Strona domowa / / Artykuły / 5. edycja targów

WARSAW HOME

5. edycja targów wyposażenia wnętrz

5. edycja targów

W ostatni weekend października odbyła się 5. edycja targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home & Contract. Po blisko dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią Covid- 19, w hali wystawienniczej PTAK Warsaw Expo pojawiło się 550 wystawców w czterech wydzielonych tematycznie strefach. Podczas tegorocznej edycji targów Warsaw Home & Contract w PTAK Warsaw Expo wizytujący mogli odwiedzić cztery strefy.

Cztery strefy tematyczne

Cztery wydzielone strefy zamykały określoną tematykę. Strefa Light&Textile skupiła wystawców nowoczesnego oświetlenia, a strefa Build - zarówno producentów z branży wykończeniowej, budowlanej oraz architektonicznej, jak i klientów indywidualnych, szukających nowości w budownictwie wnętrzarskim. Trzecią strefą była przestrzeń o nazwie Furniture, która dodatkowo została podzielona na dwie podkategorie: Selected Furniture oraz Selected Design. Ostatnia z wydzielonych stref obejmowała szeroko rozumianą przestrzeń kuchenną. Strefa Kitchen dostarczała odwiedzającym inspiracji na urządzenie funkcjonalnej, ale równocześnie nowoczesnej i estetycznej kuchni. Nie zabrakło czołowych producentów sprzętu gospodarstwa domowego, oferujących innowacyjne urządzenia, „inteligentne” systemy, a także meble i akcesoria.

5. edycja targów

Uatrakcyjnieniem każdego stoiska jest dobrze wyróżniający się punkt. Wśród ciekawych propozycji warto wymienić zieloną ścianę na stoisku Fabera, złotoróżową aranżację Ciarko, gotowanie na żywo Amiki czy kącik z muzyką na żywo Vestela.

Innowacje firmy Vestel z muzyką na żywo w tle

Firma Vestel, czyli właściciel m.in. marek Sharp i Vestfrost w segmencie AGD, swoją ekspozycją urządzeń na targach Warsaw Home & Contract chciała podkreślić, że designerski sprzęt to nie tylko modele do zabudowy, ale również stylowe urządzenia wolnostojące, które dostępne są w różnorodnych wersjach kolorystycznych, co ułatwia dostosowanie ich do aranżacji wnętrza i potrzeb użytkownika. Prawdziwą atrakcją stoiska była muzyka na żywo, która umilała odwiedzającym czas przez wszystkie cztery dni targów.

Sharp z nowymi lodówkami, pralkami i suszarkami

Na stoisku Sharpa nie zabrakło nowych modeli pralek, suszarek, lodówek wolnostojących oraz urządzeń do zabudowy. Sharp prezentował również jedne z najlepszych na rynku oczyszczaczy powietrza. Wykorzystują one innowacyjną technikę jonizacji powietrza Plasmacluster, która wytwarza odpowiednią ilość uwalnianych do atmosfery jonów dodatnich oraz ujemnych. W szybki i efektywny sposób pomagają one oczyszczać powietrze każdym zakątku pomieszczenia, likwidując unoszące się w nim alergeny i drobnoustroje.

Stylistyczne i funkcjonalne retro Vestfrosta

Imponującą ekspozycję, zdecydowanie wyróżniającą się pod względem stylistycznym spośród wystawców sprzętu AGD, miała marka Vestfrost, która od 2008 r. również należy do grupy Vestel. Urządzenia retro Vestfrosta, mimo klasycznego wyglądu, wykorzystują innowacyjne rozwiązania techniczne, których nie powstydziłoby się wiele popularnych na rynku modeli utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Są to m.in. jonizator powietrza Ion Tech w zmywarkach czy chłodziarkozamrażarkach, wykorzystywany w celu eliminacji nieprzyjemnych zapachów, czy filtr Maxi Fresh w szufladach lodówki przeznaczonych na warzywa. Na uwagę zasługują również autorskie, intuicyjne w obsłudze panele sterowania zastosowane w zmywarkach, które wykorzystują sugestywną ikonografię.

5. edycja targów

Ciarko przyciągnęło tłumy odwiedzających

Dużym zainteresowaniem cieszyła się przestrzeń marki Ciarko. Oprócz modeli znanych już klientom, producent zaprezentował nową linię okapów – Minimal oraz flagowe modele w nowych wersjach kolorystycznych. Największe zainteresowanie skierowane było w stronę złoto-różowej platformy udekorowanej świeżymi wrzosami, prezentującej modele Tubus W z kolekcji Ciarko Desing, a także modele Tubus w nowych wersjach kolorystycznych złota i różowego złota, gdzie szczotkowana stal została wykończona transparentnym lakierem. Przygotowany został również konkurs dla wszystkich odwiedzających stoisko.

Amica i gotowanie na żywo

Stało się już tradycją, że podczas wszelkiego rodzaju targów czy eventów marka Amica serwuje odwiedzającym prawdziwe kulinarne show. Tak było i tym razem. Profesjonalni szefowie kuchni na żywo przygotowywali smaczne dania z wykorzystaniem urządzeń marki Amica. Do dyspozycji mieli nowe piekarniki parowe, płyty indukcyjne, kuchenki mikrofalowe, a także lodówki i okapy. Wszystko przygotowane było na najwyższym poziomie, od dekoracji, przez ekspozycję sprzętu i produktów spożywczych, aż po efekt – wyśmienicie wyglądające, pachnące i smakujące potrawy. Hasłem przewodnim było hasło „Pora na parę”, będące szyldem aktualnej kampanii „Para doskonała”, szeroko komunikowanej przez markę w Internecie i telewizji.

MPM poszerza ofertę urządzeń do zabudowy

Firma MPM, ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających, przyciągała ich efektowną ekspozycją sprzętów do zabudowy. Nie zabrakło na niej okapów, płyt indukcyjnych, a także piekarników i winiarek. Nowościami były płyta gazowa oraz okap przyścienny. Obok zaprezentowano chłodziarkozamrażarki różniące się kolorami, gabarytami, a także liczbą drzwi. Duża oferta tych urządzeń sprawia, że użytkownik znajdzie model na miarę swojej kuchni, niezależnie od jej wielkości i możliwości przestrzennych. Ofertę dopełniały pozostałe drobne sprzęty AGD, a także akcesoria marki Smile oraz urządzenia z linii Sam Cook.

5. edycja targów

Stoisko firmy MPM połączone było z ekspozycją stylowych naczyń marki Smile, a także urządzeń marki Sam Cook, również oferowanych przez MPM. Wszystkie prezentowane sprzęty i produkty stanowią doskonałe uzupełnienie wyposażenia kuchni.

Comitor w służbie segregacji odpadów

Firma Comitor zaprezentowała swoje najnowsze produkty na niebagatelnej powierzchni 130 m². Wśród nich nie zabrakło urządzeń niemieckiej marki Blanco. Spośród nowych modeli na stoisku pojawiły się urządzenia z segmentu zlewozmywaków, baterii zlewozmywakowych, a także selektorów na odpady i najnowszy produkt, jakim jest system Unit. W jego skład wchodzą odpowiednio dobrane komponenty, takie jak baterie kuchenne, zlewozmywaki wraz z ułatwiającymi pracę akcesoriami oraz selektory odpadów. W asortymencie firmy Comitor znajdziemy modele baterii kuchennych marki Blanco z opcją filtrowania czy też z miarką odmierzającą ilość faktycznie potrzebnej wody. Dostępne w ofercie Comitora selektory kuchenne na odpady Blanco pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni i wyróżniają się możliwością indywidualnej konfiguracji. Wybierając spośród wielu dostępnych modeli i ich rozmiarów, można stworzyć pasujący do wielkości zabudowy kuchennej zestaw Blanco Unit.

5. edycja targów

Zmiana stylu życiu, większa troska o środowisko, a także wciąż zyskująca na popularności filozofia zero-waste skierowała wielu odwiedzających na stoisko firmy Comitor, która prezentowała nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim stylowe rozwiązania w zakresie selektywnego gospodarowania odpadami.

Zielona ściana przy okapach Faber

Przestrzeń zagospodarowana przez markę Faber zachwycała prostotą i elegancją. Wyeksponowane zostały najnowsze modele okapów komunikujących się z płytami grzewczymi, wykorzystujące do łączności fale radiowe. Sprzęt, który można parować, dla ułatwienia oznaczony jest literami KL, czyli K-Link. Jedna ze ścian zachwycała świeżą zielenią, która nawiązywała do czystego powietrza, jakie możemy mieć w domu czy mieszkaniu, dzięki zainstalowaniu w nich np. okapu Beat. To nowy model okapu podwieszanego, charakteryzujący się świeżymi i prostymi liniami z dwoma panelami ustawionymi jeden obok drugiego, dostępny w czterech przyciągających wzrok matowych kolorach.

5. edycja targów

Aranżacja kuchni nie może obyć się bez odpowiedniego okapu. Podczas tegorocznej edycji można było zobaczyć wiele innowacyjnych modeli. Imponującą ofertę okapów na targach zaprezentowały zwłaszcza firmy Faber i Ciarko.

Pomimo pandemii frekwencja dopisała

Tegoroczna edycja targów Warsaw Home & Contract okazała się wielkim sukcesem pomimo ograniczeń związanych z reżimem sanitarnym z powodu pandemii Covid- 19. Działo się naprawdę dużo i bez wątpienia ciekawie. Zadowoleni mogą być z pewnością wystawcy, klienci biznesowi, jak i konsumenci, których tysiące odwiedziły hale Ptak Warsaw Expo, zwłaszcza podczas weekendowych dni targowych. Krótko mówiąc, targi pokazały po raz kolejny swoją „siłę”.

2021-11-30
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket