Strona domowa / AGD DUŻE / Artykuły / Sam filtruj wodę

4SWISS

Sam filtruj wodę w domu

Sam filtruj wodę

Rozmowa z Anną Górską – dyrektorem handlowym firmy 4Swiss.

Redakcja: Domowy System Filtrowania Wody 4Swiss WFF021 to innowacja na polskim rynku. Co skłoniło Państwa do opracowania akurat tego rodzaju systemu filtracji?

Anna Górska: Założycielom spółki 4Swiss Polska od samego początku zależało, aby produkty sygnowane marką 4Swiss były przyjazne środowisku i sprzyjały jego aktywnej ochronie przez użytkowników naszych sprzętów. Mieć świadomość „bycia eko”, a faktycznie „działać eko”, to są dwie różne kwestie. Domowy System Filtrowania Wody 4Swiss WFF021 z jednej strony zapewnia komfort stałego dostępu do najwyższej jakości, zawsze świeżej wody, a z drugiej eliminuje wdrażanie skomplikowanych instalacji, a co za tym idzie – wysokich kosztów eksploatacji. To złoty środek pomiędzy dzbankami filtrującymi o ograniczonej skuteczności a rozbudowanymi, kosztownymi instalacjami odwróconej osmozy. To również pomost między „myślę eko” i „jestem eko”. Takiego urządzenia brakowało.

Proszę nam powiedzieć, co dokładnie odróżnia Domowy System Filtrowania Wody 4Swiss od innych urządzeń filtrujących?

Sposobów filtrowania wody jest wiele, a wszystkie łączy jedno – próba ograniczenia produkcji odpadów plastikowych. System filtrowania WFF 021 daje stały dostęp do krystalicznie czystej i odpowiednio zmineralizowanej wody, zwiększa codzienny komfort domowników i redukuje do zera kupowanie wody butelkowanej. Woda pobierana jest bezpośrednio z systemu wodociągowego i na bieżąco poddawana systemowi 5-stopniowej filtracji. Dzięki temu jest zawsze świeża i dostępna dokładnie wtedy, kiedy jej potrzebujemy – bez potrzeby oczekiwania na przefiltrowanie i utraty ani jednej kropli. Plusem jest tu również niski koszt eksploatacji – filtracja 1 litra wody w tym produkcie to koszt zaledwie 7 groszy. Aktualnie na polskim rynku najbardziej znane i powszechnie używane są dzbanki filtrujące. Ze względu na właściwości wypełnień wkładów filtrujących oraz relatywnie krótki czas kontaktu wody z wkładami filtrującymi dzbanki filtrujące nie są w stanie usunąć lub usuwają w niewielkim stopniu zanieczyszczenia, które znajdują się w wodzie. Mam tu na myśli w szczególności mikroorganizmy, żelazo oraz mangan w formie rozpuszczonej, jony amonu i amoniak, azotany i azotyny. Budowa dzbanków filtrujących sprzyja, niestety, rozwojowi mikroorganizmów, które mnożą się szczególnie szybko pod wpływem nasłonecznienia. Dzbanki w większości są przezroczyste, a przez to światło i promienie słoneczne mają bardzo dobry dostęp do ich wnętrza. Druga bardzo znana metoda filtracji to odwrócona osmoza. Filtracja osmotyczna likwiduje niemal w 100 proc. wszelkie związki rozpuszczone lub zawieszone w wodzie. Mam tu na myśli jony azotanów i rozpuszczonych soli, metali ciężkich, pierwiastków promieniotwórczych, a także wyłapuje bakterie i wirusy. Dzięki temu sprawdza się nawet w filtrowaniu wody z ujęć własnych. Niestety, odwrócona osmoza wraz z likwidacją zanieczyszczeń eliminuje również z wody to, co cenne dla zdrowia – składniki mineralne. I choć producenci tego systemu filtracji znaleźli na to rozwiązanie w postaci mineralizatora dozującego te składniki, to należy mieć na uwadze, że jest to dodatkowe akcesorium, na które nie tylko należy znaleźć miejsce, ale również za nie dodatkowo zapłacić. Domowy System Filtrowania Wody 4Swiss WFF021 to system kompletny – bez ukrytych dodatków, które trzeba jeszcze dokupić.

Sam filtruj wodę

Domowy System Filtrowania Wody 4Swiss WFF021 występuje w dwóch wersjach kolorystycznych - czerni i bieli połączonej ze srebrem. (Fot. 4Swiss)

Czy Domowy System Filtrowania Wody 4Swiss WFF021 to produkt tylko do użytku domowego czy także do zastosowań profesjonalnych, np. w biurze?

To bardzo wszechstronne urządzenie. Z jednej strony dlatego, że jest kompaktowe i zmieści się dosłownie wszędzie, a z drugiej bardzo wydajne. Jest również estetycznie wykonane. Będzie pasowało do każdej przestrzeni. Domowy System Filtrowania Wody 4Swiss WFF021 sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pijemy wodę lub też gdzie chcemy i chcielibyśmy ją pić. W domu, u fryzjera, w salonie samochodowym, biurze, a nawet małej gastronomii. Wystarczy dostęp do bieżącej wody.

Zwykle systemy filtracji planuje się i montuje z pomocą fachowców. Czy ten produkt wymaga jakichś aranżacji, dodatkowych systemów, specjalnych podłączeń?

 I tu dochodzimy do kolejnego komfortowego rozwiązania. Niewątpliwie ogromną zaletą tego urządzenia jest łatwy montaż – a właściwe brak montażu. Instalacja zajmuje mniej niż 5 minut. Co więcej, w zestawie z urządzeniem znajdują się niezbędne akcesoria do domowej instalacji. To naprawdę bardzo intuicyjny sprzęt. Gdyby jednak cokolwiek wzbudzało wątpliwość użytkownika, przygotowaliśmy krótki film instruktażowy, który znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce produktu. Również tam zamieściliśmy informacje na temat eksploatacji oferowanego przez nas systemu oraz jego cechach i zaletach.  

Sam filtruj wodę

Domowy System Filtrowania Wody 4Swiss WFF021 ma kompaktową budowę oraz estetyczny, neutralny design, dzięki któremu doskonale koresponduje z wystrojem każdej kuchni. (Fot. 4Swiss)

Czy Pani zdaniem Polacy mają świadomość wagi problemu, jakim jest zdrowa woda i ekologia w ogóle?

Z zadowoleniem obserwuję, jak świadomość Polaków jest coraz większa i wciąż rośnie. I nie wynika to tylko z obserwacji otaczającego świata, ale przede wszystkim z zapytań, jakie są do nas kierowane w związku z naszymi produktami. Klienci dopytują o ślad węglowy, o to, w jaki sposób segregować elementy eksploatacyjne i czy można cokolwiek z nich odzyskać w ramach recyklingu. I to naprawdę cieszy. Niemniej pytania to jedno, zmiana myślenia to drugie, a zmiana zachowania – trzecie. Ta ostatnia kwestia jest, niestety, jeszcze w powijakach. O ile wiemy, jak segregować odpady czy oszczędzać wodę, o tyle nie zawsze mamy możliwość, żeby to robić. Wyjaśniam. Coraz więcej osób ma świadomość, ile plastikowych śmieci produkuje ich gospodarstwo domowe i że one będą się rozkładać setki lat. Według statystyk jedna osoba w ciągu tylko jednego roku potrafi wyprodukować 40 kg plastikowych odpadów, z czego tylko 5 – 10 proc. podlega recyklingowi. Wielu producentów stara się zmieniać opakowania, niemniej nie zawsze jako klienci mamy taki wybór. Na szczęście wiele się zmienia, na przykład w kwestii plastikowych butelek, bo rezygnując z wody butelkowej na rzecz filtrowania ograniczamy produkcję ogromnych ilości śmieci i oszczędzamy pieniądze. O tym klienci wiedzą i wierzymy, że to dlatego nasz produkt cieszy się tak dużą popularnością.

Czy mają już Państwo pomysły na kolejne tak innowacyjne produkty? Czy może Pani zdradzić, co to będzie?

Tak, mamy kilka pomysłów na kolejne produkty. Wciąż są to produkty w duchu „eko”. Aktualnie kończymy projekt i przechodzimy do etapu badań, ale jak tylko zakończymy tę fazę, z radością odkryję przed Państwem i czytelnikami informacje o nowościach. Każde urządzenie z oferty 4Swiss jest przebadane pod kątem jakości i bezpieczeństwa przez szereg specjalistów ze szwajcarskiego Laboratorium Intertek.

Dziękujemy Pani za rozmowę i poświęcony nam czas.

Sam filtruj wodę

Intuicyjna obsługa i niewielkie wymagania przestrzenne to funkcjonalny komfort użytkowania Domowego Systemu Filtrowania Wody 4Swiss WFF021. (Fot. 4Swiss)

2021-08-07
x

Kontakt z redakcją

© 2021 InfoMarket