AMICA

Wspiera rodziny poszkodowane w pożarze

Wspiera rodziny

Niesienie wsparcia i pomocy ludziom w potrzebie jest wpisane w DNA Grupy Amica. Na prośbę wójta gminy Porąbka – Pawła Zemanka producent sprzętu AGD przekazał darowiznę dwóm rodzinom, które w wyniku pożaru straciły dach nad głową.

Ostatnie miesiące w dyskursie społecznym zdecydowanie zdominowała tematyka pandemii koronawirusa, lecz każdego dnia dzieją się ludzkie tragedie zupełnie niezwiązane z COVID-19. W ostatnim czasie z prawdziwym dramatem zmagają się dwie rodziny z miejscowości Kobiernice w województwie śląskim, którym szalejący ogień odebrał dorobek życia i  dach nad głową. W  związku z  bardzo trudną sytuacją poszkodowanych mieszkańców Kobiernic wójt gminy Porąbka – Paweł Zemanek zwrócił się do Grupy Amica z prośbą o wsparcie dla pogorzelców.

Serdeczne słowa uznania i ogromne podziękowania kierujemy do pana Henryka Szlachetki, dyrektora ds. organizacji i bezpieczeństwa Amica SA. Pan dyrektor już w pierwszym etapie rozmów zapewnił, że poszkodowane rodziny otrzymają wsparcie. Nie spodziewaliśmy się, że wsparcie będzie aż tak duże! Cieszymy się, że pomimo ciężkiej sytuacji ekonomicznej, wynikającej z trwającej pandemii, polska firma w obliczu tragedii jest blisko ludzi potrzebujących – mówi Paweł Zemanek, wójt gminy Porąbka.

Do potrzebujących rodzin trafił sprzęt AGD marki Amica – pralki, chłodziarkozamrażarki oraz kuchnie wolnostojące. 18 listopada Paweł Zemanek przekazał sprzęt poszkodowanym.

Grupa Amica od wielu lat stara się pomagać potrzebującym. Również tym razem, w  obliczu ogromnej ludzkiej tragedii, jaką jest utrata domu w pożarze, bez wahania zdecydowaliśmy się pomóc pogorzelcom. Wierzymy, że przekazany sprzęt choć w niewielkim stopniu ułatwi im codzienne życie – mówi Henryk Szlachetka, dyrektor ds. organizacji i bezpieczeństwa Amica SA.

2020-12-31