Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

PHILIPS

Monitor Philips 499P9H/00

Monitor

Pierwsze chwile z testowanym monitorem Philips 499P9H/00 niemalże szokują użytkownika. W praktyce jednak już po kilku chwilach jesteśmy w stanie przyzwyczaić się do zakrzywionej matrycy oraz proporcji 32:9. Taki kształt okazuje się niezwykle wygodny, a ogromna przestrzeń robocza jest nieoceniona w trakcie pracy.

Zakrzywiona 49-calowa matryca VA ma rozdzielczość 5120 × 1440 pikseli. Odpowiada ona dwóm 27-calowym monitorom o rozdzielczości 2560 × 1440 px. Wyświetlacz taki zajmie jednak mniej miejsca na biurku niż dwa ekrany, a obraz nie jest przedzielony ramką. Przy tak dużej przekątnej zaletą jest również zakrzywienie. Podstawa jest bardzo solidna i wykonana z metalu. Została wyposażona w możliwość regulacji wysokości i nachylenia ekranu. Dzięki temu bez problemu dobierzemy jego właściwą pozycję.

W czym sprawdzi się tak duży i szeroki wyświetlacz? Przede wszystkim jest to praca na wielu oknach jednocześnie w programach biurowych 1. Komfort pracy redakcyjnej monitor Philipsa przenosi na nowy poziom, bez problemu mieszcząc okna edytora tekstu, przeglądarki, klienta poczty e-mail czy jeszcze arkusza kalkulacyjnego. Sprawdzi się także w edycji wideo, gdzie mamy do dyspozycji podgląd długiej linii czasu. Dzięki funkcji Picture- -by-Picture do monitora możemy podłączyć dwa źródła obrazu i podzielić ekran tak, aby wyświetlać je jednocześnie 2. Do dyspozycji są 2 porty HDMI, DisplayPort oraz USB-C. Co więcej, sprzęt ma wbudowany przełącznik KVM. Oznacza to, że po podłączeniu do monitora dwóch komputerów możemy nimi sterować przy pomocy jednego kompletu klawiatury i myszy podłączonego do monitora, przełączając się wygodnym przyciskiem między komputerami. Monitor ma również funkcję stacji dokującej. Dzięki niej możemy podłączyć wszystkie urządzenia peryferyjne, np. klawiaturę, mysz i przewód Ethernet RJ-45 do monitora. Następnie wystarczy podłączyć kompatybilny notebook pojedynczym kablem USB-C do monitora, aby wyświetlać na nim obraz i jednocześnie ładować laptop.

W górnej ramce monitora została zintegrowana wysuwana kamera z mikrofonem kompatybilna z funkcją Windows Hello 3. Zapewnia dobrą jakość obrazu, w sam raz do wideokonferencji. Monitor ma także wbudowane głośniki stereofoniczne, które oferują dobrą jakość dźwięku. To duża zaleta, ponieważ przy tak wielkim ekranie na dodatkowe głośniki może po prostu zabraknąć miejsca na biurku.

W kwestii jakości obrazu monitor prezentuje się bardzo dobrze. Zagęszczenie pikseli na poziome 109 PPI pozwala uzyskać ostry obraz. Pomimo zastosowania matrycy VA smużenie nie jest dokuczliwe. Maksymalna częstotliwość odświeżania to 70 Hz. Matryca oferuje jasność do 450 cd/m2, co jest w pełni wystarczające, i ma certyfikat VESA HDR400. Delikatne efekty HDR są widoczne w kompatybilnych grach. Jak na zakrzywioną matrycę o tak dużej przekątnej podświetlenie jest równomierne 4. Choć to nie monitor gamingowy, przetestowaliśmy jego działanie w grach. Sprawdza się rewelacyjnie, zwłaszcza w symulatorach lotu czy grach wyścigowych, w widoku z kokpitu oferując nieporównywalny z mniejszymi monitorami poziom immersji 5. Gry przygodowe czy strzelaniny nabierają dodatkowej głębi i dynamiki dzięki tak dużej, szerokiej i zakrzywionej matrycy.

Menu ekranowe możemy obsługiwać za pomocą wygodnych przycisków na obudowie. Do dyspozycji oddano 8 predefiniowanych trybów ustawień obrazu. Możliwość zmniejszenia jasności do minimum, redukcja światła niebieskiego czy migotania pozwalają na dopasowanie obrazu tak, aby nie męczył wzroku nawet przy długich sesjach przed monitorem.

Philips 499P9H/00 to świetny monitor dla każdego użytkownika, który wymaga ogromnej przestrzeni roboczej. Jest funkcjonalny i bogato wyposażony oraz znacznie wygodniejszy niż konfiguracja dwumonitorowa. Szczególne polecamy go osobom mobilnym, które na co dzień korzystają z laptopów, a w miejscu pracy stacjonarnej zrobią użytek z prostej w obsłudze wbudowanej stacji dokującej.

Monitor
2020-12-06

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2021 InfoMarket