GRUPA AMICA

Jacek Rutkowski „Liderem Jutra” w konkursie ICAN Institute

Jacek Rutkowski „Liderem Jutra”

Prezes zarządu Grupy Amica został doceniony za zbudowanie pozycji czołowego producenta AGD w Europie w kategorii ekspansja zagraniczna. ICAN Institute od wielu lat prowadzi programy rozwojowe dla kadry menedżerskiej, a w konkursie „Liderzy Jutra” wyróżnia menedżerów, którzy dzięki swojej pracy odnoszą sukcesy zarówno w środowisku lokalnym, jak i na globalnych rynkach.

ICAN Institute jest wydawcą „MIT Sloan Management Review Polska”, „ICAN Management Review” oraz książek biznesowych, a także organizatorem konferencji i wydarzeń biznesowych, na których występują autorytety zarządzania z całego świata, a w ramach ICAN Research prowadzi badania praktyk zarządczych w polskich firmach. Do grona członków kapituły konkursu „Liderzy Jutra” należą wybitni eksperci i praktycy ze świata technologii i biznesu.

Ideą konkursu jest nagradzanie skutecznych menedżerów, którzy osiągnęli spektakularny sukces dzięki śmiałym decyzjom i konsekwencji w działaniu oraz którzy zmieniają rzeczywistość rynkową, wytyczając nowe kierunki w rozwoju branż i sektorów. Wyróżnienia przyznawane są w dwóch kategoriach: model biznesowy i ekspansja zagraniczna.

Nagrodę w kategorii ekspansja zagraniczna przyznano w tym roku Jackowi Rutkowskiemu, prezesowi zarządu Grupy Amica. Kapituła przyznaje ją liderom firm, które w ciągu ostatnich trzech lat odniosły sukces w ekspansji zagranicznej, otwierając nowe rynki lub budując pozycję silnego gracza w wybranych krajach. Nagrodę w imieniu Jacka Rutkowskiego odebrał podczas gali konkursowej Maciej Krzysztoszek, rzecznik prasowy Grupy Amica. – Bardzo dziękuję kapitule za to cenne wyróżnienie. Funkcjonujemy w dynamicznie zmieniającym się świecie i jedną z kluczowych kompetencji jest dziś umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Decyzji, które z jednej strony podyktowane są intuicją i doświadczeniem, a z drugiej oparte na twardych danych. W ich wykorzystaniu coraz silniej wspiera nas technologia i zaawansowana analityka, które wymagają stworzenia innowacyjnego środowiska pracy. To w pewnym sensie zmiana kulturowa, za którą stoją zaangażowani ludzie i to im należą się dziś największe wyrazy uznania – wyjaśnia Jacek Rutkowski, prezes zarządu Grupy Amica.

2022-01-09