Strona domowa / OGRÓD NARZĘDZIA / Artykuły / Bezpieczeństwo sanitarne

CUSHMAN & WAKEFIELD

Bezpieczeństwo sanitarne w obiektach handlowych

Bezpieczeństwo sanitarne

Czy wszyscy zdołaliśmy się już przyzwyczaić do reżimu sanitarnego, który wprowadziła w nasze życie pandemia Covid-19? Z raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield wynika, że bezpieczeństwo sanitarne to nadal kluczowy aspekt dla komfortu klientów w przestrzeniach handlowych.

Wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield pokazują, że do najważniejszych dla konsumentów elementów w zakresie bezpieczeństwa sanitarnego należą częste czyszczenie powierzchni wspólnych (55 proc. odpowiedzi), dostępność płynu do dezynfekcji rąk przy wejściu do każdego sklepu i na terenie powierzchni wspólnych (52 proc. odpowiedzi) oraz możliwość otrzymania maseczki, kiedy jej zapomnimy (51 proc. odpowiedzi). Bardzo ważne dla konsumentów jest również prawidłowe noszenie maseczek przez innych klientów, a także pracowników sklepów i ochronę (odpowiednio 48 proc. i 43 proc. odpowiedzi). Jedynie 13 proc. ankietowanych, niezależnie od liczby środków bezpieczeństwa sanitarnego wdrożonych przez centra handlowe, nie czuje się w nich bezpiecznie.

Badanie konsumenckie zostało przeprowadzone na zlecenie Cushman & Wakefield przez Inquiry na reprezentatywnej próbie (N = 1003) metodą CAWI (Computer-Assisted Web Interview) w czerwcu 2021 r.

2021-11-26
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket