Telewizja w podróży i aplikacje live oraz VoD

Telewizja w podróży

Sezon wakacyjny obfituje w imprezy sportowe – odbyły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2020,a zaczną i igrzyska olimpijskie w Londynie. Większość z nas będzie podróżować na wakacjach, a część odpoczywać na działkach. Dlatego opisujemy sposoby oglądania telewizji w terenie.

Pandemia sprawia, że mniej będziemy korzystać z imprez masowych, więcej indywidualnie. Opisujemy najciekawsze sposoby oglądania telewizji na żywo. Technika cyfrowa sprawiła, że telewizję można odbierać na różne sposoby, także w podróży. Do wyboru mamy telewizję satelitarną DVB-S2, naziemną DVB-T i oraz internetową. Bardzo wygodne jest korzystanie z aplikacji, które umożliwiają oglądanie kanałów na żywo na smartfonach czy tabletach. Rośnie popularność korzystania z telewizji w kamperach czy przyczepach kempingowych.

Internet mobilny a telewizja

Internet coraz częściej jest źródłem programów telewizyjnych dla komputera, smartfona czy tabletu. Niektórzy operatorzy mobilnego internetu i platform DVB-S oraz kablowych DVB-C zapewniają swoim klientom dostęp do wybranych kanałów TV na żywo przez aplikacje, np. Cyfrowy Polsat Go, Canal+online czy Orange TV Go. Popularne stają się popularne aplikacje dla wszystkich, np. Player, Ipla, WP Pilot, których filmy czy seriale wypełnią czas na kempingu lub w podróży. Jedynymi warunkami poprawnego odbioru są zasięg internetu i poniesienie kosztów transmisji, zależnych od posiadanego pakietu. Najlepiej, gdy na kempingu jest dostęp do bezpłatnego internetu i można korzystać z łączności Wi-Fi. Warto sprawdzić zasięg nadajników swojego operatora pod kątem tego, czy jest szansa na korzystanie z Internetu w terenie.

Telewizja w podróży

Aplikacja Canal+ online dostarczy wrażeń sportowych i filmowych nawet na smartfonie.

Canal+ online

To nowa usługa platformy Canal+, która łączy świat kanałów na żywo ze światem VoD. Canal+ online umożliwia korzystanie z kanałów telewizyjnych (linearnych) oraz ogromnej biblioteki treści na żądanie w jakości HD, a w przyszłości 4K Ultra HD. Nie wymaga umowy, dekodera ani anteny. Potrzebny jest jedynie dostęp do sieci internetowej. To nowoczesna usługa, z której można korzystać w dowolnym miejscu, czasie i na dowolnym urządzeniu. Do poprawnego odtwarzania płynnego obrazu bez zacięć i buforowania użytkownik powinien mieć dostęp do szerokopasmowego internetu o minimalnej prędkości 1 Mbit/s. Jednak optymalne połączenie to prędkość co najmniej 8 Mbit/s dla wideo HD oraz co najmniej 25 Mbit/s w jakości Ultra HD. Na głównej stronie aplikacji w nagłówku mamy zakładki: kanałów Live, Moja Play Lista, Premiery, Sport, Filmy, Seriale, Dokumenty, Fun& info, Kids, Kanały na życzenie. Można korzystać z kilku funkcji, które sprawiają, że oglądanie telewizji internetowej jest komfortowe.

 • Start over – oglądaj od początku, wybierając ikonkę start over pod obrazkiem kanału TV, który chcesz oglądać.
 • Przesyłanie to możliwość odtworzenia filmu z aplikacji Canal+ na smartfonie na dużym ekranie telewizora.
 • Funkcja Backward EPG umożliwi odtwarzanie materiałów z danego kanału na żywo do 8 godzin wstecz.
 • Funkcja Multi-live jest dla tych, którzy mają podzielną uwagę. Po kliknięciu w ikonę Multi-live można zaznaczyć do czterech kanałów, które chcemy oglądać jednocześnie.
 • Moja Play Lista to miejsce do zapisania filmu, odcinka serialu czy dokumentu, które chcemy obejrzeć, np. w tygodniu. Klikając w ikonkę gwiazdki, zapisujemy wybrane pozycje na liście.
 • Kontynuuj to wygodna funkcja, jeśli np. oglądasz mecz na dużym telewizorze, a rodzina chce oglądać coś innego. Wtedy należy zatrzymać oglądanie i wznowić je w sekcji „Kontynuuj oglądanie na drugim urządzeniu”.
 • Pobieranie to możliwość zapisania filmu do pamięci smartfona lub tabletu. Będzie on dostępny na urządzeniu przez 30 dni i do 48 godzin po pierwszym odtworzeniu.
 • Rekomendacje to z akładka „Wybrane dla Ciebie” z rekomendacjami filmów. Wybór ich wspomagają sztuczna inteligencja i zespół redakcyjny.

Oferta jest elastyczna, co miesiąc można zmieniać pakiety i płacić za nie. Na e-mail przychodzą informacje o wprowadzanych zmianach. Aplikacja może być aktywna na wielu urządzeniach, ale jednocześnie można oglądać na dwóch z nich, np. na telewizorze i smartfonie.

Telewizja w podróży

Serwis Ipla. tv oferuje około 120 kanałów TV.

Ipla.tv – serwis rozrywki internetowej

Zgodnie z obraną strategią Ipla konsekwentnie pracuje nad zwiększeniem dostępności platformy i wygody korzystania z niej na różnych urządzeniach. Widzowie mają, więc dostęp do:

 • blisko 120 stacji telewizyjnych, w tym kanałów sportowych i newsowych,
 • największych wydarzeń sportowych;
 • dziesiątek tysięcy materiałów na życzenie o różnorodnej tematyce, m.in. rozrywkowych, informacyjnych i publicystycznych, dokumentalnych, edukacyjnych i bajek, bogatej biblioteki filmów i seriali;
 • dzięki wprowadzonej funkcji Chromecast użytkownicy Ipli mogą przesyłać filmy z telefonu, komputera lub tabletu na duży ekran, np. telewizor z Androidem. Rozwiązanie to jest już dostępne na www. ipla.tv w przeglądarce Chrome i w aplikacjach mobilnych na system Android oraz jest sukcesywnie wprowadzane do aplikacji mobilnych na system IOS.

Telewizja w podróży

Klienci Cyfrowego Polsatu mogą oglądać telewizję na żywo w aplikacji Cyfrowy Polsat Go nawet na smartfonie.

Cyfrowy Polsat Go dla klientów platformy

Usługa Cyfrowy Polsat Go jest dostępna dla posiadaczy abonamentu Cyfrowego Polsatu za pośrednictwem dekodera podłączonego do Internetu oraz urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS. Użytkownicy dekoderów Cyfrowego Polsatu mogą korzystać z aplikacji Cyfrowy Polsat Go, logując się w zakładce „VoD”, a w niej znajdą treści na żądanie z posiadanego pakietu programowego oraz bogatą bibliotekę dodatkowych bezpłatnych i płatnych treści telewizyjnych. Na laptopie lub PC dostęp do platformy jest możliwy przez stronę go.cyfrowypolsat.pl. Na urządzeniach mobilnych wystarczy zainstalować aplikację Cyfrowy Polsat Go ze sklepu Google Play. Poza dekoderem można korzystać z usługi na trzech urządzeniach jednocześnie: komputerze, tablecie i smartfonie. W ramach oferty telewizyjnej Cyfrowy Polsat Go abonenci otrzymają dostęp do ponad 100 kanałów online, tysięcy programów, wydarzeń sportowych, seriali i bajek w opcji VoD bez dodatkowych opłat oraz płatnych filmów. Liczba kanałów TV jest zależna od posiadanego pakietu. Jest też HBO z filmami oraz Eleven Sport.

Telewizja w podróży

CYFROWY POLSAT Evobox Stream

2021-07-27
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket