Strona domowa / AGD DUŻE / Artykuły / Vestfrost Art Collection

VESTFROST

Vestfrost Art Collection w LOT Business Lounge Polonez

Vestfrost Art Collection

Na lotnisku Chopina w Warszawie miała miejsce niecodzienna konferencja prasowa zorganizowana przez spółkę Vestel oraz należącą do niej markę Vestfrost. W jednej z najchętniej odwiedzanych przez klientów biznesowych poczekalni, Business Lounge Polonez, zaprezentowano najnowszy, designerski model lodówki z linii Art Collection, będący wynikiem współpracy między marką Vestfrost a malarką Urszulą Clarise.

Nie przez przypadek wybrano właśnie lotnisko Chopina i tę ekskluzywną jego część na oficjalną premierę tego wyjątkowego modelu. Prezentuje on bowiem wizerunek Fryderyka Chopina i znakomicie wpisuje się zarówno w ducha lotniska, jak i wystrój Business Lounge Polonez. Warto podkreślić, że sponsorem tej ważnej części stołecznego lotniska jest firma Vestel, stąd poza oznaczeniami sponsorskimi w strefie biznesowej znalazło się wiele urządzeń dystrybuowanych przez spółkę.

Konferencję rozpoczął krótkim przywitaniem gości i symboliczną lampką szampana Andrzej Krop – dyrektor zarządzający firmy Vestel. W kilku słowach przybliżył on ideę współpracy z portem lotniczym Chopina oraz Urszulą Clarise, uznaną i cenioną artystką, która z pasji i zamiłowania zajmuje się sztuką użytkową. O początkach współpracy z malarką oraz zaletach produktów z linii Vestfrost Art Collection, w tym ich wyjątkowej unikalności, a także nowoczesnych rozwiązaniach, jakie zostały w nich zastosowane, opowiedział Rafał Derecki, odpowiedzialny za rozwój marki.

Vestfrost Art Collection to absolutnie unikatowa obecnie na polskim rynku kolekcja AGD duńskiej marki, w ramach której na flagowych lodówkach w stylu retro prezentowane są motywy sztuki i kultowi artyści światowego formatu. Po wizerunkach Salvadora Dalego, Dawida Bowiego, Anthony’ego Bourdaina i Fridy Kahlo przyszedł czas na najwybitniejszego na świecie, polskiego pianistę i kompozytora – Fryderyka Chopina. Ciekawa jest sama historia nawiązania współpracy między polską artystką a Vestelem. Wszystko zaczęło się od stworzenia pierwszej designerskiej lodówki marki Vestfrost, której licytacja odbyła się podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a która przedstawiała niebieską lodówkę retro ozdobioną rysunkiem rakiety, gwiazd i kosmosu. Szybko znalazła ona nabywcę, który sowicie wsparł fundację Jurka Owsiaka, a sam projekt zachwycił media, znawców sztuki użytkowej, a także zespół firmy Vestel.

W rezultacie niedługo po tym wydarzeniu współpraca marki Vestfrost i Urszuli Clarise zaowocowała kolejnymi projektami. Obecnie linia Vestfrost Art Collection liczy już pięć modeli, które zostały entuzjastycznie przyjęte przez rynek. Jak deklarują obie strony, powstaną kolejne barwne dzieła sztuki użytkowej, bo tak należy nazwać linię Vestfrost Art Collection.

Na koniec warto podkreślić niezmiernie ważny fakt związany z jakością i funkcjonalnością produktów marki Vetfrost, które znakomicie oddaje samo jej hasło reklamowe– „More than Retro” (z ang. więcej niż retro). W praktyce bowiem urządzenia marki Vestfrost, w tym lodówki wykonane w stylu retro, zdecydowanie wyróżniają się od innych tego typu urządzeń na polskim rynku za sprawą nie tylko wyjątkowego designu i sztuki art decor, ale i wieloma zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi i funkcjonalnymi, których nie znajdziemy w innych tego typu modelach. Wśród wielu z nich warto wymienić choćby nowoczesny, wewnętrzny, boczny panel sterowania, jonizator Ion Tech, odnawialny filtr Maxi Fresh czy tzw. pełny no frost (No Frost Multi).

Vestfrost Art Collection

Linię Art Collection, w najdrobniejszych szczegółach przedstawił dziennikarzom Rafał Derecki, który pieczołowicie dba o każdy detal nowo wprowadzanego na rynek sprzętu AGD sygnowanego logo Vestfrost.

Vestfrost Art Collection

Urszula Clarise to szalenie uzdolniona artystka, która z poczuciem humoru opisała swój proces twórczy.

Vestfrost Art Collection

Na zdjęciu od lewej Andrzej Krop – dyrektor zarządzający firmy Vestel oraz Urszula Clarise, dumnie prezentująca zarówno lodówkę, jak i obraz z wizerunkiem Fryderyka Chopina.

2021-11-07
x

Kontakt z redakcją

© 2021 InfoMarket