Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SIEMENS

Design, który przyciąga wzrok

Design,

Na tegorocznej edycji specjalnej targów IFA zaprezentowano nowości z oferty należącej do grupy BSH marki Siemens. Wśród innowacyjnych urządzeń z segmentu dużego AGD, jakie wzmocnią jej ofertę, nie brakowało takich, które wyróżnia nie tylko funkcjonalność, ale także wzornictwo.

– Mimo, a może właśnie z powodu pojawienia się koronawirusa około jedna trzecia wszystkich mieszkańców miast chciałaby w najbliższej przyszłości zainwestować w swoją kuchnię – powiedział na konferencji prasowej Roland Hagenbucher, dyrektor zarządzający Siemens Home Appliances Germany. Jednym z najbardziej interesujących nowych modeli Siemensa, jakie zostały zaprezentowane, była płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem inductionAir Plus. Jest ona dostępna w szerokiej gamie rozmiarów, co sprawia, że możemy ją dopasować do potrzeb różnych użytkowników. O tym, że jej stylistyka jest wyjątkowa, świadczą chociażby przyznane nagrody: „iF Design Award” oraz „Red Dot Design Award”. Nietuzinkowym wzornictwem wyróżnia się też okap blatowy glassdraftAir, należący do serii studioLine Siemensa. Cienki, szklany, a do tego podświetlany panel wyciągu można wysunąć z blatu w razie potrzeby. Jeśli nie korzystamy z płyty grzewczej, okap może pozostać niewidoczny, wsunięty w kuchenny blat. Doskonałym towarzyszem wspomnianego wyciągu może być zaprezentowana przez Siemensa płyta grzewcza activeLight, na której garnki i patelnie możemy wygodnie ustawiać dzięki elastycznej strefie grzejnej. Kompatybilność z funkcją cookConnect sprawia, że płyta może współpracować wyciągiem glassdraftAir. Prędkość pochłaniania oparów przez wyciąg można wówczas regulować bezpośrednio z poziomu płyty grzewczej. Przedstawiciele Siemensa zapowiedzieli także pojawienie się nowej generacji zmywarek. Powstały one w oparciu o badania rynkowe przeprowadzone z udziałem 40 tys. konsumentów. Modele z nowej serii – od podstawowych konstrukcji aż po klasę premium – zapewniają łączność z Internetem, a tym samym możliwość korzystania z platformy Home Connect.

Siemens zaprezentował ponadto innowacyjny, wielkogabarytowy model chłodziarkozamrażarki side by side z serii iQ500. Zapewnia on dużo dodatkowej przestrzeni do przechowywania żywności, która została uzyskana m.in. dzięki odpowiednim przegrodom. W linii iQ500 zaprezentowano ponadto pojemną pralkosuszarkę, która po uruchomieniu odpowiedniego programu wypierze i wysuszy ubrania w zaledwie godzinę.

Nowością jest także piekarnik z serii i700 studioLine, który jest kompatybilny nie tylko z Home Connect, ale także z asystentami głosowymi. Dzięki temu drzwi urządzenia możemy otworzyć za pomocą odpowiedniego komunikatu.

Design,

Z wykorzystaniem modelu inductionAir Plus, dzięki elastycznym polom grzejnym, możemy równomiernie podgrzewać potrawy w naczyniach o średnicy nawet do 24 cm.

Design,

Zastosowana w okapie glassdraftAir technika Guided-Air tworzy kurtynę powietrzną za szklanym panelem wyciągu, która bezpośrednio zasysa opary – nawet z oddalonych stref gotowania.

Design,

Nowa chłodziarkozamrażarka z linii iQ500 to pojemny model z minibarem i wygodną w użytkowaniu kostkarką na drzwiach frontowych.

Design,

W nowej generacji zmywarkach Siemensa zastosowano funkcję varioSpeed-on-demand, która pozwala przyspieszyć pracę urządzenia nawet 3-krotnie w porównaniu ze standardowymi modelami.

2020-09-26

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket