Strona domowa / / Artykuły / Chcesz otrzymać książkę

ASEKOL

Chcesz otrzymać książkę – posprzątaj śmieci!

Chcesz otrzymać książkę

ASEKOL PL jako partner strategiczny włącza się do akcji „Książka za worek śmieci”, dzięki czemu wydarzenie zostanie rozszerzone o zbieranie elektroodpadów. To już druga edycja ekologicznego projektu, który w tym roku zaplanowano na 18 września.

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 r. przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę i edukatorkę. Jej uczestnicy wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, miejskie parki – wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem i podziękowaniem dla zarejestrowanych uczestników wydarzenia są książki. W tym roku, dzięki zaangażowaniu partnera strategicznego – organizacji odzysku ASEKOL PL, w wybranych miastach akcja zostanie rozszerzona o zbieranie elektroodpadów.

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to największe z dotychczas organizowanych wydarzeń. Do wspólnego sprzątania będą mogli przyłączyć się mieszkańcy 16 miast wojewódzkich: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Katowic, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina, Olsztyna, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc.

– Pomysł na akcję zachęcającą do dbania o środowisko i czytania książek narodził się w Gryfinie. Tam podczas festiwalu podróżniczego promowałam swoją książkę „Indonezja. Po drugiej stronie raju”. Zależało mi na połączeniu opowieści z podróży z edukacją ekologiczną. Postanowiłam więc działać także lokalnie, a do wspólnego sprzątania zachęcać książkami. Podczas tej pierwszej akcji zebraliśmy niemal dwie tony śmieci! – opowiada Anna Jaklewicz.

Pomysłodawczyni i główna organizatorka przedsięwzięcia dodaje, że zorganizowanie tak dużego wydarzenia nie byłoby możliwe bez współpracy z ASEKOL PL SA – organizacją odzysku non profit, utworzoną w celu realizacji obowiązków firm wprowadzających na rynek polski sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie oraz opakowania. W zakresie działania organizacji znajduje się między innymi zapewnienie prawidłowej, zgodnej z przepisami i efektywnej zbiórki i przetwarzania elektroodpadów, baterii i akumulatorów oraz opakowań. Ważnym aspektem działania jest równoległe prowadzenie publicznych kampanii edukacyjnych zwiększających świadomość społeczną w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami. Cel ten jest realizowany przez różnorodne akcje społeczne, w szczególności aktywujące lokalne społeczności z podziałem na rozmaite grupy wiekowe.

18 września na zarejestrowanych uczestników wydarzenia czeka aż 1000 książek. Otrzymają je ci, którzy jako pierwsi zarejestrują swój udział w wydarzeniu i wezmą udział we wspólnym sprzątaniu.

Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji, znajdź wydarzenie dotyczące wybranego miasta. Znajdziesz w nim wszystkie szczegóły dotyczące akcji, w tym linki do rejestracji:

Chcesz otrzymać książkę
Chcesz otrzymać książkę

(Fot. FotoJeremiAstaszow)

3. GORZÓW WIELKOPOLSKI

https://www.facebook.com/events/1174377796361565

4. OLSZTYN

https://www.facebook.com/events/890112894923160

 

Chcesz otrzymać książkę
Chcesz otrzymać książkę
Chcesz otrzymać książkę
Chcesz otrzymać książkę

(Fot. Piotr Oleszak)

14. SZCZECIN

https://www.facebook.com/events/239158781457923

15. KIELCE

https://www.facebook.com/events/157458136494387

16. BYDGOSZCZ

https://www.facebook.com/events/155952416685689

ORGANIZATOR AKCJI: ANNA JAKLEWICZwww.facebook.com/ksiazkazaworeksmieci

PARTNER STRATEGICZNY: ASEKOL PL SA

PATRON MEDIALNY: NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER

 

2021-09-06
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket