Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

LG

Pierwszy telewizor QNED MiniLED

Pierwszy telewizor QNED

Podczas wirtualnych targów CES2021 firma LG Electronics zaprezentowała swój pierwszy telewizor QNED MiniLED – flagowy produkt z linii LCD Premium.

 

Wprowadzając najnowszy model, LG czyni ogromny krok naprzód w dziedzinie jakości obrazu wyświetlanego przez matryce LCD. Dzięki zastosowaniu technologii kropek kwantowych i NanoCell wraz z diodami MiniLED jako źródła światła telewizor zapewnia jasność i kontrast znacznie przewyższające możliwości urządzeń z konwencjonalnymi matrycami LCD. Linia produktów na rok 2021 obejmuje 10 nowych modeli o rozdzielczości 4K lub 8K oraz szerokim wyborze przekątnych ekranu, nawet do 86 cali.

Innowacyjne podświetlenie MiniLED firmy LG zawiera prawie 30 000 miniaturowych diod LED. Ich zastosowanie ogromnie podnosi poziom maksymalnej jasności, a w połączeniu z 2500 strefami wygaszania i zaawansowaną technologią lokalnego wygaszania pozwala na osiągnięcie kontrastu 1 000 000:11. W rezultacie uzyskujemy znakomitą jakość obrazu HDR o wyjątkowo dużym kontraście i głębokiej czerni, a także szeroką paletę barw i nadzwyczajną dokładność odwzorowania kolorów. Zadziwiająco realistyczny obraz przełamuje ograniczenia i niemalże przenosi się w przestrzeń użytkownika ekranu. W ten sposób telewizor LG QNED MiniLED ustanawia nowy standard w kategorii LCD.

Pierwszy telewizor QNED

Pojawienie się QNED MiniLED stanowi dla konsumentów atrakcyjną propozycję. Dzięki nowej konstrukcji panelu z zaawansowanym podświetleniem MiniLED firmy LG modele te wśród telewizorów z matrycami LCD zapewniają najwyższy poziom realistycznych wrażeń wzrokowych. Debiutująca na rynku linia wyróżnia się niezwykłą dokładnością odwzorowania kolorów. Po raz pierwszy jednocześnie zastosowano technologie kropek kwantowych oraz NanoCell. Zaawansowane podświetlenie LED pozwala też zwiększyć kontrast i uzyskać głębszą czerń. Sprawia to, że wyświetlany obraz jest wyjątkowo żywy i realistyczny. Co więcej, częstotliwość jego odświeżania, wynosząca do 120 Hz, pozwala na płynne i bardziej naturalne odwzorowanie ruchu.

Nasza nowa seria QNED to propozycja, która zalicza się do najwyższej kategorii w dziedzinie domowej rozrywki. Gwarantuje odbiorcom wspaniałe efekty wizualne, a tym samym poszerza i udoskonala ofertę telewizorów LCD. Modele te dostarczają wrażeń, dzięki którym wyróżniają się na tle innych telewizorów LCD. Są wyrazem naszego zaangażowania w prace nad innowacjami i w wyznaczanie coraz wyższych standardów” - powiedział Nam Ho-jun, wiceprezes ds. prac badawczo-rozwojowych w dziale Home Entertainment firmy LG.

W sklepach pojawią się najwyższe modele LG LCD z podświetleniem MiniLED z rozdzielczością 8K: LG QNED99 i LG QNED95oraz rozdzielczości 4K, LG QNED90 i LG QNED85. Modele o najwyższej rozdzielczości mają być wyposażone w najnowszy procesor Alpha9 czwartej generacji. Flagowy 86-calowy telewizor QNED 8K będzie prezentowany od 11 stycznia na wirtualnym stoisku firmy LG podczas targów CES 2021.

2021-01-12
CES

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2021 InfoMarket