Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

Castorama

Zebrała ponad 600 ton elektroodpadów

Zebrała ponad

Ogromne zaangażowanie klientów i pracowników, imponujący wynik zebranych 612 t elektroodpadów oraz prawie 400 tysięcy rozdanych sadzonek wrzosów – tak Castorama podsumowała tegoroczną edycję akcji „Kwiaty za elektrograty”.

W ostatni weekend września Castorama przeprowadziła szeroko zakrojoną akcję odbierania niepotrzebnych elektroodpadów od klientów. Każdy, kto przyniósł zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, otrzymywał w zamian sadzonki wrzosów. Akcja objęła wszystkie sklepy sieci, a ogromne zainteresowanie i zaangażowanie przyniosły rekordowy wynik zebranych ponad 612 t odpadów potencjalnie niebezpiecznych dla środowiska i zagracających na co dzień nasze domowe zakamarki.

Kampania „Kwiaty za elektrograty” ma wymiar edukacyjny i jest jednocześnie zaproszeniem do bezpośredniego działania dla ludzi. Pokazuje potencjalne zagrożenia wynikające z nieodpowiedniego segregowania odpadów niebezpiecznych, jak również aktywnie wspiera i aktywizuje wszystkich chętnych w działaniach związanych z dbaniem o środowisko naturalne. W ramach akcji każda osoba oddająca zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzymała w zamian sadzonki wrzosów. Wyniki tegorocznej edycji potwierdzają, że zrozumienie potrzeby właściwego gospodarowania elektroodpadami w opinii przedstawicieli Castoramy jest bardzo duże. Wśród przekazywanych przedmiotów znalazły się m.in. zużyte małe i duże AGD, narzędzia elektryczne, telewizory, radioodbiorniki oraz baterie i żarówki.

– Dzięki ogromnemu zaangażowaniu zarówno klientów, jak i pracowników naszych sklepów w tym roku wynik jest ponad trzykrotnie wyższy niż w zeszłym. Rok temu zebraliśmy 195 t elektroodpadów, w tym aż 600 t. Utwierdza nas to w przekonaniu, że nasza inicjatywa rozwija się w dobrym kierunku, warto ją kontynuować, a z roku na rok coraz więcej osób czeka na ten wyjątkowy wrześniowy weekend, w którym odpady zamieniają się w piękne wrzosy – powiedział Paweł Świętochowski, kierownik ds. relacji biznesowych i odpowiedzialności społecznej w Castorama Polska.

Zebrała ponad
2020-12-02

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2021 InfoMarket