Telewizja w podróży

W szybkim ustaleniu kierunku i odległości do najbliższego nadajnika pomocna będzie aplikacja Emitela EmiMaps.

Player

Player to platforma wideo na żądanie, która umożliwia oglądanie seriali i filmów oraz kanałów TV na żywo. Są to przede wszystkim materiały TVN, Canal+, HBO i najnowsze produkcje serialowe Canal+. Kanały na żywo ogląda się zarówno za pośrednictwem przeglądarki WWW i aplikacji zainstalowanej na tablecie czy smartfonie. W pakiecie Player dostępne jest do 27 najlepszych kanałów na żywo dla całej rodziny. Większość programów na żywo można też obejrzeć bezpośrednio z Programu Telewizyjnego (EPG), wybierając materiały nawet 24 godzin wstecz, lub cofać do dwóch godzin. Kanały na żywo można oglądać jednocześnie na dwóch różnych urządzeniach. Jest też funkcja kontynuowania oglądania na innym urządzeniu. Bogata biblioteka VoD oferuje produkcje HBO, Canal+ i TVN oraz najnowsze Discovery+.

Telewizja w podróży

Player jest źródłem najnowszych produkcji TVN i Canal+.

WP Pilot

Aplikacja WP Pilot pozwala na oglądanie na żywo telewizji na smartfonie i na tablecie. Ponad 30 kanałów TV jest dostępnych za darmo po założenia konta, a ponad 100 kanałów, w tym telewizji naziemnej (część w jakości HD), w płatnych pakietach. Można oglądać seriale, filmy i mecze ulubionych drużyn.

Orange TV Go

Swoim klientom Orange oferuje aplikację Orange TV Go na tablecie, smartfonie i laptopie na przeglądarkach, np. Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox, Microsoft Edge na www.tvgo.orange.pl. Aplikacja mobilna działa na urządzeniach z systemami iOS (wersja minimum 9.0) lub Android (wersja minimum 4.4). Dostępnych ok. 70 kanałów TV i biblioteka VoD. Telewizja na ekranie laptopa

Opisywane aplikacje są też dostępne na laptopach – oglądamy je przez strony WWW. Komputer przenośny i tablet to coraz bardziej popularna forma oglądania telewizji naziemnej w podróży, dzięki temu, że mają spory ekran LCD (od 10 do 18 cali) i są kompaktowe oraz funkcjonalne. Innym rozwiązaniem jest dołączenie do wejścia USB tunera DVB-T wielkości większego pendrive’a i anteny oraz zainstalowanie oprogramowanie, aby na ekranie móc oglądać telewizję.

Telewizja w podróży

TECHNISAT Eurotech T2 HD

Telewizja naziemna DVB-T/T2

Większość kraju jest już pokryta nadajnikami DVB- -T2 HEVC, co umożliwia odbiór cyfrowego sygnału telewizyjnego za pomocą anteny telewizyjnej.

Trwają testy nadawania telewizji DVB-T2, więc niektóre kanały można oglądać w najlepszej jakości – HD. W szybkim ustaleniu kierunku i odległości do najbliższego nadajnika oraz tego, jaką wybrać antenę, pomocna będzie aplikacja Emitela EmiMaps.

Najmniej miejsca zajmują anteny prętowe szerokopasmowe o dookólnej charakterystyce, które mogą mieć magnetyczny uchwyt, co umożliwi szybie mocowanie do dachu samochodu. Do transportu nadają się także anteny w okrągłej obudowie z tworzywa o średnicy od 26 do 50 cm lub płaskie panelowe. Należy zwrócić uwagę, czy są to anteny pokojowe czy zewnętrzne, aby szczelna obudowa chroniła elementy anteny przed deszczem i w transporcie. Brak wystających elementów, takich jak w typowej antenie, znacznie skraca montaż na kolejnym przystanku w podróży. Anteny mogą mieć mocowanie z uchwytem na przyssawkę lub zakładane na uchyloną szybę. W podróż na kemping czy do kampera warto zabrać najlepiej niewielki dekoder DVB-T lub sieciowy, które zajmują mało miejsca.

Sygnał telewizyjny z niewielkich anten będzie wymagał wzmocnienia, aby uzyskać dobry obraz. Większość anten ma już wbudowany wzmacniacz zasilany napięciem 12 V, dostępnym w zapalniczce samochodowej.

Coraz częściej telewizja internetowa wygrywa z cyfrową telewizją naziemną. W walce o klienta „mobilnego” zdecydują zasięg i jakość połączenia internetowego oraz koszty pakietów telewizyjnych oferowanych przez głównych graczy na rynku mediów.

2021-07-27
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket