Strona domowa / IT, MOBILE / Artykuły / Bez szumów i bakterii

LG

Bez szumów i bakterii – słuchawki LG TONE Free FP8

Bez szumów i bakterii

Nowoczesne słuchawki douszne powinny zapewniać nie tylko jak najlepszą jakość dźwięku, ale i higienę. Codzienne użytkowanie w różnych warunkach sprawia, że są one wyjątkowo narażone na gromadzenie bakterii. Dlatego w modelu LG TONE Free FP8 zastosowano innowacyjne etui UVnano.

 

Wykorzystanie technologii opracowanej przez firmę Meridian pozwoliło na uzyskanie dźwięku klasy audiofilskiej, a dzięki funkcji aktywnej redukcji szumów (ANC) nic nie rozproszy Cię, gdy będziesz cieszyć się ulubionymi utworami. Innowacyjne rozwiązania, takie jak systemy przestrzenne (Spatial Processing i 3D Sound Stage), zapewnią realistyczne brzmienie filmów i koncertów. Z kolei specjalny tryb szeptu gwarantuje pełną prywatność Twoich rozmów nawet w miejscach publicznych. Liczne zdobyte nagrody jak EISA Awards, w kategorii słuchawek dousznych (EISA IN-EAR HEADPHONES 2021–2022), Red Dot Design 2021, w kategorii słuchawek bezprzewodowych (True Wireless Earbuds) i CES Innovation Awards 2021, w kategorii słuchawek (Headphones & Personal Audio) potwierdzają, że LG TONE Free FP8 to jedne z najlepszych słuchawek dousznych w swojej klasie.

Odetnij się od świata z ANC

Korzystasz z komunikacji publicznej, często latasz samolotem, a może hałas w Twoim open space doprowadza Cię do szału? Ten problem masz już z głowy dzięki funkcji aktywnej redukcji hałasu – ANC w słuchawkach LG TONE Free FP8. Eliminuje ona na bieżąco szumy i inne dźwięki z Twojego otoczenia. Dzięki temu w spokoju możesz rozkoszować się swoją muzyka lub po prostu błoga ciszą, gdy akurat niezbędne jest pełne skupienie. Pamiętaj, każdy dźwięk to po prostu fala, a mikrofony słuchawek wychwytują hałasy w otoczeniu. Dzięki temu możliwe jest wyemitowanie przeciwfali, która niemal całkowicie zniweluje otaczające Cię dźwięki. Dodatkowo w zestawie są dostępne trzy rozmiary wkładek silikonowych, które z łatwością dopasujesz do swojego ucha i zapewnią idealną izolację pasywną. Jeśli wyciszenie jest zbyt skuteczne i za bardzo izoluje Cię od otoczenia, za pomocą aplikacji możesz regulować intensywność tłumienia dźwięków.

Bez szumów i bakterii

Specjalne etui UVnano automatycznie dezynfekuje słuchawki LG TONE Free FP8, gdy są podłączone do ładowania.

Higieniczna czystość z etui UVnano

Zwłaszcza w dzisiejszych czasach wszyscy doskonale wiemy, jak ważna jest higiena. Dlatego słuchawki LG TONE Free FP8 zostały wyposażone w etui UVnano. Wykorzystuje ono diody LED emitujące promieniowanie UV-C. To technologia doskonale znana z oczyszczaczy powietrza czy profesjonalnych lamp do dezynfekcji. Gdy Twoje słuchawki znajdują się w etui podłączonym do ładowarki tradycyjnej lub indukcyjnej, automatycznie zaczyna się proces ich odkażania. Wystarczy pięć minut, aby technologia UVnano zniszczyła do 99,9 proc. zgromadzonych na silikonowych nakładkach bakterii, które mogą powodować np. groźne infekcje ucha. Wkładki douszne wykonano z materiału klasy medycznej. Oprócz świetnego dopasowania ryzyko podrażnień skóry zostało zredukowane do minimum.

Prywatność rozmów w każdym miejscu dzięki trybowi szeptu

Z niektórymi rozmowami nie można zwlekać, lecz warto je zachować dla siebie. Dlatego słuchawki LG TONE Free FP8 wyposażono w unikalny tryb szeptu (Whispering Mode). Wystarczy, że wyjmiesz prawą słuchawkę z ucha i będziesz ją trzymać tuż przy ustach, a spełni ona funkcję dedykowanego mikrofonu o wysokiej czułości. Możesz więc prowadzić rozmowę w praktycznie dowolnym publicznym miejscu i nie musisz przy tym podnosić głosu.

Audiofilskie brzmienie dzięki technologii Meridian

Firma Meridian od lat rozwija zaawansowane systemy dźwiękowe, a jej doświadczenia pozwoliły uzyskać jeszcze lepsze brzmienie w słuchawkach LG TONE Free FP8. Dzięki funkcji Headphone Spatial Processing będziesz mieć wrażenie, że dźwięk dociera do Ciebie ze wszystkich stron. W ulubionych utworach uzyskasz niemal koncertowe efekty, a filmy akcji nabiorą całkiem nowej dynamiki. Zastosowanie funkcji 3D Sound Stage pozwala na uzyskanie poszerzonej sceny dźwiękowej i realistycznego brzmienia, które docenisz w muzyce, serialach czy grach. Jeśli lubisz dynamiczne uderzenie niskich tonów, skorzystaj z technologii Flex Action Bass. Dzięki dużemu przetwornikowi i membranie z silikonowymi krawędziami mocniejsze basy nie mają negatywnego wpływu na czystość dźwięku.

Szybkie ładowanie i długi czas pracy

Aby można jak najdłużej cieszyć się swoją ulubioną muzyką, słuchawki LG TONE Free FP8 oferują czas pracy na baterii nawet do 10 godzin. Etui działa, oczywiście, jak powerbank i pozwala wydłużyć żywotność słuchawek aż do 24 godzin. Możesz więc przez praktycznie cały dzień rozkoszować się świetnym brzmieniem. Co ważne, wystarczy zaledwie 5 min ładowania, aby słuchawki mogły pracować przez kolejną godzinę. Etui jest ładowane za pomocą złącza USB-C oraz ma funkcję ładowania bezprzewodowego. Nie musisz więc używać kabli, wystarczy, że położysz je na kompatybilnej ładowarce, np. w samochodzie, powerbanku, a nawet telefonie.

Bez szumów i bakterii

Ergonomiczna konstrukcja słuchawek LG TONE Free FP8 zapewnia idealne dopasowanie do ucha.

Ergonomiczny design i wygoda

Finalna forma słuchawek LG TONE Free FP8 jest efektem analiz kształtu setek ludzkich uszu przez czołowy ośrodek badawczy w dziedzinie ergonomii. Pozwoliło to na uzyskanie optymalnej konstrukcji Arc Design. Są one skrócone o 4,4 mm względem poprzednich modeli. Dzięki temu uzyskano idealne wyważenie i dopasowanie, dlatego bardzo dobrze trzymają się w uchu nawet podczas uprawiania sportu. Słuchawki dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej – Charcoal Black, perłowobiałej – Pearl White i złotej – Gold.

System trzech mikrofonów

Dla zapewnienia najlepszej jakości rozmów i brzmienia zastosowano system aż trzech mikrofonów – wewnętrznego, zewnętrznego oraz głosowego. Ich zadaniem jest redukcja szumów otoczenia i wyraźne rejestrowanie Twojego głosu. Urządzenie usuwa szumy tła, np. w trakcie jazdy autobusem czy w pomieszczeniu, w którym przebywasz. Dźwięki otoczenia nie przeszkadzają również Twoim rozmówcom.

Świetny dźwięk w każdych warunkach

Słuchawki douszne muszą być odporne, dlatego są oznaczone klasą szczelności IPX4. Możesz bez obaw użytkować je w deszczu czy podczas bardzo intensywnych treningów, ponieważ pot w żaden sposób im nie zaszkodzi.

Nie tylko do smartfona

Pomimo kompaktowych wymiarów LG TONE Free FP8 to słuchawki nie tylko do smartfona. Działają z urządzeniami wyposażonymi w Bluetooth. Świetnie sprawdzą się także z tabletami, komputerami stacjonarnymi i laptopami, a nawet telewizorami. Atutem jest również łatwe parowanie, które zajmuje jedynie krótką chwilę.

Aplikacja TONE Free

Dzięki specjalnej aplikacji TONE Free wykorzystasz pełnię możliwości słuchawek. Udostępnia ona takie funkcje jak korektor dźwięku, tryby Ambient i Chat, konfigurowanie przycisków dotykowych czy Find My Earbuds. Możesz skorzystać z przygotowanych wcześniej ustawień brzmienia, które opracowali specjaliści Meridian. Ewentualnie przy pomocy korektora, z łatwością dostroisz dźwięk do swoich upodobań i gatunku muzyki. W trybie Ambient możesz kontrolować sytuację w otoczeniu, ponieważ dotrą do Ciebie np. szumy i odgłosy z ulicy, z kolei funkcja Chat pozwoli Ci na krótką rozmowę (np. z kasjerem w sklepie) bez konieczności wyciągania słuchawek z ucha. Funkcje dotykowe słuchawek są w pełni konfigurowalne – wybranym gestom możesz przyporządkować określone komendy, np. zmianę utworu czy zwiększenie poziomu głośności. Jeśli jednak wolisz wybierać muzykę i zmieniać ustawienia bezpośrednio z poziomu smartfona, możesz wyłączyć sterowanie gestami.

Przy pomocy polecenia Find My Earbuds możesz wywołać sygnał dźwiękowy, który znacząco ułatwi Ci znalezienie zgubionych słuchawek. Już nigdy nie będziesz musiał ich nerwowo szukać w pośpiechu przed wyjściem z domu. Dodatkowe możliwości rozwija również zakładka LAB – są to tryby szeptu (Whispering Mode) i gry (Game Mode). Aplikacja jest dostępna w języku polskim, a regularne aktualizacje wprowadzają nowe funkcje.

Bez szumów i bakterii

Innowacyjna konstrukcja oraz rozwiązania w słuchawkach LG TONE Free FP8 zostały docenione przez jury prestiżowych konkursów.

Docenione przez specjalistów

LG TONE Free FP8 wyznaczają nową jakość w świecie słuchawek bezprzewodowych, co nie umknęło branżowym specjalistom. Jury konkursu Red Dot Design 2021 doceniło najwyższy stopień higieny oraz świetne dopasowanie. Z kolei w kategorii EISA IN-EAR HEADPHONES sędziowie prestiżowego konkursu zwracali uwagę na wyjątkowe brzmienie oraz mnogość zaawansowanych funkcji. Nagroda CES Innovation Awards 2021 powędrowała do LG TONE Free FP8 z uwagi na ergonomiczny kształt i dużą liczbę funkcjonalności, które czynią je jednymi z najbardziej kompletnych słuchawek na rynku.

Opracowano przy współpracy z firmą LG Electronics

2021-09-27
x

Kontakt z redakcją

© 2021 InfoMarket