Strona domowa / AGD MAŁE / Artykuły / Cykl filmów edukacyjnych

ELECTRO-SYSTEM , REMONDIS

Cykl filmów edukacyjnych „Smarti na tropie elektrośmieci”

Cykl filmów edukacyjnych

Edukacja o prawidłowej utylizacji elektroodpadów nie jest łatwa i najlepiej zaczynać ją jak najwcześniej. Bez wątpienia pomoże w niej cykl filmów „Smarti na tropie elektrośmieci”.

Electro-System przygotował serię krótkich i zabawnych filmów, w których bohater Smarti z grupy Green Team opowiada o elektrośmieciach. Za ich realizację odpowiada Film-Fido – zdjęcia i montaż Filip Pobłocki, a scenariusz i reżyseria Dominik Dobrowolski.

Czy zauważyliście, że w ostatnich latach zasypuje nas nowy rodzaj śmieci. To elektroodpady. Postanowiłem zbadać problem od środka. Mówcie na mnie Smarti. Zapraszam na cykl filmów na t ropie elektrośmieci – z wraca się d o widzów Smarti.

Szybki postęp techniczny wpływa na ilość oraz różnorodność sprzętu elektrycznego i elektronicznego wykorzystywanego w gospodarstwach domowych. Coraz więcej urządzeń w naszych domach jest zasilanych prądem lub bateriami, a każde z nich wcześniej lub później stanie się odpadem. Co wówczas z takim odpadem możemy zrobić? Jak pozbyć się go w bezpieczny dla środowiska i legalny sposób, opowiada Smarti. Do tej pory opublikowano sześć filmów, a tytuły takie jak „Smarti i poszukiwacze zaginionego złota” czy „Smarti i niebezpieczne związki” jasno wskazują, jak cenne i ważne materiały można odzyskać dzięki właściwemu przetworzeniu elektroodpadów. Z filmami można zapoznać się na kanale Remondis_Electrorecycling_ Polska w serwisie YouTube oraz na profilu Cycling-Recycling w portalu Facebook.

2022-01-14
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket