Strona domowa / AGD DUŻE / Artykuły / Kolorowe lodówki

Kolorowe lodówki i sprzęt AGD

Kolorowe lodówki

Kolorystyka kuchni, obok funkcjonalności, jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy zarówno na etapie projektowym, jak i podczas generalnego, a nawet niewielkiego remontu. Klasyczne kolory bieli, czerni i stali szlachetnej to najczęściej spotykane wybarwienie sprzętów gospodarstwa domowego. Określony styl kuchni wyróżniony kolorowym dodatkiem, np. w postaci lodówki, sprawi, że przestrzeń stanie się ciekawsza.

Producenci sprzętów gospodarstwa domowego już dawno dostrzegli potrzebę rozmaitego wybarwienia urządzeń. Różnobarwna kolorystyka obejmuje nie tylko linie wzornicze, ale nierzadko pojedyncze sprzęty, które w połączeniu z subtelnymi dodatkami kuchennymi tworzą interesującą, funkcjonalną i personalizowaną całość. Jednym z centralnych punktów w kuchni jest lodówka. Jej gabaryty sprawiają, że wybarwienie frontu jest natychmiast widoczne i może być zarówno ciekawym dodatkiem do całości wystroju, jak i jedynym akcentem kolorystycznym w stonowanej stylistyce. Niezależnie od zamierzenia projektowego nie da się jej z całą pewnością przeoczyć.

Kolorowe lodówki

Samsung Bespoke RB34A7B5C38WEF; Vestfrost VR-FB373-2E0BU; Ravanson LKK-210RC; Amica FK2965.3RAA

Do jakiej kuchni kolorowa lodówka

Akcent w kuchni w postaci kolorowej lodówki będzie dobrym zabiegiem, gdy przestrzeń utrzymana jest w stonowanej kolorystyce. Nie chodzi tylko o kolory ścian, ale również frontów zabudowy kuchennej i pozostałych sprzętów, a także dodatków, takich jak firany, zasłony, obrusy i drobne akcesoria. Dotyczy to zarówno kuchni zamkniętych, jak i takich, które są otwarte na inne pomieszczenia lub tworzą z nimi spójną wzorniczo całość. Przestrzenie w stylu skandynawskim cechuje ascetyczna prostota, która jest połączeniem jasnych kolorów – zazwyczaj bieli i szarości oraz rozmaitych odcieni pasteli, ale też z subtelnymi dodatkami w kolorze czerni, jasnego drewna oraz czerwonej, naturalnej cegły. Ciekawym dodatkiem kolorystycznym będzie kolorowa lodówka wkomponowana również w styl nowoczesny, cechujący się prostymi formami i jednolitością.

Warto tu zaznaczyć, że przestrzeń kuchenna ma służyć przede wszystkim domownikom. Zastosowanie zbyt wielu kolorów na niewielkiej, zamkniętej powierzchni może powodować chaos, niemniej jeśli to odpowiada użytkownikom, nie ma żadnego uzasadnionego powodu, aby w ten sposób jej nie wykończyć. Kolorowy akcent w postaci dużej chłodziarkozamrażarki czy też kilka drobnych akcentów, jak ekspres do kawy, czajnik elektryczny lub kuchenne akcesoria, będą wyglądały ciekawie w przestrzeni utrzymanej w stonowanej kolorystyce.

Kolorowe lodówki

Często w kolorowej wersji występują chłodziarkozamrażarki z dolnym zamrażalnikiem utrzymane w stylu retro, które idealnie wpisują się w ponadczasowy klimat loftów i wnętrz o industrialnej stylistyce.

Rodzaje kolorowych lodówek

Kolorowe lodówki znajdziemy przede wszystkim wśród modeli wolnostojących z wydzielonym górnym lub dolnym zamrażalnikiem. Zdecydowanie mniejszy wybór oferują modele side-by-side. Jeśli potrzebujemy dużej pojemnościowo lodówki o funkcjonalności uwzględniającej otwieranie drzwi typu side-by-side, możemy skorzystać z hybrydowego rozwiązania w postaci dwóch oddzielnych sprzętów. To również oferują nam już producenci lodówek. W takim wypadku możemy zestawić obok siebie lodówkę i zamrażarkę lub chłodziarkozamrażarkę i zamrażarkę, w zależności od potrzeb domowników. Takie zestawienia są bardzo funkcjonalne, a także interesujące wzorniczo.

Lodówka w kuchni odgrywa jedną z głównych ról. Jest jej standardowym wyposażeniem, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienność. Jeśli zależy nam na tym, aby była nie tylko praktyczna i nowoczesna, ale również odpowiadała potrzebom użytkowników w zakresie codziennej obsługi i użytkowania, warto wiedzieć, że jej wybarwienie możemy już dobrać do naszych gustów. Dlaczego już? Dlatego, że producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów w tym zakresie.

Kolorowe lodówki

Samsung Bespoke RB38A6B5ECL; Vestfrost VR-FB373-2E0OR; Amica KGC15631R

Nowoczesna w stylu retro

Wiele kolorowych modeli lodówek utrzymanych jest w stylistyce nawiązującej do lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w. Retro nie musi wcale oznaczać ograniczonej funkcjonalności. Sprzęt, mimo charakterystycznego wyglądu, może oferować innowacyjne rozwiązania techniczne i funkcje znane z najnowocześniejszych oferowanych obecnie urządzeń. Sprzęty utrzymane w stylu retro pozwalają stworzyć projekt bazujący na stylizowanych na retro piekarnikach, płytach, okapach i kuchenkach mikrofalowych, a także wolnostojących chłodziarkozamrażarkach. Ważną rolę odgrywają tutaj miękkie linie i kształt samego sprzętu, wycięcia drzwi i dekoracje na uchwytach stylizowane na stare złoto, srebro lub miedź. Nie mniej ważną rolę odgrywa również kolor, który to właśnie w modelach w stylistyce retro jest najczęściej spotykanym wyróżnikiem. Stosowane są często kolory takie jak czerwony, zielony, niebieski, granatowy, złoty, a nawet żółty czy różowy.

Kolorowe lodówki

Kolorowe lodówki to nie tylko stylistyka retro, a coraz częściej proste, nowoczesne kształty, których fronty idealnie wpisują się w stylizację zabudowy kuchennej.

Kuchenna galeria sztuki od marki Vestfrost

Kuchenna galeria sztuki

Rodzina designerskich chłodziarkozamrażarek z serii Vestfrost Art Collection to pięć kolorowych modeli z wizerunkami znanych osób. Na frontach znajdziemy Fridę Kahlo, Fryderyka Chopina, Davida Bowiego, Salvadora Dali i Anthony- ’ego Bourdaina. Portrety autorstwa Urszuli Clarise widniejące na sprzętach dodają energii całemu wnętrzu, zamieniając je w prywatną galerię sztuki. Artystycznie wykończone modele lodówek pierwszy raz zostały zaprezentowane podczas targów „4 Design Days” w Katowicach w 2020 r., gdzie podbiły serca konsumentów. Oprócz niekonwencjonalnego wyglądu sprzęt wyposażony jest w szereg funkcji i udogodnień, z których wymienić należy specjalną szklaną półkę na teleskopowych szynach, półkę na wino umieszczoną na odpowiedniej wysokości, a także tak zwaną komorę 0 °C, która jest idealnym miejscem do przechowywania owoców i warzyw. Nowatorskie rozwiązania, na przykład Ion Tech, dbają o czystość powietrza w lodówkach z serii Art Collection. Nie dotyczy to jedynie neutralizacji zapachów, ale również eliminacji z powietrza kurzu oraz drobnoustrojów. Zastosowanie jonizatora przekłada się bezpośrednio na przedłużenie przydatności do spożycia chłodzonych produktów. Warto dodać, że jonizator nie wymaga w tym wypadku dodatkowego czyszczenia ani żadnych innych czynności ze strony użytkownika. Obie komory, zarówno chłodnicza, jak i zamrażalnik, wyposażone są w system No Frost Multi, dzięki któremu chłodziarkozamrażarka, a w szczególności jej ścianki, pozostają wolne od warstwy lodu. To za sprawą specjalnego obiegu powietrza, w którym ciepłe jest od razu usuwane z wnętrza komory, a w zamian nadmuchiwane jest chłodne, które dodatkowo na bieżąco osusza wnętrze urządzenia.

Kolorowe i funkcjonalne lodówki Amica

Kolorowe i funkcjonalne

Kolorystyka wolnostojących modeli to wciąż odmiany czerni, bieli lub srebra, ale coraz częściej znajdziemy również niestandardowe i przyciągające wzrok wersje kolorystyczne retro. Takie chłodziarkozamrażarki oferuje marka Amica. Wśród wielu modeli znajdziemy lodówki zarówno z zamrażalnikiem na górze, jak i na dole. Oprócz wzornictwa urządzenia odznaczają się nowoczesnymi funkcjami. Chłodziarkozamrażarki marki Amica wyposażone są w szereg innowacyjnych udogodnień, z których warto wymienić na przykład szuflady z regulacją wilgotności do przechowywania owoców i warzyw, aby równocześnie nie zapachami innych produktów. Na uwagę zasługuje też funkcja SuperFreeze, czyli tak zwane szybkie zamrażanie. Dzięki niej lodówka szybko obniża temperaturę w zamrażarce, co sprawia, że produkty spożywcze zachowają witaminy i składniki odżywcze oraz pozostaną dłużej świeże. Lodówki odznaczają się bardzo cichą pracą, co jest szczególnie pożądaną cechą wśród urządzeń, które pracują bez przerwy, w dodatku w pomieszczeniach, w których często przebywają domownicy. Wśród dodatkowych udogodnień, które są już w zasadzie standardem nowoczesnych modeli lodówek, warto wymienić energooszczędne oświetlenie LED, automatyczne odszraniane oszczędzające cenny czas, półki na butelki, jajka, drobne produkty spożywcze, a także dodatkowe półeczki na drzwiach, powiększające przestrzeń przechowywania. Pomimo stylistyki retro i obłych kształtów kolorowe chłodziarkozamrażarki marki Amica zostały skonstruowane tak, aby pasowały do niewielkich pomieszczeń. To za sprawą specjalnej konstrukcji Slim- Size, która pozwala na optymalne dopasowanie lodówki do przestrzeni, jaką dysponujemy.

Samsung daje możliwość zaprojektowania własnej lodówki

Samsung

W dobie silnego trendu na personalizację firma Samsung wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, tworząc domowe urządzenia, które w coraz większym stopniu można dostosować do indywidualnych potrzeb. Doskonałym dowodem na to są lodówki Bespoke. Linia lodówek Bespoke firmy Samsung stanowi zupełnie nową kategorię wśród dostępnych na rynku rozwiązań i urządzeń. Lodówki Bespoke oferowane są w 8 różnych wersjach, od jednopo czterodrzwiowe. Dostępne są m.in. w wykończeniu ze szkła satynowego. Jego faktura – elegancka, matowa i idealnie komponująca się z każdym wnętrzem – pozwala wydobyć piękno pomieszczenia. W wypadku frontu użytkownicy mogą wybierać również materiały takie jak metal cotta i szkło glam. Producent zapewnia ponadto wiele opcji kolorystycznych (m.in. szarą, granatową, różową, żółtą, białą lub miętową). Co więcej, Samsung, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oddał w ich ręce symulator, dzięki któremu w zaciszu własnego domu, wykorzystując technologie online, mogą oni stworzyć własną i niepowtarzalną lodówkę Bespoke. Dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji personalizowana lodówka Bespoke jest wyborem na lata. Jeśli po jakimś czasie zechcemy zmienić oblicze swojej kuchni, możemy z łatwością wymienić same panele zewnętrzne.

2022-01-06
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket