Strona domowa / / Artykuły / Świętuje

JURA

Świętuje 90. urodziny

Świętuje

Szwajcarski producent ekspresów do kawy, firma JURA, podczas uroczystej konferencji on-line świętowała swoje 90. urodziny. Było to także doskonałą okazją do zaprezentowania rynkowych trendów oraz nowych produktów, których w ofercie nie brakuje.

Gościem spotkania był, oczywiście, Emanuel Probst – CEO firmy JURA, który przybliżył jej historię oraz wartości stojące za jej sukcesem. Producent od samego początku przywiązywał największą wagę do jakości urządzeń oraz ich trwałości, chcąc zapewnić długie i bezawaryjne użytkowanie. Jak wynika z badań przeprowadzonych w Holandii, średni okres użytkowania ekspresu automatycznego JURA wynosi aż 9 lat, to o 3 lata więcej niż w wypadku pozostałych produktów dostępnych na rynku. Skupienie na jednej grupie produktowej pozwala być firmie rynkowym innowatorem. Jako pierwsza zaprezentowała np. ekspres przygotowujący cappuccino za naciśnięciem jednego przycisku – JURA Z5, a dziś wyznacza trendy modelem Z10, który jako pierwszy na rynku przygotowuje kawę typu cold brew. Jeszcze większe tempo innowacji ma zapewnić otwarcie ośrodka rozwojowego JURA Campus.

W trakcie spotkania zaprezentowano również nowy ekspres JURA E4. To model przeznaczony do kawy czarnej i wyróżniający się prostotą obsługi oraz kompaktowymi rozmiarami. Nie zabrakło jednak innowacji, takich jak jednostka zaparzająca ósmej generacji czy profesjonalny młynek Aroma. Wszystko to ma na celu uzyskanie kawy czarnej, której jakość będzie odpowiadać dobrym kawiarniom. JURA E4 wraz z niedawno wprowadzonym modelem ENA 4 otwiera nowy segment rynku, tzw. „pure coffee”, czyli ekspresy przyjazne dla środowiska, nieprodukujące odpadów w postaci kapsułek oraz przygotowujące perfekcyjną, świeżo mieloną czarną kawę.

 Troskę o środowisko JURA wykazuje także w produkcji środków czyszczących przeznaczonych do ekspresów automatycznych. Dlatego opracowano nową generację środków do konserwacji w postaci trójfazowej tabletki czyszczącej. Zapewnia ona doskonałą higienę, chroni ekspres i jest łatwa w użyciu.

Innowacji nie zabrakło również w segmencie profesjonalnym. W czasach pandemii firma skupia się na bezpieczeństwie. Dlatego zaprezentowała aplikację Pocket Pilot. Wystarczy zeskanować kod QR umieszczony obok ekspresu oraz uruchomić link. Smartfon nawiązuje połączenie z ekspresem i pojawia się możliwość wyboru rodzaju specjału kawowego, który chcemy zaparzyć. Wystarczy więc się na niego zdecydować, podstawić filiżankę i po kilku chwilach kawa będzie gotowa. Dzięki temu użytkownik nawet nie musi dotykać ekspresu, aby przygotować kawę.

Oczywiście, tak znakomity jubileusz trzeba było uczcić. Z okazji 90. urodzin JURA zaprezentowała specjalną edycję swojego flagowego modelu – Z10 Chrome, która oprócz możliwości wyróżnia się wyjątkowym wzornictwem. Urządzenie jest dostępne jedynie na rynku szwajcarskim. Ekspres jako jedyny na rynku może przygotowywać oprócz tradycyjnej kawy także specjały typu cold brew. Światową innowacją jest również nowy typ „inteligentnego” młynka P.R.G. (Product Recognising Grinder), który elektronicznie dostosowuje stopień zmielenia kawy do wybranego specjału kawowego.  

Świętuje

Emanuel Probst – CEO firmy JURA przedstawił jej historię oraz stojące za nią wartości, a także najbliższe cele.

Świętuje

Zaprezentowany przez Christiana Bürglera – szefa działu produktów domowych w JURA – model E4 jest jednym z pionierów segmentu „pure coffee”.

Świętuje

Michael Wegmüller – szef działu usług marketingowych (z lewej) oraz Meinrad Kofmel – szef działu komunikacji i PR omówili działanie nowych trójskładnikowych tabletek czyszczących.

Świętuje

Prostotę działania systemu JURA Pocket Pilot zaprezentowała Julia Niggli – młodszy kierownik projektu w firmie JURA.

Świętuje

Z okazji urodzin przygotowano specjalną edycję ekspresu – JURA Z10 Chrome.

2021-10-11
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket