Strona domowa / RTV WIDEO / Artykuły / Sportowe emocje na telewizorach

LG

Sportowe emocje na telewizorach LG OLED 2021

Sportowe emocje na telewizorach

Duży ekran telewizora jest niezastąpiony do oglądania widowisk sportowych na żywo i grania w najlepsze gry sportowe 4K / 120 Hz. Tegoroczna seria telewizorów LG OLED ma doskonałe parametry obrazu i funkcje przydatne do grania oraz oglądania sportu.

Jeśli chcesz poczuć się jak na stadionie w czasie meczu piłkarskiego, wybierz ekran o największej przekątnej – 77 (seria G1 Gallery), 83 (seria C1) a nawet 88 (seria Z1) cali. Co ważne, ich obraz nie traci na jakości, nawet oglądany pod dużym kątem. Jeśli lubisz oglądać telewizję w oświetlonym pokoju, zwróć uwagę na telewizory z serii G1 Gallery z najnowszym ekranem OLED evo ze zwiększoną jasnością obrazu, co zapewni także lepsze efekty HDR.

Sportowe emocje na telewizorach

 Płynność ruchu zapewnia matryca OLED 120 Hz i funkcja OLED Motion Pro.

Bądź na bieżąco z rozgrywkami zespołów

W telewizorach LG OLED znalazła się niezwykle przydatna podczas oglądania rozgrywek sportowych funkcja Alert Sportowy (Sports Alert). To dzięki niej zawsze będziesz ze swoją drużyną w ważnych chwilach. Otrzymasz powiadomienia o wynikach i godzinach rozpoczęcia meczów. Ponadto możesz śledzić na bieżąco informacje na temat ulubionych, także polskich drużyn za pomocą automatycznego przesyłania najświeższych wiadomości z trwających rozgrywek. Powiadomienia ukazują się na ekranie telewizora nawet, gdy  oglądasz film, koncert czy każdy inny program.

Płynny ruch w każdej sytuacji

Widowiska sportowe to przede wszystkim ruch. Płynność ruchu zapewnia matryca OLED 120 Hz, która odświeża obraz dwa razy szybciej niż zwykła matryca 60 Hz. Jeżeli nie chcesz oglądać nieostrych konturów szybko poruszających się obiektów, np. piłek futbolowych, tenisowych, golfowych, wybierz telewizor z ekranem OLED, który ma bardzo krótki czas reakcji – 1 ms, a w tegorocznych seriach telewizorów G1 Gallery, B1 i C1 zastosowano nową funkcję – OLED Motion Pro, która usuwa smużenie.

Zobaczysz doskonałe kolory i szczegóły

Obraz stadionu piłkarskiego to przede wszystkim zieleń, a widownia to cała gama kolorów. Polska reprezentacja, podobnie jak wiele innych, często gra ubrana w czerwone stroje. Wszystkie odcienie zieleni i czerwieni są trudno odtwarzalne na telewizorach LCD, natomiast wiernie odwzorowywane na wyświetlaczach OLED. Potwierdzają to niezależne testy. Wywodząca się z Wielkiej Brytanii globalna instytucja testująca dobra konsumenckie – Intertek potwierdziła, że ekrany LG OLED odznaczają się 100-procentową wiernością wyświetlanych kolorów.

Sportowe emocje na telewizorach

Funkcja HDR HLG zwiększa ilość szczegółów w widowiskach sportowych.

W czasie transmisji sportowych operatorzy używają zbliżeń, aby pokazać emocje czy wysiłek na twarzach zawodników. Szybki procesor α9 Gen 4 AI (seria G1 Galllery i C1) wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do przetwarzania obrazu i dźwięku. Funkcją AI Picture Pro rozpoznaje twarze i sylwetki osób. Rozróżnia też pierwszy plan i tło, przetwarzając każdy obiekt niezależnie, aby uzyskać bardziej przestrzenny efekt wizualny. Rozpoznawany jest także gatunek prezentowanych treści (sport, film, gra), co pozwala na dalsze optymalizowanie jakości obrazu przy uwzględnieniu natężenia światła w pokoju (wbudowany czujnik światła). Nie trzeba regulować odbiornika – procesor α9 Gen 4 AI gwarantuje optymalny obraz.

HDR w transmisjach na żywo

Widowiska sportowe, m.in. mecze piłki nożnej, są realizowane w technice HDR (standard HLG – Hybrid Log Gamma). Telewizor automatycznie rozpozna, czy jest to transmisja SDR czy HDR, dzięki czemu zobaczysz szczegóły obrazu nawet w jasnych scenach, chociażby numery na koszulkach piłkarzy, a snopy światła oświetlające stadion będą tak jasne, jakbyś siedział na trybunach. W tym roku mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2020 będziesz mógł oglądać na żywo bezpośrednio z „anteny” na kanale TVP 4K w standardzie DVB-T2/HEVC z dźwiękiem obiektowym Dolby Atmos.

Sportowe emocje na telewizorach

Telewizory LG OLED są rekomendowane do konsoli Xbox Series X.

Dźwięk – niepowtarzalne emocje

Bez dobrej jakości dźwięku wrażenia i emocje są niepełne. Hymn narodowy czy reakcja widzów na strzelonego gola pozostają na długo w pamięci. Ale na jak długo, to zależy w dużej mierze od jakości systemu audio.

Funkcja AI Sound Pro tworzy wirtualny dźwięk 5.1.2-kanałowy, co oznacza, że fascynujące brzmienie i efekty przestrzenne usłyszymy przy użyciu głośników telewizora, natomiast automatyczna regulacja głośności (Auto Volume Leveling) utrzymuje jej stały poziom podczas przełączania kanałów telewizyjnych lub korzystania z aplikacji streamingowych. Jeśli chcesz usłyszeć pełnię wrażeń dźwiękowych, skorzystaj z funkcji Bluetooth – wystarczy, że podłączysz do swojego telewizora LG OLED dwa identyczne głośniki Bluetooth (np. LG Xboom Go). Ustaw je w pozycji głośników tylnych, aby w połączeniu z głośnikami telewizora zapewniły otaczające, przestrzenne nagłośnienie.

 

Sportowe emocje na telewizorach

Specjalne menu Game Optimizer to duża wygoda dla graczy.

Gaming sportowy w nowym wymiarze

Sport, a więc piłka nożna, golf, Formuła 1 i inne gry, i to w rozdzielczości 4K / 120 Hz, docenisz na dużym ekranie telewizorów OLED. Telewizory LG OLED wyróżniają się najlepszymi technikami synchronizacji i odświeżania obrazu ze zmienną częstotliwością stosowanymi w monitorach gamingowych. Ruch będzie odtwarzany płynnie, bez zacięć dzięki układom synchronizacji obrazu, NVIDIA G-SYNC, AMD Radeon FreeSync oraz funkcji VRR (Variable Refresh Rate). Obraz gier zachwyci także barwami i szczegółowością. Przede wszystkim dzięki funkcji HGIG (odpowiednik HDR dla gier ) zobaczysz w jasnych i ciemnych scenach szczegóły, które dotychczas były niewidoczne. Wrażenia dla scen z rozbłyskami, wybuchami będą potęgowane przez duży ekran telewizora. Niektóre gry sportowe mają dźwięk realizowany w Dolby Atmos (na przykład Forza Horizon 4). Warto zwrócić uwagę na złącze HDMI 2.1. Jego parametry zapewnią przepustowość strumienia danych wymaganą dla najlepszych konsol nowej generacji, w tym Xbox Series X, a także laptopów i komputerów stacjonarnych. Telewizory LG OLED są rekomendowane do konsoli Xbox Series X.

Tegoroczne modele LG OLED zostały wyposażone w dedykowane graczom menu – Game Optimizer. Za jego pomocą można dopasować ustawienia telewizora do konkretnego gatunku gry.

Menu Home Dashboard – ekran domowy

Dzięki menu Home Dashboard telewizory LG OLED służą już nie tylko do oglądania filmów czy gry na konsoli, ale za ich pomocą można sterować inteligentnym domem. Po połączeniu ze wspieranymi urządzeniami za pomocą pilota można sterować na przykład klimatyzacją, sprawdzać ile czasu pozostało do zakończenia cyklu prania czy zdalnie zapalić lub zgasić światło w całym domu.

Sportowe emocje na telewizorach

Menu webOS 6.0 z funkcją Alert sportowy. 

Przyjazny interfejs webOS 6.0

Najnowsza wersja systemu operacyjnego webOS TV w połączeniu z nowym pilotem Magic pozwala na sterowanie telewizorem w sposób intuicyjny. Bez problemu znajdziesz najnowsze widowiska sportowe w serwisach streamingowych, Internecie i na kanałach telewizyjnych. Nowe menu główne wyświetlane na pełnym ekranie zostało zaprojektowane zgodnie z potrzebami wynikającymi ze zmieniających się przyzwyczajeń widzów, czyli tendencją do częstszego korzystania z kilku serwisów.

Opracowano przy współpracy firmy LG Electronics

2021-05-26
x

Kontakt z redakcją

© 2021 InfoMarket