Strona domowa / / Artykuły / Stacja pogody

TECHNISAT

Stacja pogody Imeteo X4

Stacja pogody

Domowa stacja meteorologiczna Imeteo X4 marki TechniSat umożliwia ocenę aktualnych oraz prognozowanych warunków atmosferycznych, w tym przede wszystkim temperatury i wilgotności w oparciu o dane zewnętrznych czujników.

To nowoczesna, domowa stacja meteorologiczna, umożliwiająca precyzyjną ocenę aktualnych oraz prognozowanych warunków atmosferycznych. Prognoza pogody szacowana jest na podstawie zmian ciśnienia atmosferycznego. Dowiemy się o opadach, zachmurzeniu i nasłonecznieniu.

Temperatura i wilgotność są mierzone za pomocą trzech bezprzewodowych czujników Imeteo 4 OS, które są przystosowane do pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dane są przesyłane automatycznie do stacji pogody. Temperatura mierzona jest w zakresie od –25 do 50 °C. Parametr ten może być podawany również w stopniach Fahrenheita. Zakres pomiarowy wilgotności mieści się w zakresie od 20 do 95 proc RH.

Dodatkowo urządzenie wyświetla aktualną godzinę, datę oraz dzień tygodnia. Aktualną godzinę można ustawić samemu lub zdać się na ustawienia automatyczne, ponieważ wskazania zegara mogą być sterowane radiowo z wykorzystaniem sygnału DCF (tzw. wzorca czasu). Stacja pogodowa może również pełnić funkcję budzika z dwoma alarmami. Jest także alarm o oblodzeniu. Wartości zmierzone przez czujniki prezentowane są na kolorowym ekranie jednostki centralnej w oknach przyporządkowanych do poszczególnych kanałów. Pod każdym z takich okien dostępny jest niewielki kolorowy pasek, na którym możemy opisać miejsce lokalizacji czujnika. Każdy z czujników ma wbudowany niewielki wyświetlacz LCD, na którym prezentowane są aktualne wartości wilgotności i temperatury.

2021-05-21
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket