Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

AMICA

ZMYWARKA DIM635ACBG

ZMYWARKA

Cicho, wygodnie i skutecznie

Te trzy określenia doskonale odzwierciedlają działanie testowanej przez nas zmywarki do zabudowy DIM635ACBG marki Amica, która może pomieścić do 14 kompletów naczyń i pracuje w klasie efektywności energetycznej A+++.

Zmywarka wyposażona w nowe rozwiązanie marki Amica, czyli OpenDry (zdjęcie 1). Dzięki niemu pod koniec cyklu zmywania drzwi uchylają się same na szerokość ok. 10 cm, po czym jeszcze przez kilka minut zmywarka dosusza naczynia i wyłącza się automatycznie. Nie musimy zatem pamiętać o tym, żeby na koniec cyklu zmywania samodzielnie otworzyć zmywarkę. Możemy uruchomić zmywanie, wyjść z domu, a po powrocie zastaniemy czyste i suche naczynia. W razie potrzeby możemy również ustawić funkcję Opóźnienie startu, która przesunie nam start zmywania nawet o 24 godz. (zdjęcie 2). W procesie suszenia wykorzystywany jest system HotAir Drying, w którym woda z naczyń, rozgrzanych podczas ostatniego płukania, odparowuje jeszcze skuteczniej dzięki wspomnianej wcześniej funkcji OpenDry.

Do dyspozycji użytkownika jest 5 zdefiniowanych programów zmywania, przedstawionych za pomocą ikon na panelu zmywarki (zdjęcie 3). Pierwszy Program Auto (oznaczony jako P1), choć trwający stosunkowo długo, jest rozwiązaniem uniwersalnym. W tym trybie zmywarka sama dobierze intensywność mycia dostosowując parametry do poziomu zabrudzenia naczyń. Standardowym programem jest Program Eco (P2). Jest on przeznaczony do mycia średnio zabrudzonych garnków, talerzy czy patelni. Nieco szybsze i skuteczne zmywanie umożliwia program 90-minutowy. Zmywarka została również wyposażona w Program Krótki 20’ (P5), dzięki k tóremu szybko umyjemy lekko zabrudzone szklanki, kieliszki czy porcelanę. W modelu DIM635ACBG na uwagę zasługuje bardzo przydatny program Autoczyszczenie (P4), który ułatwia utrzymanie wnętrza urządzenia w czystości i znacznie przedłuża jego żywotność.

Aby umożliwić skuteczne zmywanie, niezależnie od twardości wody, warto korzystać ze specjalnej soli zmiękczającej oraz nabłyszczacza. Do każdego z tych środków przeznaczony jest osobny pojemnik w zmywarce, a niedobór któregoś z nich sygnalizowany jest za pomocą odpowiedniej kontrolki umieszczonej z prawej strony na panelu sterowania (zdjęcie 4). Dozownik detergentu wyposażony jest w pokrywkę z dźwignią zwalniającą (zdjęcie 5). Dzięki temu nawet ustawione blisko naczynia nie spowodują jego zablokowania podczas pracy zmywarki. Zbiornik na sól zmiękczającą umieszony jest w dolnej części komory. Obok niego znajduje się natomiast 3-częściowy zestaw filtrów – gruboziarnisty, główny i drobny (zdjęcie 6), dzięki któremu zatrzymywane są wszelkie zanieczyszczenia opadające na dno zmywarki podczas cyklu mycia.

Komora urządzenia jest przestronna i wyposażona w dwa pojemne kosze oraz szufladę na sztućce MaxiSpace 3, która doskonale się sprawdza w praktyce (zdjęcie 7). Dzięki niej łyżki, noże czy widelce nie zajmują cennej przestrzeni w koszach, co jednocześnie ułatwia mycie nawet dużych garnków i patelni. Wszystkie trzy kosze mają ruchome elementy, które w razie potrzeby można złożyć lub przesunąć, dzięki czemu możemy wygodnie dopasować przestrzeń w komorze do naczyń, które chcemy pozmywać (zdjęcie 8). Zmywarka podczas pracy wykorzystuje dwa ramiona zraszające. Jedno ulokowane jest na dole komory, a drugie przymocowane zostało do górnego kosza, przeznaczonego na mniejsze naczynia (zdjęcie 9).

Testowany przez nas model ma też opcję mycia połowy załadunku (zdjęcie 2). W instrukcji obsługi jest informacja, że wielokrotne naciśnięcie przycisku uruchamiającego tę funkcję spowoduje przełączenie między myciem tylko w dolnym lub tylko w górnym koszu, co miałby sygnalizować wskaźnik diodowy. Jednak w modelu DIM635ACBG tego typu rozwiązania nie zauważyliśmy i przycisk tylko włącza lub wyłącza opcję zmywania połowy załadunku (dioda odpowiednio zapala się lub gaśnie). Zmywanie odbywa się wówczas tylko w jednym z koszy. W praktyce przy niewielkim zapełnieniu wnętrza zmywarki i naczyniach rozmieszczonych w dwóch koszach zarówno kubki i szklanki w górnym koszu, jak i talerze ułożone w dolnym koszu zostały skutecznie pozmywane mimo włączenia opcji połowy załadunku.

Obsługa zmywarki jest bardzo łatwa. Nie ma tutaj skomplikowanego, cyfrowego menu, co dla wielu użytkowników może być niewątpliwą zaletą. Wyboru odpowiedniej funkcji czy programu zmywania dokonujemy z wykorzystaniem intuicyjnych przycisków i dwucyfrowego wyświetlacza LCD, na którym oprócz symbolu programu może wyświetlać się ustawiany czas opóźnienia zmywania oraz kody błędów (ułatwiające identyfikację ewentualnej usterki).

W modelu DIM635ACBG mamy również BlueDot, czyli niebieską diodę świecącą w kierunku podłogi. Dioda informuje nas o trwającym procesie mycia (zdjęcie 10). Jest to rozwiązanie przydatne chociażby podczas domowych imprez, ponieważ urządzenie pracuje na tyle cicho, że przy większym hałasie w domu możemy w ogóle nie słyszeć, że jest uruchomione, zwłaszcza jeśli zmywarka zainstalowana jest w osobnym pomieszczeniu, a nie w aneksie kuchennym. Urządzenie możemy polecić użytkownikom, którzy potrzebują pojemnego modelu, prostego w obsłudze, a jednocześnie cichego i zapewniającego skuteczne zmywanie. Zmywarka DIM635ACBG sprawdzi się zarówno w klasycznych, zamkniętych wnętrzach kuchennych, jak i zabudowach otwartych na salon.

Cicho, wygodnie
Cicho, wygodnie
Cicho, wygodnie
Cicho, wygodnie
2020-09-26

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2021 InfoMarket