy własnych umiejętności. W ramach programu odbywały się liczne konsultacje z tutorami, podczas których dyskutowano pomysły na praktyczne wdrożenia w firmie. 11 lutego uczestnicy zaprezentowali je przed jury w ramach tzw. Gate I, czyli pierwszej bramki spośród trzech zaplanowanych.

W następnym kroku uczestnicy rozpoczną prace nad konkretnymi projektami. To pierwszy tego typu program w Polsce oparty na koncepcji „korporacyjnego preinkubatora”, który Grupa Amica realizuje we współpracy z Fundacją na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów.

Program preinkubacji potrwa do końca maja 2022 r. Każdy zespół ma szansę zdobyć nagrody pieniężne, których łączna suma wynosi 21 tys. zł, a uczestnicy staną dodatkowo przed możliwością odbycia staży w spółkach Grupy Amica. W programie przewidziano również zwiedzanie fabryki firmy oraz Stadionu Poznań.

Więcej informacji na stronie www.csv-student.pl/amica-program-preinkubacji/, a także social mediach: https://www.facebook.com/CSVstudent.

2022-03-12