Strona domowa / / Artykuły / Telewizory premium serii

SHARP

Telewizory premium serii EQ Android TV

Telewizory premium serii

W zeszłym tygodniu w Gdańsku odbyły się targi Sharp IFA Xperience 2021, na których zaprezentowany został nowy katalog produktów na lata 2021/2022. Atrakcyjnie się zapowiada oferta telewizorów klasy premium serii EQ.

Firma Sharp inwestuje w telewizory klasy premium bardzo dobrze wyposażone. W serii telewizorów Ultra HD 4K Sharp EQ Android TV zastosowano wyświetlacze Quantum Dot, które gwarantują szeroką gamę kolorów i precyzyjne ich odwzorowanie. Obsługiwane są standardy HDR10, HLG (Hybrid Log Gamma) i Dolby Vision z 12-bitowym odwzorowaniem kolorów. Ponadto, duża jasność na poziomie 400 nitów gwarantuje doskonałe wyświetlanie treści o wysokim zakresie dynamiki. Technika Aquos Motion zapewnia płynny ruch obrazu i redukuje jego zniekształcenia, a czujnik Ambient Light Sensor automatycznie dostosowuje jasność obrazu do warunków oświetlenia, zapewniając doskonałe wrażenia wizualne w każdym otoczeniu. Nowa seria telewizorów EQ Android TV wyróżnia się elegancką, bezramkową konstrukcją. Każdy model stanowi idealne uzupełnienie nowoczesnego wystroju wnętrz i doskonale wpasowuje się w atmosferę każdego salonu. Szykowna aluminiowa obudowa i przedni grill głośnika zapewniają luksusowy wygląd, a połączenie minimalistycznej ramki i smukłej, centralnej podstawy sprawia wrażenie niemal unoszącego się w powietrzu obrazu. Markowy zestaw audio firmy Harman/Kardon zawiera innowacyjny, 24-watowy, dwudrożny system głośników, który został opracowany specjalnie dla serii EQ. Głośnik wysokotonowy i skierowany w dół głośnik niskotonowy zapewniają doskonałą czystość dźwięku1 i solidne brzmienie basów. Obudowy głośników są około trzykrotnie większe od standardowych rozwiązań telewizyjnych i zapewniają zwiększoną dynamikę dźwięku z doskonałą klarownością. Aby zapewnić emocjonujące wrażenia kinowe, telewizory dekodują dźwięk Dolby Atmos i DTS:X, które zapewniają dźwięk przestrzenny, z realistycznymi efektami i ich dużą głębią.

Seria EQ oferuje cały zakres funkcji systemu Android TV (Android 11), zapewniając niemal nieograniczoną rozrywkę i dostęp do informacji. Oprócz usług takich jak Netflix, YouTube, Google Play Movies & TV i Prime Video, użytkownicy mają dostęp do ponad 7000 aplikacji bibliotek multimedialnych w sklepie Google Play. Zintegrowany Asystent Google umożliwia szybkie i pomocne wsparcie w codziennym życiu przy wyszukiwaniu w sieci informacji i sprawia, że obsługa telewizora jest prosta i nieskomplikowana dzięki sterowaniu głosowemu. W telewizorach Sharp z systemem Android TV można także korzystać z serwisów Spotify, Deezer czy Tidal, zapewniając doskonałą jakość dźwięku hi-fi. Telewizory z serii EQ z systemem Android TV to najlepsi partnerzy w grach. Obsługują one usługę strumieniowego przesyłania gier Google Stadia, która zapewnia użytkownikom dostęp do ogromnej liczby tytułów gier w rozdzielczości 4K HDR bez konieczności posiadania konsoli do gier lub komputera. Wystarczy podłączyć kontroler do telewizora i można zaczynać! Telewizory Sharp są również wyposażone w cztery wejścia HDMI 2.1, które obsługują funkcje ALLM i VRR. Funkcja ALLM umożliwia automatyczne przełączanie telewizora w określony tryb po wykryciu gry, a funkcja VRR automatycznie dostosowuje częstotliwość odświeżania obrazu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu zawsze jest zachowana idealna płynność grania.

Potrójny tuner HD odbiera programy telewizyjne nadawane drogą kablową (DVB-C), naziemną (DVB- -T/T2) lub satelitarną (DVB-S/S2). Zintegrowane są również czytnik kart micro-SD oraz dwa porty USB do odtwarzania multimediów. Dla pełnej i wygodnej obsługi w zestawie znajdują się dwa piloty zdalnego sterowania. Modele 4K Ultra HD Android TV z serii EQ będą dostępne na przełomie 4 kwartału 2021 i 1 kwartału 2022 r. w rozmiarach 50-cali (127 cm), 55-cali (139 cm) i 65-cali (165 cm) oraz 75-calowym (189 cm) w dwóch kolorach czarnym EQ3 i srebrnym EQ4.

Telewizory premium serii
Telewizory premium serii
2021-10-23
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket