Strona domowa / / Artykuły / Operatorzy multimedialni

PLATFORMY

Operatorzy multimedialni w dobie pandemii

Firmy Canal+ i Cyfrowy Polsat działają stabilnie w czasie pandemii, dzięki zwiększonym przychodom z serwisów VoD. Wprowadzają nowe produkty np. aplikacje internetowe, w planach są dekodery, które mają przyciągnąć widzów do telewizji na żywo i wideo na życzenie. Rozpoczęły nową działalność w takich dziedzinach jak fotowoltaika i 5G.

Platformy Canal+ i Cyfrowy Polsat chcąc przyciągnąć klientów, oferują coraz częściej nowe produkty np. aplikacje VoD z atrakcyjnymi funkcjami, które wymagają tylko Internetu i nie wiążą klientów abonenckimi umowami. Taka forma umożliwia dostęp do rozrywki bez konieczności wychodzenia z domu, jeśli mamy łącze internetowe.

Operatorzy multimedialni

Dwie aplikacje platformy Canal+

Na ten krok zdecydowała się Platforma Canal+, która po rocznym okresie działania pod nowym szyldem (dawnej nc+) wprowadziła dwie aplikacje Canal+ telewizja przez Internet i Premiery Canal+, które dobrze sprawdziły się w dobie pandemii. Posiadacze telewizorów z Androidem czy urządzeń mobilnych: tabletu, smartfona, nie tylko abonenci platform, ale także wszyscy internauci uzyskali dostęp do atrakcyjnej oferty kanałów TV na żywo, filmów i widowisk sportowych. Dla klienta ważne jest, że nie wymagają terminowej umowy. Wystarczy pobrać aplikację zarejestrować się, podać numer karty płatniczej i wybrać odpowiedni pakiet. Minimalny czas korzystania z pakietu to miesiąc.

Dwie aplikacje

Aplikacja Canal+ telewizja internetowa umożliwia oglądanie kanałów TV na żywo oraz filmów serwisu VoD przy wykorzystaniu wielu funkcji zwiększających komfort obsługi.

Dwie aplikacje
Dwie aplikacje

Canal+ telewizja przez Internet

To nowa usługa platformy Canal+, która łączy świat kanałów na żywo ze światem VoD. Canal+ telewizja przez Internet umożliwia korzystanie z kanałów telewizyjnych (linearnych) oraz ogromnej biblioteki treści na żądanie w jakości HD, a w przyszłości 4K Ultra HD. Nie wymaga umowy, dekodera ani anteny. Potrzebny jest jedynie dostęp do sieci internetowej. To nowoczesna usługa, z której można korzystać w dowolnym miejscu, czasie i na dowolnym urządzeniu. Ze względu na bogatą ofertę filmową i kanałów telewizyjnych na żywo najlepiej, jeśli będzie to telewizor z systemem Android TV oraz przystawki androidowe i Apple TV. W planach jest aplikacja na telewizory marek Samsung (Tizen) i LG (webOS). Nie trzeba inwestować w telewizor z androidem. Dla tych, którzy mają telewizor z funkcją chromecast (Google cast ) czy Air Play, aplikację wystarczy zainstalować na smartfonie.

Urządzenia mobilne (smartfon, tablet) powinny być wyposażone w systemy operacyjne: Android (w wersji 7.0 lub nowszej), iOS (w wersji 12 lub nowszej). Komputery osobiste wymagają systemu operacyjnego Windows 7 lub nowszego albo Mac OS X. Należy używać najnowszych wersji przeglądarek: Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub Safari korzystając ze strony WWW Ogladaj.canalplus.pl.

Do poprawnego odtwarzania płynnego obrazu bez zacięć i buforowania użytkownik powinien mieć dostęp do szerokopasmowego internetu o minimalnej prędkości 1 Mbps. Jednak optymalne połączenie, to prędkość co najmniej 8 Mbps dla wideo HD oraz co najmniej 25 Mbps w jakości Ultra HD. Na głównej stronie aplikacji w nagłówku mamy zakładki: kanałów Live, Moja playlista, Premiery, Sport, Filmy, Seriale, Dokumenty, Fun&info, Kids, Kanały na życzenie. Można korzystać z kilku funkcji, które sprawiają, że oglądanie telewizji internetowej jest komfortowe.

Start over – oglądaj od początku, wybierając ikonkę start over, pod obrazkiem kanału TV, który chcesz oglądać.

Przesyłanie to możliwość odtworzenia filmu z aplikacji Canal+ na smartfonie na dużym ekranie telewizora.

Funkcja Backward EPG umożliwi odtwarzanie materiałów z danego kanału na żywo do 8 godzin wstecz.

Funkcja Multi-live jest dla tych, którzy mają podzielną uwagę. Po kliknięciu w ikonę Multi-live, można zaznaczyć do czterech kanałów, które chcemy oglądać jednocześnie.

Moja Play Lista to miejsce do zapisania filmu, odcinka serialu czy dokumentu, które chcemy obejrzeć np. w tygodniu. Klikając w ikonkę gwiazdki, zapisujemy wybrane pozycje na liście.

Kontynuuj to wygodna funkcja, jeśli np. oglądasz mecz na dużym telewizorze, a rodzina chce oglądać coś innego. Wtedy należy zatrzymać oglądanie i poszukać go w sekcji „Kontynuuj oglądanie na drugim urządzeniu”.

Pobieranie to możliwość zapisania filmu do pamięci smartfona lub tabletu, Będzie on dostępny na urządzeniu przez 30 dni i do 48 godzin po pierwszym odtworzeniu.

Rekomendacje to zakładka „Wybrane dla Ciebie” z rekomendacjami filmów. Wybór ich wspomagają sztuczna inteligencja i zespół redakcyjny.

Treści, które użytkownik chce oglądać, wybiera się z pakietów: Film (14 kanałów), Sport (12 kanałów), Fun&Info (40 kanałów), Kids (10 kanałów). Oferta jest elastyczna, co miesiąc można zmieniać pakiety i płacić za nie. Na e-mail przychodzą informacje o wprowadzanych zmianach.

Aplikacja może być aktywna na wielu urządzeniach, ale jednocześnie można oglądać na dwóch urządzeniach, np. na telewizorze i smartfonie.

Canal+

Premiery Canal+ to aplikacja z najnowszymi produkcjami filmowymi Canal+.

Canal+

Premiery Canal+ nowa usługa TVoD

Teraz z bogatego zbioru biblioteki VoD aplikacji Premiery Canal+ będzie mógł korzystać każdy użytkownik Internetu. W serwisie Premiery Canal+ można wypożyczyć kinowe hity i wyselekcjonowane dokumenty, wśród nich tytuły które dopiero co miały swoje kinowe premiery. Produkcje oferowane są w modelu TVoD (Transactional Video on Demand) – użytkownik płaci za wybrany film i uzyskuje do niego czasowy dostęp. Usługa jest obecnie dostępna w przeglądarce internetowej i poprzez aplikację na smartfony i tablety dla systemów iOS oraz Android. Dostęp do usługi będzie również możliwy na takich platformach jak Android oraz telewizorach webOS LG, a w przyszłości Tizen Samsunga. Wygląd serwisu został dostosowany do wymogów wizerunkowych Canal+. Usługa jest dostępna w serwisie premiery.canalplus.pl.

Premiery Canal+

Z serwisu VoD IPLA można korzystać na przystawce Apple TV, wprowadzono funkcję Chromecast i pakiet IPLA Polonia.

Premiery Canal+

IPLA nowe aplikacje i funkcje

Zgodnie z obraną strategią IPLA konsekwentnie pracuje nad zwiększeniem dostępności platformy i wygody korzystania z niej na różnych urządzeniach. Wśród nowości na uwagę zasługują: aplikacja IPLA dla urządzeń Apple TV, funkcja Chromecast oraz pakiet IPLA Polonia. Serwis jako pierwszy wprowadził aplikację dla Samsung Smart TV, dzięki której użytkownicy otrzymali możliwość oglądania meczów Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy UEFA w jakości 4K na dużym ekranie. Jako pierwsza na rynku IPLA udostępniła również możliwość skorzystania z systemu płatności Blik na urządzeniach Smart TV, dzięki czemu klienci mogą w prosty sposób płacić za treści. Teraz przyszedł czas na kolejne innowacje. Użytkownicy Apple TV mogą już zainstalować na swoim urządzeniu aplikację IPLA. W aplikacji dostępna jest pełna oferta IPLI – kanały TV, sport na żywo, filmy i seriale, wydarzenia dostępne w PPV, pakiety. Widzowie mają więc dostęp do:

 • blisko 120 stacji telewizyjnych, w tym kanałów sportowych i newsowych,
 • największych wydarzeń sportowych, m.in. wszystkich meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA, spośród których wybrane będą dostępne w jakości 4K;
 • dziesiątek tysięcy materiałów na życzenie o różnorodnej tematyce, m.in. rozrywkowych, informacyjnych i publicystycznych, dokumentalnych, edukacyjnych i bajek, bogatej biblioteki filmów i seriali;
 • dzięki wprowadzonej funkcji Chromecast użytkownicy IPLI mogą przesyłać filmy z telefonu, komputera lub tabletu na duży ekran, np. telewizor. Rozwiązanie to jest już dostępne na www.ipla.tv w przeglądarce Chrome i w aplikacjach mobilnych Android oraz jest sukcesywnie wprowadzane do aplikacji mobilnych IOS.

Użytkownicy telewizorów Samsung Smart TV z systemem Tizen mieszkający poza granicami Polski mogą już korzystać w ramach serwisu IPLA z dedykowanego im pakietu IPLA Polonia. Pakiet ten proponuje wybrane odcinki seriali z ramówki TV Polsat wcześniej niż w telewizji oraz bez reklam. Dodatkowo pakiet zapewnia dostęp do kanałów telewizyjnych: Polsat News HD, Superstacja, Polsat 1, Disco Polo Music, Filmbox Arthouse, Fightbox oraz Docubox, a także transmisje sportowe na żywo: PlusLiga, Liga Siatkówki Kobiet, Energa Basket Liga.

Zaktualizowana została wersja aplikacji przeznaczona na telewizory Samsunga z systemem Tizen. Odświeżeniu uległ wygląd oraz została dodana możliwość dokonania opłaty za zakupiony materiał za pomocą Blika.

IPLA

Player to platforma VoD z filmami oraz kanałami na żywo TVN, Canal+ i HBO.

IPLA

Player

Player to platforma wideo na żądanie, która umożliwia oglądanie ulubionych seriali i filmów oraz kanałów na żywo. Są to przede wszystkim materiały TVN, Canal+ , HBO. Tutaj można zobaczyć przed premierowe odcinki seriali TVN m.in.: „Chyłka-Zaginięcie”, filmy prezentowane na żywo na festiwalu Mastercard Off Camera i wiele innych. Kanały na żywo ogląda się zarówno za pośrednictwem przeglądarki i aplikacji zainstalowanej na tablecie czy smartfonie. Aplikacja jest też dostępna w wybranych modelach telewizorów marek: Samsung, LG, Sony (Android TV), Apple TV, PlayStation 4 i przystawkach Box+.

Player

Usługa Cyfrowy Polsat Go jest dostępna dla posiadaczy abonamentu Cyfrowego Polsatu za pośrednictwem dekodera oraz urządzeń mobilnych.

Player

Cyfrowy Polsat Go dla klientów platformy

Usługa Cyfrowy Polsat Go jest dostępna dla posiadaczy abonamentu Cyfrowego Polsatu za pośrednictwem dekodera podłączonego do Internetu oraz urządzeń mobilnych z systemem Android lub iOS. Użytkownicy dekoderów Cyfrowego Polsatu mogą korzystać z aplikacji Cyfrowy Polsat Go, logując się w zakładce „VoD”, a w niej znajdą treści na żądanie z posiadanego pakietu programowego (catch up TV) oraz bogatą bibliotekę dodatkowych bezpłatnych i płatnych treści telewizyjnych. Aplikacja działa na dekoderach z serii Evobox. Na laptopie z usługi korzystamy przez stronę go.cyfrowypolsat. pl. Na urządzeniach mobilnych, wystarczy zainstalować aplikację Cyfrowy Polsat Go ze sklepu Google Play. Poza dekoderem można korzystać z usługi na trzech urządzeniach jednocześnie: komputerze, tablecie i smartfonie. W ramach oferty telewizyjnej Cyfrowy Polsat Go abonenci otrzymają dostęp do ponad 100 kanałów online, tysięcy programów, wydarzeń sportowych, seriali i bajek w opcji VoD bez dodatkowych opłat oraz płatnych filmów. Liczba kanałów TV jest zależna od posiadanego pakietu. Jest też HBO z filmami oraz Eleven Sport.

Cyfrowy Polsat Go

Dekodery Evobox HD i Evobox Lite otrzymały nowe funkcje TimeShift, reStart i CatchUP.

Cyfrowy Polsat Go

Odbiorniki IPTV i OTT – wygoda i nowe funkcje

W dużych ośrodkach miejskich Internet jest standardem, ma coraz większą szybkość oraz stabilne działanie, co umożliwia wykorzystanie go do przekazu telewizyjnego, dzięki czemu zastępuje on tradycyjną antenę DVB-T lub DVB-S. Popularność zyskuje telewizja internetowa, która wykorzystuje sieć szerokopasmową jako źródło kanałów TV streamowanych na żywo i usług VoD. Takie odbiorniki od roku oferuje platforma Cyfrowy Polsat, a jesienią premierę będzie miał dekoderami Canal+ z usługą telewizi internetowej. Ich przewagami są mniejsze koszty transmisji kanałów TV na żywo (dla nadawcy) i brak anteny satelitarnej, która wymaga dachu czy balkonu oraz doświadczenia w instalacji. W telewizji internetowej wystarczy dołączyć kabel ethernetowy lub wybrać łącze Wi-fi w odbiorniku, aby odbierać kanały telewizyjne na żywo i filmy VoD. Są dwa rozwiązania techniczne telewizji internetowej – IPTV (Internet Protocol TV) i OTT (Over The Top). Telewizja IPTV, nazywana kablową, opiera się na systemie multicast, wykorzystującym zamkniętą sieć operatora internetowego, np. Orange, Netii, Plusa, UPC, tak jak jest to w wypadku telewizji kablowych. Drugi wariant telewizji internetowej – OTT to możliwość korzystania z sieci dowolnego operatora Internetu, z którym współpracuje dekoder OTT. Telewizja może być oglądana także na różnych urządzeniach po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie, tablecie, laptopie czy przez stronę WWW.

Nie tracisz czasu na oglądanie reklam

Oba dekodery Evobox Stream i Evobox IP Cyfrowego Polsatu mają podobne funkcje, które powodują, że można oglądać telewizję na żywo lub w dowolnym terminie do 7 dni, a więc praktycznie nie trzeba korzystać z twardego dysku. I jeszcze jedno przy oglądaniu z opóźnieniem nie traci się czasu na reklamy, po prostu można je szybko przewinąć z prędkością nawet × 64. Do najważniejszych cech obu dekoderów należą:

 • pełna oferta programowa (ponad 100 kanałów tv) na start 3 miesiące bez opłat;
 • dekoder Evobox Stream w opcji z umową lub bez niej (prepaid);
 • dekoder Evobox IP z umową, wymaga internetu (Plusa, Netii lub Orange) do 150 kanałów TV;
 • Evobox Stream ma wbudowany moduł DVB-T, ważne gdy „pada” Internet;
 • E vobox I P m a d odatkowe z łącze o ptyczne S/PDiF do połączenia z zestawem audio.

Wspólne cechy:

 • wbudowany moduł Wi-Fi;
 • bardzo szybkie przełączanie kanałów;
 • zatrzymywanie i przewijanie wybranych programów nawet do 3 godzin po emisji;
 • odtwarzanie wybranych programów od początku;
 • możliwość oglądania wybranych programów do 7 dni wstecz;
 • dostęp do setek materiałów na życzenie w serwisie Cyfrowy Polsat GO;
 • biblioteka wideo w serwisie HBO GO;

Nie tracisz czasu

Evobox PVR to najlepszy odbiornik DVB-S Cyfrowego Polsatu z możliwością nagrywania do trzech programów jednocześnie.

Nie tracisz czasu

Odbiorniki satelitarne multimedialne

Mimo rozwoju nowych urządzeń do korzystania z rozrywki bezpośrednio z Internetu, najwięcej klientów platform używa z odbiorników satelitarnych z możliwością dołączenia do sieci, aby mieć dostęp do bogatej oferty filmów VoD.

UWAGA!!! Największą zaletą odbiorników DVB- -S jest niezawodność odbioru telewizji na całym terytorium kraju niezależnie od liczby odbiorników. Pandemia spowodowała duże obciążenia sieci, co powoduje częstsze zmniejszenie szybkości transmisji strumieniowych. Na przykład Netflix zgodził się na czasowe obniżenie jakości przesyłanych filmów, aby pomóc w problemach ze znacznym wzrostem obciążenia sieci internetowej w Europie.

Podstawą są odbiorniki DVB-S przede wszystkim HD z Wi-Fi. Jest tylko jeden odbiornik 4K Ultra- Box+ platformy Canal+ w dwóch wersjach. Niestety liczba kanałów TV 4K niekodowanych z satelity jest niewielka. Największą ofertę kanałów TV 4K oferuje Canal+ 4K Ultra HD. To kanał premium w ofercie platformy Canal+, na którym są transmitowane wybrane wydarzenia sportowe, w tym m.in. mecze angielskiej Premier League, niemieckiej Bundesligi, hiszpańskiej LaLiga Santander czy polskiej Ekstraklasy oraz hity filmowe, seriale, produkcje oryginalne Canal+, widowiska muzyczne i programy dokumentalne w najlepszej jakości obrazu. Są jeszcze kanały o sztuce Museum 4K i NASA TV UHD, poświęcony amerykańskiej agencji kosmicznej Największym źródłem filmów pozostaje Internet z serwisami Netflix i YouTube.

Najlepsze dekodery DVB-S umożliwiają nagrywanie trzech programów i oglądanie czwartego. Takie możliwości mają odbiorniki DVB-S Evobox PVR Cyfrowego Polsatu i UltraBox+ Canal+. Aby można było zrealizować multirecording, trzeba stosować instalację jednokablową.

Odbiorniki satelitarne

Przy pomocy dekoderów Evobox Stream i Evobox IP przy wykorzystaniu funkcji Catchup TV (do 7 dni) nie trzeba tracić czasu na oglądanie reklam.

Odbiorniki satelitarne
Odbiorniki satelitarne
Odbiorniki satelitarne

UltraBOX+ z Netflixem

W ofercie platformy Canal+ są dwa modele dekoderów Ultra HD 4K (2160p). USW4001NCP marki Technicolor z oprogramowaniem ADB i nowszy (po liftingu) NCP-3670SF marki ADB. Dekodery obsługują aż 8 tunerów DVB-S/S2 realizujących różne funkcje. Cztery tunery są wykorzystywane do realizacji nowej funkcji multirecordingu, umożliwiającej jednoczesne nagrywanie 3 kanałów TV i oglądanie czwartego z funkcją Time Shift. Pozostałe 4 tunery służą do realizacji funkcji Fast Zapping, umożliwiającej szybkie przełączanie kanałów podczas poruszania się po liście kanałów w górę lub w dół. Może odbierać t akże s ygnały T V k odowane w standardzie HDR HLG. Dekodery są wyposażone w zewnętrzny twardy Dysk o pojemności 1 TB, dołączany do z łącza e-SATA. Stanowi on podstawę dekodera, co jest nowatorskim rozwiązaniem.

W grudniu ubiegłego roku USW4001NCP otrzymał aplikację Netflixa, a nowszy model ADB NCP-3670SF w kwietniu 2020. Netflix jest dostępny na pozycji 222 w EPG lub menu głównym. Abonenci Platformy Canal+ mogą założyć nowe lub wykorzystać istniejące już konto Netflix, zachowując wszystkie jego ustawienia i pełną historię.

Odbiorniki IPTV i OTT

UltraBox+ platformy Canal+ to umożliwia oglądanie kanałów 4K: Canal+ 4K Ultra HD i Nasa UHD oraz filmów z serwisu Netflix.

Evobox PVR – nagrywaj trzy programy jednocześnie

Cyfrowy Polsat dla abonentów swojej platformy oferuje najlepszy swój dekoder: Evobox PVR z dyskiem o pojemności 500 GB i użytecznymi funkcjami. Dekoder ma możliwość nagrywania do trzech programów jednocześnie oraz zatrzymywania, cofania i odtwarzania od dowolnego miejsca (Time Shift). Intuicyjne menu pozwala na zaawansowane wyszukiwanie i filtrowanie programów (np. według kategorii tematycznej, tytułu, czasu emisji itp.), ma bardzo czytelny przewodnik po programach w dwóch wersjach (w widoku tabeli i listy), a także umożliwia ustawianie przypomnień oraz zapoznanie się z polecanymi programami (np. z listy EPG, „Hity HBO GO” czy „Nowości VOD”). Wbudowany moduł Wi-fi2,4 i 5 GHz umożliwia bezprzewodowe połączenie z Internetem i korzystanie z serwisu VoD HBO Go. Dekoder będzie wymagał zestawu antenowego z konwerterem unicable, który umożliwia tworzenie systemu multiroom za pomocą jednego kabla koncentrycznego. Evobox PVR ma wiele atrakcyjnych funkcji, takich jak: możliwość odtwarzania własnych plików wideo, muzyki oraz zdjęć, z pamięci lub dysku USB i serwerów DLNA w sieci lokalnej. Podgląd czy nagrania wybranego sezonu serialu, podgląd do 9 dni programu TV, łatwe wyszukiwanie programów na kilka sposobów. 

Nowe funkcje w Evobox HD i Evobox Lite

Po przeprowadzeniu udanych testów wśród abonentów Cyfrowy Polsat na stałe wprowadził nowe funkcje TimeShift, reStart i CatchUP do oferty i dekoderów satelitarnych Evobox HD i Evobox Lite. TimeShift – daje możliwość zatrzymywania i przewijania wybranych programów do 3 godzin, reStart – pozwala na oglądanie wybranych programów z kanałów linearnych od początku. CatchUP – umożliwia oglądanie wybranych programów nawet do 7 dni od ich emisji. Praktycznie nie trzeba ich nagrywać. Jest to bardzo przydatne, gdy emitowane są dwa lub trzy interesujące programy jednocześnie.

Tania telewizja satelitarna

Dla tych, którzy sezonowo korzystają z telewizji na działce w czasie wyjazdu na wakacje camperem czy w przyczepie kampingowej, platforma Canal+ w sieciach np. Media Expert oferuje starsze odbiorniki nc+ w atrakcyjnych cenach, z usługą telewizja na kartę, przykładowo dekodery: NC+ ITI 2850 i ADB ITI-5800S (130 kanałów, 1 miesiąc na strat z Canal+) czy dekoder NC+ ITI 2849 (Pakiet Start+ na 12 m-cy).

UltraBOX+

Urządzenia 5G Plusa zapewniają nowy poziom rozrywki.

5G Plusa – nowy poziom rozrywki

Operator Plus w maju uruchomił pierwszą w Polsce sieć 5G na częstotliwości 2,6 GHz TDD. Sieć 100 nadajników działa na obszarze 7 polskich miast – Warszawy, Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Wrocławia. Drugim etapem rozwoju 5G Plusa w Polsce będzie objęcie zasięgiem 5G całej Warszawy oraz okolicznych miejscowości, gdzie powstanie ponad 600 dodatkowych stacji 5G. 5G to jeszcze większa szybkość – już do 600 Mb/s, lepsza stabilność połączenia, mniejsze opóźnienia w transmisji danych oraz dużo większa pojemność sieci. 5G umożliwi m.in. nową jakość rozrywki w dowolnym miejscu i czasie na urządzeniach mobilnych np. oglądanie filmów, transmisji sportowych, wydarzeń i programów w wysokiej rozdzielczości (4K, a nawet 8K) czy też korzystanie z techniki cloud gaming, umożliwiającej użytkownikom dostęp do gier komputerowych bez pobierania ich na urządzenie. Pobieranie filmów jest już znacznie krótsze, np. czas pobierania filmu do pamięci telefonu 5G jest ok. 5-krotnie krótszy niż w sieci LTE Advanced. Obecnie smartfon 5G jest najszybszym urządzeniem mobilnym do grania, które umożliwi graczowi szybkie pobranie i uruchomienie gry. Technika 5G umożliwi także rozwój wirtualnej (VR) i rozszerzonej rzeczywistości (AR) oraz e-sportu. W ofercie dostępne są już smartfony i routery obsługujące standard 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz. Plus oferuje kilka modeli smartfonów 5G marek: Samsung, Motorola, Huawei.

5G Plusa

Platforma Canal+ rozpoczęła współpracę z Hymon Energy, a Cyfrowy Polsat startuje z instalacjami fotowoltaicznymi pod marką Esoleo.

Fotowoltaika na platformach

Obie platformy zdecydowały się na nowy kierunek działalności nie związany z rozrywką, czyli indywidualne instalacje fotowoltaiczne.

Platforma Canal+ rozpoczęła współpracę z Hymon Energy, liderem rynku fotowoltaicznego w Polsce. Instalacja fotowoltaiczna jest wykonywana kompleksowo z minimalną ilością formalności. W trakcie spotkania doradca przedstawi klientom szczegółowe warunki oferty, oszacuje wymaganą moc instalacji, dobierze odpowiednie panele, falownik i pozostałe komponenty. Instalacja Hymon Energy kwalifikuje się do skorzystania z dotacji „Mój Prąd” –nawet do 5000 zł. Termin kompleksowej realizacji to maksymalnie 30 dni od dnia podpisania umowy. Każdy klient, który wyrazi zgodę w salonie na kontakt doradcą Hymon Energy, otrzyma również w prezencie od Canal+ jedną z czterech opcji dodatkowych do wyboru (kanały HBO, Filmbox, Eleven Sports lub Polsat Sport Premium) na okres nawet trzech miesięcy. Szczegóły w warunkach promocji dostępnych w punktach sprzedaży Canal+.

Cyfrowy Polsat startuje z instalacjami fotowoltaicznymi pod nową marką – Esoleo oferowaną przez firmę Alledo z Grupy Polsat, która ma wieloletnie doświadczenie na rynku fotowoltaicznym w Polsce. Oferta Esoleo będzie dostępna na terenie całej Polski w ponad 1000 punktach sprzedaży i obsługi klienta Plusa i Cyfrowego Polsatu. Oferta obejmuje kompleksowe rozwiązanie w zakresie instalacji fotowoltaicznych: szybki montaż i najlepszej jakości komponenty, ubezpieczenie na 3 lata w cenie, internet LTE od Plusa do monitoringu na 3 lata w cenie, 15 lat wsparcia technicznego. Całość inwestycji realizowana jest „pod klucz”, łącznie z przygotowaniem za klienta niezbędnych dokumentów oraz zgłoszeniem do sieci energetycznej. W ramach współpracy z Esoleo klient może też otrzymać kredyt na inwestycję w ramach specjalnych ofert banków. Elementy instalacji Esoleo, czyli falownik (marki Huawei) i moduły fotowoltaiczne (marki Talesun), dostarczane są przez światowych liderów. Własna „elektrownia słoneczna” to przede wszystkim oszczędności do 95 proc. na rachunkach za prąd. Więcej informacji na stronie internetowej www.esoleo.pl

2020-10-14
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket