MAX EXPO

e-Targowy sukces Galicji Tomaszek

e-Targowy sukces

W dniach od 5 do 16 października 2020 r. odbyła się 7. edycja targów Max Expo. Z uwagi na pandemię koronawirusa impreza przyjęła formułę online. Październikowe dwa tygodnie były dla Galicji Tomaszek bardzo intensywnym okresem – zarówno pod kątem handlowym, organizacyjnym, jak i logistycznym. Był to czas testowania swoich umiejętności w obliczu nowych rozwiązań i sposobów komunikacji. W szczególności był to największy sprawdzian dla sieci Max Kuchnie i Max Elektro – tak bardzo tradycyjnych i głęboko osadzonych w świecie offline. Data targów była nieprzypadkowa. To właśnie w na początku trzeciego kwartału każdego roku na półkach sklepowych pojawia się w tym okresie nowy sprzęt, w tym wiele premierowych modeli.

Reasumując, e-Targi Max Expo 2020 osiągnęły prawdziwy sukces i przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Okazały się świetną platformą szkoleniową, dzięki której w krótkim czasie, bez wychodzenia z domu, można było zapoznać się z tym, co poszczególni wystawcy mieli do zaprezentowania z oferowanego przez siebie asortymentu. Galicja Tomaszek, jako organizator tego pierwszego w branży on-linowego eventu targowego, może bez wątpienia uważać okres targowy za bardzo owocny. Statystyki, analiza ruchu na wirtualnych stoiskach oraz efekty handlowe i szkoleniowe pokazały, że możliwe jest tworzenie wirtualnych imprez targowych, które odnoszą sukcesy. Stronę targową w okresie trwania targów odwiedziło 3024 unikatowych użytkowników, średni czas spędzony na stronie, w ujęciu całościowym, oscylował wokół 10 min, a z badań wewnętrznych Galicji Tomaszek wynika, że 84 proc. uczestników targów oceniło formułę online bardzo pozytywnie. To rzuca bardzo dobre światło na całość eventu oraz jego postrzeganie. Równocześnie otwiera drogę do organizacji tego typu wydarzeń w kolejnych latach. Czas jednak pokaże, co przyniesie nam wszystkim przyszłość, ale niewykluczone, że nie były to ostatnie e-targi zorganizowane przez Galicję Tomaszek.

e-Targowy sukces

Niezaprzeczalnym liderem tegorocznych targów okazał się Samsung, który wykorzystując techniki webinarowe, zdołał przeszkolić pracowników sieci Max Kuchnie i Max Elektro z całego swojego asortymentu. Webinary tego producenta cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

e-Targowy sukces

O wirtualną interakcję ze swoimi klientami zadbał również zespół odpowiedzialny za markę Kernau, który podczas webinarów prezentował nowości z oferty sprzętów wolnostojących oraz do zabudowy.

e-Targowy sukces

Trenerzy z polskiego oddziału BSH postawili na wideoszkolenia i specjalnie z okazji targów przygotowali całą serię filmów, w których zaprezentowali najważniejsze dla siebie kategorie produktowe w MDA i SDA.

e-Targowy sukces

– Pamiętam, jakby to było wczoraj – wrzesień 2019, Karpacz – 1500 osób witających mnie w Hotelu Gołębiewski, 1500 osób na niekończącej się przestrzeni sal bankietowych i 1500 osób zwiedzających przepiękne stoiska targowe należące do dostawców galicyjskich... Wspominam to ze łzą w oku. Teraz, z perspektywy czasu, po stokroć doceniam te chwile, kiedy miałam okazję spotkać się z moimi biznesowymi przyjaciółmi, z kontrahentami Galicji, z partnerami handlowymi i moim zespołem… Z utęsknieniem wspominam każde uściśnięcie dłoni i każdy serdeczny uśmiech. No cóż… Patrząc na tegoroczne e-targi z punktu widzenia czysto biznesowego, oczywiście, jestem bardzo zadowolona. Osiągnęliśmy naprawdę znacznie więcej, niż oczekiwaliśmy. Słupki pogalopowały w górę. Producenci godnie zaprezentowali swoje nowości produktowe, a uczestnicy naszych sieci Max Kuchnie i Max Elektro dzielnie podejmowali „nowotechnologiczną” rękawicę i poznawali ofertę produktową, która dumnie świeciła się na ekranach komputerów i telefonów komórkowych. Wszystko na tak. Wszystko bardzo dobrze. Nie mogę i nie chcę narzekać. Jedyna refleksja, z którą zamykam ostatnio każdy kolejny dzień, to myśl o tym, że nasza branża oparta jest tak bardzo o relacje międzyludzkie, o prawdziwe partnerstwo biznesowe, które buduje się szczerym spojrzeniem i mocnym uściskiem dłoni. Brakuje mi tego jak nigdy! Mam nadzieję, że normalne czasy wrócą szybko i że jeszcze nie raz Galicja będzie gościć na swoich słynnych targach setki zadowolonych uczestników. Tego życzę sobie i Wam – powiedziała Ewa Tomaszek, prezes zarządu Galicji Tomaszek Sp. z o.o.

2020-12-07