ZIPSEE „Cyfrowa Polska”

Zrównoważony rozwój w sektorze cyfrowym i nowych technologii tematem konferencji Cyfrowej Polski

Zrównoważony rozwój w sektorze cyfrowym i nowych technologii

Jakie prawa ma każdy konsument w związku z naprawą zepsutego sprzętu elektronicznego? Czy producenci specjalnie postarzają nasze urządzenia? I na czym tak naprawdę polega globalna strategia na rzecz gospodarki opartej na ponownym użyciu? M.in. na te pytania odpowiedzą eksperci 15 czerwca podczas konferencji online „#Cyfryzujemy Polskę: Środowisko, Biznes, Konsument” pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Infomarket sprawuje patronat medialny.

Wydarzenie organizowane jest przez Związek Cyfrowa Polska, który reprezentuje sektor cyfrowych i nowych technologii. Wezmą w nim udział m.in. Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii Marek Niedużak oraz prezes Urzędu Zamówień Publicznych Hubert Nowak. ­– To będzie dobra okazja, by porozmawiać o Gospodarce o Obiegu Zamkniętym, roli nowoczesnych technologii dla zrównoważonego rozwoju oraz tego, jak wspierać innowacje i cyfrowe rozwiązania, które mogą odegrać kluczową rolę dla klimatu – mówi prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik.

Podczas konferencji przewidziane są również dwie debaty, w których o zrównoważonym rozwoju rozmawiać będą m.in. eurodeputowani i posłowie, eksperci oraz przedstawiciele branży. Podczas pierwszej dyskusji „Biznes i konsumenci a zrównoważony rozwój” poruszone zostaną takie kwestie, jak: prawa konsumentów i walka z planowym postarzaniem produktów, ułatwienie korzystania z napraw oraz globalna strategia na rzecz gospodarki opartej na ponownym użyciu. Druga – „Administracja i biznes a zrównoważony rozwój” – to rozmowa m.in. o strategii cyfrowej na rzecz zrównoważonego rynku, zmiany w podejściu organów publicznych do kwestii środowiskowych oraz o odpowiedzialnym marketingu reklamie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, a patronat instytucjonalny przyjęła Federacja Konsumentów. Partnerami wydarzenia są: firma Canon Polska oraz ElektroEko – Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. Infomarket objął konferencję patronatem medialnym.

Pełną agendę konferencji można poznać na stronie: www.konferencja.cyfrowapolska.org

Rejestracja poprzez Wydarzenie na LinkedIn: https://www.linkedin.com/events/cyfryzujemypolsk-rodowisko-bizn6807752559005114368/

2021-06-12
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket