KAERCHER

Fabryki neutralne dla klimatu

Fabryki

Firma Alfred Kärcher SE & Co. KG opublikowała swój nowy cyfrowy raport dotyczący zrównoważonego rozwoju. W tym roku ekspert w dziedzinie czyszczenia uczynił swoje fabryki na całym świecie neutralnymi pod względem emisji CO2 i intensywnie koncentruje się na zielonej energii.

Firma rodzinna kompensuje wszystkie nieuniknione emisje CO2 za pośrednictwem swojego partnera organizacji First Climate i wspiera w ten sposób projekt ochrony lasów deszczowych w Brazylii.

Kluczowym elementem naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju jest stosowanie większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu – wyjaśnia Hartmut Jenner, dyrektor generalny i prezes zarządu. – Tylko w naszych urządzeniach wysokociśnieniowych elementy wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu są już stosowane w ponad 100 wariantach urządzeń.

Ponadto Kärcher dostosowuje fabryki i procesy, aby w jeszcze większym stopniu oszczędzać zasoby naturalne. Na przykład 75 proc. zakupów materiałów do produkcji we wszystkich fabrykach Kärcher na świecie dokonywanych jest od dostawców regionalnych (odległość do zakładu produkcyjnego poniżej 1000 km). Zmniejsza to odległości transportowe i minimalizuje emisję CO2.

Kärcher nadal koncentruje swoje zaangażowanie społeczne na tematach utrzymania wartości, higieny, środowiska i zasobów, a także społeczeństwa. W 2020 r. firma udzieliła pomocy w przypadku katastrof lub wsparła organizacje non-profit urządzeniami lub wiedzą ekspercką w sumie 445 razy. Podczas pandemii Covid-19 firma regularnie przekazywała maski, sprzęt ochronny, środki czyszczące i dezynfekujące, a także wspierała w zakresie techniki czyszczenia. Od 2011 r. firma przekazała organizacji S.O.S Wioski Dziecięce 1080 urządzeń czyszczących w 38 krajach, ułatwiając w ten sposób codzienną pracę w Wioskach Dziecięcych. W ramach programu sponsoringu kulturalnego Kärcher wyczyścił również ostatnio posadzkę w katedrze w Kolonii oraz fasadę we wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO Pałacu Fontainebleau we Francji. Raport dostępny jest do pobrania po zeskanowaniu kodu QR.

Fabryki
2022-01-10