Zmywarki o szerokości 60 cm

Zmywarki o szerokości

Zmywarka do zabudowy o tak zwanej standardowej szerokości, wynoszącej 60 cm, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie często przygotowujemy posiłki, a tym samym codziennie mamy wiele naczyń do zmywania. Jej zaletą jest też to, że z powodzeniem będzie pasowała do każdej zabudowy kuchennej.

Wybór konkretnego modelu zmywarki powinien być uzależniony od potrzeb użytkowników, możliwości przestrzennych i oczekiwań względem funkcji i kluczowych parametrów. Sprzęty do automatycznego zmywania o szerokości 60 cm cieszą się dużą popularnością. Głównie dlatego, że swobodnie można je zabudować nawet w meblach, które można kupić w specjalistycznych sklepach jako gotowe zestawy. Co więcej, umyjemy w nich wiele kompletów naczyń za jednym razem.

Zmywarki o szerokości

Amica DIM66C7EBOiTH; Sharp QW-GD54R443X; Siemens SN55ZS67CE; MPM MPM-60-ZMI-03

Zabudowa a decybele

Ukryta w zabudowie kuchennej zmywarka o szerokości 60 cm może być niewidoczna na pierwszy rzut oka, ale może być słyszalna. Głośność urządzenia podczas pracy będzie miała szczególne znaczenie wówczas, gdy urządzenie jest zainstalowane w kuchni otwartej na salon. Warto pamiętać, że hałas jest wartością logarytmiczną, czyli nierównomierną, bowiem każdy z nas odbiera go inaczej i wyczulony jest na inne jego zakresy. O wiele ważniejsze od poziomu hałasu deklarowanego przez producenta, który zwykle jest stosunkowo mały, są odpowiedni montaż, wypoziomowanie czy podłączenie węża do syfonu. Niepoprawna instalacja może zwiększyć emisję hałasu nawet o 10 dB(A). Od niedawna producenci są zobligowani do komunikowania emitowanego przez urządzenie hałasu na etykiecie energetycznej, a wartość przedstawiana jest za pomocą dużych liter od A do G. Im bliżej litery A, tym sprzęt będzie odznaczał się niższym poziomem hałasu. Przyjmuje się, że akceptowalna wartość emisji hałasu zmywarek zostaje osiągnięta na poziomie litery D.

Zmywarki o szerokości

Coraz częściej w zmywarkach stosuje się specjalną szufladę na sztućce. Zwykle jest ona umieszczona na samej górze komory zmywania. Umożliwia wygodne i przejrzyste rozłożenie sztućców, a w niektórych modelach nawet niewielkich filiżanek i akcesoriów kuchennych. (Fot. Sharp)

Jaki panel sterowania wybrać?

Zmywarki obsługują rozmaite programy dostosowane do mycia naczyń o różnym stopniu zabrudzenia. Część z nich jest uniwersalna i dostępna w wielu modelach różnych producentów. Przed zakupem urządzenia warto się im dokładniej przyjrzeć i zapoznać z opisem oraz zaleceniami producentów. Tym, na co warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, jest umiejscowienie panelu sterowania. W zmywarkach do zabudowy o szerokości 60 cm, tak samo jak w pozostałych tego typu modelach, wyróżniamy dwa sposoby umiejscowienia panelu sterowania. Pierwszy z nich to tak zwane urządzenia z odkrytym panelem. Możemy spotkać się również z nazwą „zmywarka o niepełnej integracji panelu”. Mimo że sprzęt jest przeznaczony do zabudowy meblowej, nie można go w pełni ukryć za frontem szafki. Widoczny zostaje panel sterowania. Drugi rodzaj to zmywarki z panelem zintegrowanym, czyli takim, który jest umiejscowiony w górnej części drzwi sprzętu, na ich rancie. W tym wypadku front meblowy pokrywa w całości przednią część zmywarki.

Zmywarki o szerokości

Miele G 5222 SCI Selection; Bosch SMV6ZCX00E; Concept MNV4260; Samsung DW60A8070US

Sterylność z wykorzystaniem pary

Wśród modeli o szerokości 60 cm na rynku dostępne są również zmywarki, które w cyklu zmywania wykorzystują parę. Zastosowanie pary wodnej w zmywarkach nie powinno nikogo dziwić. Jeśli parę da się efektywnie wykorzystać w pralkach, suszarkach, piekarnikach czy czyścikach parowych, to czemu nie zrobić tego w zmywarce? Zwłaszcza że ma ona doskonałe właściwości myjące i odkażające. Wytworzenie pary, która wspomaga rozprowadzanie wody przez ramiona spryskujące, gwarantuje najlepszą możliwą jakość zmywania, nawet w wypadku bardzo delikatnych elementów zastawy. Para wodna jest jednym z najlepszych „detergentów”. Skutecznie rozpuszcza brud i zabrudzenia, a dodatkowo odkaża naczynia. Usprawnia więc znacząco proces mycia. Co ciekawe i ważne, wykorzystywana jest także do suszenia naczyń. Dzięki właściwościom pary zmywarka usuwa do 99,9 proc. niebezpiecznych bakterii i wirusów. Para pozwala także na delikatne, ale efektywne usuwanie nawet wyjątkowo uporczywych zabrudzeń bez konieczności wcześniejszego namaczania czy opłukiwania naczyń. Cząsteczki pary wodnej pomagają jednocześnie zredukować o 30 proc. zacieki na szklankach, kieliszkach czy innych elementach zastawy. W rezultacie otrzymujemy błyszczące naczynia bez zbędnego wysiłku.

Zmywarki o szerokości

Wśród zmywarek do zabudowy o szerokości 60 cm dostępnych jest wiele modeli, które zapewniają ciche i skuteczne zmywanie. (Fot. Miele)

Ważne wyposażenie wnętrza

Głównym wyposażeniem wnętrza komory zmywania są kosze. To na nich układa się naczynia, aby ramiona spryskujące mogły swobodnie obracać się i rozprowadzać wodę. Ich konstrukcja, modułowość oraz wyposażenie dodatkowe decydują o pojemności zmywarki oraz komforcie załadunku i rozładunku. Kosze dostępne we współczesnych modelach przystosowane są w większości do komfortowej regulacji ich wysokości. Służy to przede wszystkim temu, aby dostosować wysokość kosza do rozmiaru naczyń (np. do wysokich talerzy, które w normalnym wypadku nie zmieściłyby się na stojąco). Zazwyczaj dzięki jednemu ruchowi ręki, kliknięciu czy podniesieniu elementu kosz wysuwa się w dół, zwiększając ogólną przestrzeń.

W zmywarkach, szczególnie tych o szerokości 60 cm, stosuje się specjalną szufladę na sztućce. Obecnie stała się ona już standardem. Zwykle jest ona umieszczona na samej górze zmywarki i umożliwia wygodne i przejrzyste rozłożenie widelców, noży czy łyżek. Jej kilkucentymetrowa wysokość pozwala także na ustawienie na jej obszarze nawet niskich filiżanek, np. do espresso. Szuflada na sztućce może być w każdym czasie wyjęta z komory zmywania, aby zyskać przestrzeń, np. do mycia w ysokich garnków cz y innych nieporęcznych elementów zastawy.

Zmywarki o szerokości

Czytelny i wygodny w obsłudze panel sterowania to bardzo ważny element zmywarki. Dzięki intuicyjnemu rozmieszczeniu przycisków i sugestywnej ikonografii łatwo wybierzemy program odpowiedni do załadunku.

Amica z systemem generowania pary

Zmywarka do zabudowy DIM68C10EBONSWViD to przede wszystkim urządzenie spełniające założenia kampanii promocyjnej marki Amica. Sprzęt gospodarstwa domowego ma być na tyle łatwy i intuicyjny w obsłudze, żeby mógł z niego korzystać i obsługiwać go każdy członek rodziny. Łatwa obsługa to przede wszystkim nowe funkcje, a komfort użytkowania – nowoczesne udogodnienia technicznie. Na szczególną uwagę zasługuje bezszczotkowy silnik SilentDrive 3.0, który dzięki płynnej regulacji obrotów dynamicznie dopasowuje ciśnienie wody do programu i rodzaju naczyń. Zapewnia to wyjątkowo skuteczne, a zarazem ciche i energooszczędne zmywanie, nawet podczas krótkich programów. Zmywarka DIM68C10EBONSWViD zapewnia higieniczne i sterylne zmywanie dzięki zastosowaniu szeregu dodatkowych funkcji. Wśród nich warto wymienić program Higiena+ oraz funkcję SteamPower Pro, czyli zaawansowany system generowania pary. Podczas zmywania para używana jest dwukrotnie. Najpierw na początku cyklu do rozmiękczenia zaschniętych lub intensywnie zabrudzonych naczyń, co znacznie wspomaga późniejsze mycie. Drugie użycie pary następuje przed zakończeniem cyklu. Wtedy jej zadaniem jest eliminacja bakterii oraz dezynfekcja i dosuszenie naczyń. Warto wspomnieć również o funkcji UV Hygiene Technology, podczas której aktywowane są promienie ultrafioletowe. Ich aktywacja następuje w różnych fazach mycia i suszenia, co skutecznie eliminuje niebezpieczne drobnoustroje, bakterie i wirusy z całej zmywarki. Dopełnieniem funkcji dbających o sterylność mytych naczyń jest filtr AntiBacteria Filter ze specjalną powłoką antybakteryjną, która zapewnia eliminację patogenów oraz redukcję nieprzyjemnych zapachów w zmywarce.

Amica
2022-01-30
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket