Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

TCL

OD Zero następna generacja Mini-LED

OD Zero następna generacja

TCL Electronics, jeden z największych producentów telewizorów na świecie i wiodący producent elektroniki użytkowej, zaprezentował na targach CES 2021 swoją nowatorską technologię OD Zero Mini-LED.

Wprowadzenie na rynek wysokowydajnych i ultracienkich telewizorów TCL, które będą wyposażone w technologię OD Zero zostanie ogłoszone jeszcze w tym roku, kiedy będą już znane terminy rozpoczęcia sprzedaży.

TCL wykorzystuje potencjał technologiczny Mini-LED od 2018 roku. Na targach IFA 2018 zaprezentował pierwszy produkt Mini-LED i od tego czasu inwestuje w technologię wyświetlania nowej generacji. W 2019 roku rozpoczął masową produkcję i wprowadzilł na rynek pierwsze na świecie telewizory z serii Mini-LED X10 i 8 (dla rynku amerykańskiego), a w 2020 roku z zwiększył ofertę do 6 serii modeli Mini-LED .

OD Zero łączy w sobie najnowszą generację technologii podświetlenia Mini-LED, która została opracowana przez firmę TCL i wdrożona w celu uzyskania ultrapłaskiego, niemożliwego do osiągnięcia nigdy wcześniej w telewizorach LCD LED, profilu ekranu. Zapewnia niezwykłą jasność z jeszcze bogatszymi kolorami, precyzyjnym kontrastem i płynną jednorodnością wyświetlanego obrazu, przewyższający tym samym dotychczasową technologię TCL Mini-LED.

Firma TCL nieprzerwanie inwestuje w rozwój technologii wyświetlania - powstanie najnowszej generacji rozwiązań Mini-LED stało się możliwe dzięki głębokiej specjalistycznej wiedzy TCL w zakresie aktywnego podświetlenia LED w skali mikrometrycznej, umiejętnym optymalizacjom elementów  optycznych oraz wydajnemu, zintegrowanemu pionowo łańcuchowi dostaw, dzięki któremu może znacznie szybciej wdrażać najbardziej zaawansowane technologie wyświetlania w telewizorach TCL

.

 

OD Zero następna generacja

OD Zero oznacza odległość pomiędzy warstwą podświetlenia Mini-LED, a warstwą rozpraszającą wyświetlacza LCD, która została teraz zredukowana do zdumiewających 0 mm, tworząc ultracienki moduł podświetlenia o wysokiej wydajności.

To unikalne połączenie eksperckiego doświadczenia w zakresie wyświetlaczy i daleko idąca integracja z partnerami handlowymi pozwala rozwiązaniom TCL być w czołówce zaawansowanych technologii wyświetlania, czego doskonałym przykładem jest niezwykle precyzyjna, płynna i ultracienka technologia OD Zero Mini-LED.

Wierzymy, że technologia Mini-LED będzie nadal kształtować rynek telewizorów, a dzięki jej pionierskiemu wykorzystaniu po raz kolejny podnosimy jakość wyświetlaczy”, powiedział Kevin Wang, dyrektor generalny TCL Industrial Holdings i TCL Electronics. „W ramach dążenia TCL do tego, aby ludzie na całym świecie mogli doświadczyć więcej, po wdrożeniu poprzednich wersji Mini-LED, w 2021 r. zaprezentujemy pierwszy na świecie telewizor OD Zero Mini-LED.”

Niesamowita wydajność

Wraz z doskonałym, płynnie regulowanym podświetleniem  i nowym poziomem High Dynamic Range, TCL OD Zero Mini-LED daje użytkownikom bogatszą paletę kolorów, większą liczbę szczegółów i niezrównane wrażenia wizualne. Wysoką jednorodność podświetlania ekranu uzyskuje się poprzez zmniejszenie odległości między źródłem światła a dyfuzorem. Takie rozwiązanie skutecznie poprawia kontrast i minimalizuje efekt halo. Dzięki tysiącom lokalnych stref ściemniania, które umożliwiają regulację jasności w czasie rzeczywistym równolegle ze zmianami odpowiadających im obszarów podświetlenia, TCL OD Zero Mini-LED zapewnia doskonałą precyzję kontroli kontrastu. Poprawia to jakość obrazu, pozwala na wyświetlanie niezwykle wiernych kolorystycznie ujęć i umożliwia na oddanie doskonałej bieli wraz z głęboką czernią.

Niespotykanie ultracienki

Technologia OD Zero firmy TCL wykorzystuje mniejsze diody LED i zupełnie nową konstrukcję soczewek, z większą ilością źródeł światła, co pozwala na zminimalizowanie odległości między źródłem a panelem do zera milimetrów. Umożliwia to uzyskanie spójnej na całej powierzchni ekranu jasności, a jednocześnie pozwala osiągnąć niespotykany do tej pory poziom grubości wyświetlacza, co przekłada się na ultracienki profil telewizora.

Patrząc w przyszłość, firma TCL będzie nadal rozwijać innowacyjne rozwiązania optyczne oferujące coraz mniejsze systemy podświetlające i cieńszą konstrukcją soczewek, aby dostarczać klientom niezwykle klarowny obraz i wiodące w branży odwzorowanie kolorów dzięki technologiom TCL Mini-LED, 8K i Quantum Dot Display.

 

2021-01-12

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2021 InfoMarket