Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

AMICA

Wspiera Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych

Wspiera Poznański

Grupa Amica po raz kolejny zaangażowała się w pomoc służbom medycznym i przekazała sprzęt AGD do Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych. Urządzenia marki Amica trafiły do pokoju socjalnego, w którym pracownicy POSUM mogą odpocząć i zregenerować siły podczas przerwy w pracy.

Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych zapewnia mieszkańcom Poznania wysokospecjalistyczną opiekę ambulatoryjną w zakresie uzupełniającym działalność niektórych poradni specjalistycznych działających w zespołach opieki zdrowotnej i szpitalu wojewódzkim. Trwająca pandemia koronawirusa sprawiła, że pracownicy ośrodka mierzą się ze stresem i dużą ilością pracy, dlatego też włodarze instytucji w ramach akcji „ULEpszamy POSUM” postanowili stworzyć pokój socjalny, w którym pracownicy medyczni będą mogli odpocząć i zrelaksować się podczas przerwy w pracy. W związku z tym Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych zwrócił się do firmy Amica z prośbą o przekazanie sprzętu AGD, który ułatwiłby medykom codzienną pracę.

– Kolejny raz odpowiadamy pozytywnie na prośbę popieraną przez władze Poznania, dotyczącą jednostki prowadzonej przez miasto i wynikającą także z jej funkcjonowania w trudnym dla personelu czasie pandemii. W Poznaniu prowadzimy znaczną część naszej działalności, mieszka tam i korzysta z miejskich instytucji wielu naszych pracowników – mówi I wiceprezes zarządu Grupy Amica, Marcin Bilik.

Do POSUM trafił sprzęt AGD od marki Amica. Pracownicy służb medycznych mogą korzystać z czajnika elektrycznego, ekspresu przelewowego do kawy, spieniacza do mleka, mikrofalówki i chłodziarkozamrażarki.

– Cieszymy się, że Amica przekazała sprzęt, z którego korzystać będą mogli nasi pracownicy. Ostatnie miesiące są dla nich szczególnie wyczerpujące, więc tym cenniejsze jest takie wsparcie – mówi Krzysztof Albiński, dyrektor POSUM.

Organizacja pokoju socjalnego jest częścią projektu „ULEpszamy POSUM”, w ramach którego przy pomieszczeniu powstanie też część zewnętrzna, pozwalająca zaczerpnąć medykom świeżego powietrza na miejskiej łące, na której, dzięki czynionym działaniom, pojawią się dzikie kwiaty, owady zapylające oraz ule.

2020-11-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket