AB

Zdrowie, ekologia i oszczędność

Zdrowie,

Rozmowa z Joanną Ząbik – product managerem działu AGD Małe w AB SA.

Redakcja: Od jak dawna produkty Philips Water Solutions dostępne są w ofercie marki AB i co skłoniło firmę do rozpoczęcia ich dystrybucji?

Joanna Ząbik: Produkty Philips Water Solutons dostępne są w AB od początku 2021 r. Powodami wprowadzenia marki do oferty AB były przede wszystkim innowacyjność proponowanych rozwiązań oraz silny trend bycia bardziej „eco” w naszym codziennym życiu – zmniejszenie pozostawianego przez człowieka śladu węglowego przez zmniejszenie ilości jednorazowych butelek plastikowych. Coraz większe zanieczyszczenie środowiska, także wody, m.in. mikrodrobinkami plastiku kieruje zainteresowanie nasze i naszych klientów ku sposobom oczyszczania wody i dbania o naszą planetę.

Jakie typy urządzeń Philips Water Solutions znajdziemy w ofercie dystrybucyjnej AB?

W ofercie AB znajdziemy:

  • tradycyjne dzbanki do filtracji wody, odfiltrowujące m.in. kamień, chlor, ołów i inne metale ciężkie, a także mikroplastik, wirusy, bakterie i inne zanieczyszczenia zawarte w wodzie pitnej;
  • butelki nawadniające GoZero z filtrami Fitness do wody kranowej lub Adventure do wody pozyskiwanej z naturalnych źródeł wody pitnej bądź wykorzystujące promienie UV-C LED do oczyszczania wody;
  • filtry nakranowe – zapewniające szybki i łatwy dostęp do filtrowanej wody;
  • filtry prysznicowe w postaci wygodnej słuchawki prysznicowej lub filtra przepływowego, gwarantujące czystą wodę w czasie kąpieli dla całej rodziny, tak ważnej szczególnie dla najmłodszych;
  • saturatory do przygotowywania wody gazowanej.

 

Zdrowie,

Unikatowy system czyszczący LED UV-C sprawia, że z wody i butelki usuwane jest do 99,999 proc. bakterii i 99,9 proc. wirusów. (Fot. Philips)

Czym wyróżniają się butelki filtrująceGoZero i jak działa zastosowana w wybranychmodelach funkcja smart?

W ofercie Philips Water Solutions posiadamy trzy rodzajebutelek GoZero Adventure oraz Fitness – ultralekkiebutelki z miękkiego plastiku, wolnego od BPA(bisfenolu A), pyłoszczelne, świetne na trening bądźwycieczkę. Do tych butelek przeznaczone są dwa rodzajefiltrów: Adventure oraz Fitness. Filtry Adventuredo wody pozyskiwanej ze źródeł naturalnych, tj. rzek,jezior, potoków, usuwają do 99,9 proc. wirusów, bakterii,cyst pierwotniaków występujących w wodzie, a takżechemikalia, metale ciężkie i cząsteczki stałe. Poprawiajątakże przejrzystość i smak wody. Filtr Fitness dowody kranowej usuwa do 99 proc. chloru i poprawiasmak wody, redukuje także zawartość ołowiu i pestycydów.Butelki GoZero Smart czyszczą wodę i siebiesame promieniami UV-C LED. Butelka jest czysta i nie wydziela nieprzyjemnych zapachów dzięki zastosowaniutechniki UV-C LED, niszczącej DNA bakterii, któreten zapach wywołują. Pełni również funkcję przenośnegourządzenia do oczyszczania wody, które doskonalesprawdza się poza domem i w podróży. Zapewniabezpieczną wodę pitną, eliminując nawet 99,999proc. przenoszonych przez wodę patogenów. Butelkęmożna łatwo naładować za pomocą magnetycznegoprzewodu USB. Wykonana jest z podwójnej stali szlachetnejklasy spożywczej 18/8, co zapewnia dobrą izolacjęgorących i zimnych napojów przez wiele godzin.Wszystkie butelki GoZero można myć w zmywarce.

Jakie korzyści daje użytkowanie dzbankówdo filtracji wody Philips z filtrem MicroX-Clean?

Stosując filtry do wody Micro X-Clean, zapewniamysobie i swoim bliskim czystą wodę, a zarazem dbamyo środowisko, zmniejszając ilość zużytych jednorazowychbutelek plastikowych. Poprzez 4-etapowąfiltrację filtr Micro X-Clean redukuje zawartyw wodzie mikroplastik, PFOA (związki perfluorowane),chlor, ołów, pestycydy, kamień oraz cząstkistałe, pozostawiając tak ważne dla ludzkiego organizmuminerały.

Zdrowie,

Stosując saturator, możemy łatwo dopasować poziom nasycenia wody CO2 do naszych upodobań. (Fot. Philips)

Czym charakteryzują się nakranowe filtry marki Philips?

Filtry nakranowe to łatwy i szybki sposób na uzyskanie czystej, przefiltrowanej wody do picia bądź przygotowywania posiłków. Jeśli nie mamy miejsca na blacie na dzbanek lub jego pojemność jest dla nas za mała – powinniśmy wybrać filtr nakranowy. W łatwy sposób zamontujemy go na kranie przy pomocy mechanizmu Quick Twist. Nadal mamy dostęp do niefiltrowanej wody, bez potrzeby demontażu filtra. Zastosowanie innowacyjnych aktywowanych włókien węglowych i membrany z włókna syntetycznego, filtr X-Guard Ultra redukuje zawartość chloru, ołowiu, pestycydów, mikroplastiku i cząsteczek do 0,1 mikrona. Filtruje także do 99,99 proc. bakterii.

O ile urządzenia filtrujące w kuchniach goszczą coraz częściej, to rzadziej spotykaną innowacją są filtry prysznicowe. Dlaczego warto jest stosować?

Chlor zawarty w wodzie kranowej prowadzi do uszkodzenia komórek skóry, przesuszenia jej, uporczywego swędzenia. Szybciej stają się widoczne procesy starzenia się skóry, a na skórze głowy pojawia się łupież. Nasze włosy pokryte są naturalnymi olejkami, które wypłukuje woda chlorowana, czego rezultatem są pozbawione połysku i zniszczone włosy. Właśnie dlatego warto stosować filtry prysznicowe, które usuwają z wody chlor i zanieczyszczenia w postaci cząstek stałych.

Jakie korzyści przynosi stosowanie w gospodarstwach domowych urządzeń filtrujących wodę?

Przede wszystkim korzyści dla zdrowia naszego i naszych najbliższych. Dbamy także o naszą planetę, jesteśmy bardziej ekologiczni. Zmniejszamy pozostawiany przez nas ślad węglowy. Eliminując z wody kamień, chlor czy inne zanieczyszczenia, przedłużamy działanie urządzeń gospodarstwa domowego. W perspektywie czasu korzystanie z urządzeń filtrujących jest również tańsze niż picie wody butelkowanej.

Zdrowie,

Najprostszym sposobem na uzyskanie czystej i zdrowej wody w domu jest skorzystanie z dzbanka filtrującego. (Fot. Philips)

Po latach do łask wracają saturatory, tylko zamiast na ulicy takie produkty goszczą w naszych domach. Jakie urządzenia z tego segmentu oferuje AB wraz z marką Philips.

Trend bycia „eko” powoduje, że szukamy rozwiązań związanych z zastąpieniem wody gazowanej w butelkach czymś innym. Tu z pomocą przychodzą saturatory, zapewniające wodę gazowaną gdziekolwiek i kiedy tylko zechcemy. Wystarczy napełnić butelkę wodą, włożyć do saturatora i nacisnąć przycisk. Chcemy wodę lekko, średnio czy mocno gazowaną? Sami o tym decydujemy. Możemy przygotowywać napoje na bazie wody gazowanej, kiedy tylko zechcemy, nie potrzebując do tego energii elektrycznej. Obecnie w ofercie posiadamy saturator ADD4902 w czterech kolorach: czarnym, białym, czerwonym oraz miętowym, wykonany ze stali nierdzewnej i plastiku z butelką z tworzywa sztucznego wolnego od BPA. Rynek tych produktów mocno się rozwija, dlatego planujemy wprowadzenie kolejnych modeli w różnych półkach cenowych – modele tańsze wykonane z plastiku bądź droższe z butelkami wykonanymi ze stali nierdzewnej.

Jakie są plany co do dalszego poszerzania oferty dystrybucyjnej produktów Philips Water Solutions?

W najbliższych miesiącach chcemy poszerzyć naszą ofertę m.in. o butelkę GoZero Daily z filtrem do oczyszczania wody kranowej, który usuwa do 99 proc. chloru, poprawiając jej smak, a także ołów i pestycydy. Butelka została wykonana z tritanu, wolnego od BPA. Kolejną z nowości będą stacje wody „All-in-One”, które dzięki zastosowaniu filtracji Micro X-Clean oczyszczają, a dodatkowo schładzają lub dają gorącą wodę idealną do zaparzenia herbaty. Woda pozbawiona kamienia i zanieczyszczeń jest ważna dla nas i dla naszych urządzeń, dlatego chcemy wprowadzić filtry, które można stosować na instalacji doprowadzającej wodę do pralki bądź zmywarki. Jak wspomniałam wcześniej, pojawią się także nowe modele saturatorów do wody gazowanej na różnych półkach cenowych.

2021-11-12
x

Kontakt z redakcją

© 2021 InfoMarket