Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

Innowacyjne i funkcjonalne lodówki, pralki i nie tylko

Innowacyjne i funkcjonalne

Rozmowa z Piotrem Ługowskim, dyrektorem dywizji Domestic Appliances w Samsung Electronics Polska.

Redakcja: W ostatnim czasie do oferty firmy Samsung dołączyły nowe linie pralek i lodówek. Jakie założenia przyświecały wprowadzeniu na rynek tych serii urządzeń?

Piotr Ługowski: W firmie Samsung zawsze bierzemy pod uwagę przede wszystkim potrzeby użytkowników. Nasze AGD projektujemy z myślą o ich codziennym komforcie, chcemy, aby ułatwiały konsumentom wykonywanie obowiązków domowych i dostosowywały się do ich stylu życia. Lodówki z nowej linii Grand+ to najlepszy przykład tego, jak zmieniły się potrzeby konsumentów w ostatnim czasie. Wraz ze zmianą naszego stylu życia wzrosło zainteresowanie bardziej pojemnymi lodówkami, w których żywność pozostaje dłużej świeża. My oferujemy takie urządzenia, bo wiemy, że konsumenci robią teraz zakupy rzadziej, ale kupują więcej. Te nowe nawyki pozostaną z nami na dłużej, dlatego potrzebujemy rozwiązań, które sprostają nowej rzeczywistości i ułatwią nam zarządzanie domowymi obowiązkami. W przypadku nowej linii pralek chcieliśmy jak najbardziej zoptymalizować proces prania, aby zapewnić użytkownikom wysoką skuteczność w krótszym czasie. Pralka uczy się też naszych ulubionych ustawień, żeby stosować je automatycznie, oraz współpracuje z suszarką.

Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w modelach z linii Grand+ jest technika SpaceMax™, dzięki której lodówka może pomieścić więcej żywności. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie?

Technologia SpaceMax™ w lodówkach Grand+ gwarantuje więcej miejsca do przechowywania produktów w środku przy zachowaniu tych samych rozmiarów zewnętrznych urządzenia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wysoko wydajnego systemu izolacji, który sprawia, że ścianki urządzenia są cieńsze. Modele z nowej linii Samsung Grand+ mają pojemność aż do 385 l, więc bez problemu zmieścimy w nich ulubione produkty wszystkich domowników, świeże warzywa czy ciasto na urodzinowe przyjęcie. Wiemy, że to rozwiązanie jest szczególnie doceniane przez konsumentów, bo dzięki niemu bez obaw mogą robić większe zakupy dla całej rodziny, nie martwiąc się o miejsce do ich przechowywania ani o konieczność częstego odwiedzania sklepów.

Innowacyjne i funkcjonalne

Pralki EcoBubble™ umożliwiają energooszczędne i skuteczne pranie, a ponadto pomagają eliminować bakterie i alergeny z odzieży i tekstyliów.

Innowacyjne i funkcjonalne
Innowacyjne i funkcjonalne

W czasach koronawirusa dłuższe przechowywanie żywności szczególnie zyskało na znaczeniu. Jakie rozwiązania pod tym względem oferują nowe lodówki Samsunga?

Projektując lodówki oferujące więcej miejsca do przechowywania, musieliśmy też zadbać o to, by produkty spożywcze pozostały jak najdłużej świeże. Nowe lodówki Samsung Grand+ wyposażone zostały w technologie, które przedłużają świeżość i chronią produkty przed utratą smaku i wartości odżywczych. Do takich rozwiązań należy komora zero Optimal Fresh+, której można używać na dwa sposoby. W trybie pojedynczym ustawiamy jedną, stałą temperaturę. Wybierając tryb podwójny, z pomocą specjalnego separatora możemy wydzielić dwie strefy z różnym poziomem temperatury. Lewa część, z niższą temperaturą, np. -1 °C, stwarza optymalne warunki do przechowywania mięsa, wędlin oraz ryb, a prawa, z wyższą temperaturą (1 °C), jest idealna dla owoców i warzyw. Nasze preferencje co do wielkości stref dopasujemy za pomocą separatora, a na zewnętrznym panelu wybierzemy tryb chłodzenia. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mieć pewność, że każdy produkt jest przechowywany w odpowiednich warunkach i pozostaje świeży dłużej. Z kolei szuflada Humidity Fresh+ zapewnia wyjątkowe warunki o dużym poziomie wilgotności. Wszystko po to, by warzywa i owoce pozostały dłużej świeże bez utraty wartości odżywczych, chrupkości, zapachu czy smaku. Prosta regulacja wilgotności dobierze optymalny poziom do przechowywania owoców (70 proc.) lub warzyw (80 proc.). Konstrukcja pokrywy uszczelniającej pozwoli znacznie dłużej cieszyć się ich świeżością.

To z pewnością niejedyne zalety nowych modeli. Jakie jeszcze praktyczne funkcje znajdziemy w chłodziarkozamrażarkach z serii Grand+?

Spędzamy teraz więcej czasu w domu i zauważamy, jak głośne są niektóre urządzenia. Wpływa to na nasz codzienny komfort, zwłaszcza gdy nasze domy zamieniają się w biura czy sale lekcyjne. Lodówki z linii Grand+ wyposażyliśmy w nowy kompresor Digital Inverter, zatwierdzony przez Instytut Badań i Certyfikacji VDE. Jego praca wypływa na poziom głośności urządzenia, redukując go do zaledwie 35 dB. To szczególnie istotne w kuchniach otwartych na salon. Nowy Digital Inverter zapewnia też niskie zużycie energii dzięki dostosowaniu prędkości pracy do zapotrzebowania na chłodzenie. Kolejnym rozwiązaniem, które wpływa na komfort użytkowania nowych lodówek, jest elastyczny układ półek. Zaprojektowano je tak, by swobodnie można było na nich ustawiać produkty o różnych kształtach i wielkości. Można także swobodnie wsuwać i wysuwać półki, gdy sięgamy po głębiej schowane produkty. Jest też półka na butelki, która została zaprojektowana inaczej niż dotychczas. Jej nowa konstrukcja umożliwia przechowywanie butelek o niestandardowych rozmiarach i kształtach. Możemy też postawić na niej jogurty lub produkty w kartonowych opakowaniach, bez obawy o to, że spadną między szczebelkami. Takie rozwiązania sprawiają, że przestrzeń w lodówce jest maksymalnie wykorzystana, a ponadto pomagają utrzymać porządek we wnętrzu.

Innowacyjne i funkcjonalne

Nowe lodówki firmy Samsung zapewniają nie tylko dłuższe przechowywanie żywności, ale przede wszystkim więcej miejsca na rozmaite produkty, zarówno w komorze chłodzenia, jak i w zamrażarce.

Innowacyjne i funkcjonalne
Innowacyjne i funkcjonalne

Samsung postanowił odświeżyć także ofertę pralek. Mam tutaj na myśli nowe modele z systemem QuickDrive™. Czym różnią się one od dotychczas obecnych na rynku urządzeń wykorzystujących to rozwiązanie?

Technologia QuickDrive™ w naszych pralkach jest dobrze znana. Pozwala na skrócenie czasu prania nawet o 50 proc. przy zachowaniu takiej samej skuteczności, bez względu na to, czy pierzemy ubrania, w których chodzimy na co dzień, czy wymagającą wysokiej temperatury bawełnianą pościel. Co więcej, rozwiązanie to wpływa też na czas płukania i wirowania. Oznacza to, że w czasie, w którym zwykła pralka wykonuje jeden cykl, w pralce Samsunga z technologią QuickDrive ™ możemy wyprać nawet dwa razy więcej ubrań. To ogromne udogodnienie dla użytkowników.

Nowe pralki są ponadto kompatybilne z aplikacją SmartThings i wyposażone w panel AI Control. Jak to działa?

Projektując nasze urządzenia, chcemy oferować konsumentom takie innowacje, które pozwolą im jak najmniej myśleć o obowiązkach domowych. Dlatego najnowsze pralki Samsunga są wyposażone w innowacyjny panel AI Control, który m.in. zapamiętuje preferowane ustawienia użytkownika i przy następnym cyklu prania sugeruje te najczęściej wybierane. Co więcej, dopasowuje cykl suszenia na podstawie wybranego cyklu prania. Panel AI Control to również możliwość zdalnego włączania pralki przez aplikację SmartThings. Możemy skorzystać z takiego rozwiązania, gdy jesteśmy np. w drodze do domu – włączamy wtedy pralkę za pomocą smartfona, a gdy wracamy do mieszkania, czeka nas już tylko wyjęcie czystego prania z bębna i ewentualnie przełożenie go do suszarki. Pralka współpracuje z innymi urządzeniami – np. komunikat o zakończeniu cyklu możemy dostać na smartfon czy telewizor.

W dobie walki z koronawirusem efektywne, a jednocześnie szybkie pranie jest bardzo ważne. Równie ważna jest skuteczna walka z bakteriami i rozmaitymi alergenami. Czym w tym zakresie mogą pochwalić się nowe pralki i suszarki Samsunga?

Nasze pralki wyposażone są w technologie, które pozwalają na zachowanie higienicznej czystości ubrań, pościeli i ręczników. W wybranych pralkach i pralkosuszarkach Samsunga znajdziemy program Higiena. Jego działanie polega na tym, że po skończonym cyklu prania gorąca para wnika w głąb ubrań, dokładnie je dezynfekując i usuwając aż do 99,9 proc. bakterii i alergenów – jak potwierdzają testy Intertek i BAF. Technologia ta pozwala także pozbyć się intensywnych zapachów. Program Higiena to także doskonałe rozwiązanie w przypadku czyszczenia rzeczy, których nie możemy prać w wysokiej temperaturze, jak np. kolorowe poszewki na poduszki na kanapie. Z kolei jeżeli zależy nam na skutecznym wyczyszczeniu rzeczy, których nie można prać na mokro, niezawodna będzie technologia Air Wash, dostępna w suszarkach i pralkosuszarkach Samsunga. Zapewnia ona dezynfekcję i odświeżenie tekstyliów. Air Wash to podgrzane powietrze, dzięki któremu możliwe jest utrzymanie ubrań w higienicznej czystości bez użycia wody i detergentów. Technologia ta gwarantuje usunięcie do 99,9 proc. bakterii i nieprzyjemnego zapachu (testy Intertek – przyp. red.). Przy jej pomocy odświeżymy ulubione jeansy, puchową kurtkę, wełnianą marynarkę czy sportowe buty.

Samsung to jednak nie tylko innowacyjne pralki i lodówki. Czy w najbliższym czasie nowości możemy spodziewać się także w innych kategoriach produktowych dużego AGD?

W tym roku wprowadziliśmy do portfolio szafę odświeżającą ubrania AirDresser. To przełomowe urządzenie, które wyznacza nowy kierunek w dziedzinie dbania o świeżość i czystość naszych ubrań i zapewnia efekt pralni we własnym domu. W zaciszu własnego domu możemy odświeżyć wełniany garnitur, jedwabną bluzkę czy kaszmirowy sweter. Dzięki szafie AirDresser możemy zadbać o ubrania, które często nosimy, a nie możemy ich prać w pralce. Niezwykle ważne są także funkcje związane z higieną – szafa odświeżająca usuwa bakterie, alergeny i wirusy, co potwierdzają zewnętrze testy.

Rozmawiał Łukasz Sowiński

2020-12-07

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2021 InfoMarket