Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

REMONDIS ELECTRORECYCLING I ELECTRO-SYSTEM

Cycling Recycling z Lodzią

Cycling Recycling

Niespełna miesiąc po skierniewickiej zbiórce elektroodpadów przedstawiciele firm REMONDIS Electrorecycling i ELECTRO-SYSTEM ponownie wyruszyli w teren. Tym razem dosłownie, bo 24 lipca wybrali się wraz z podróżnikiem i ekologiem Dominikiem Dobrowolskim w trasę szlakiem polskich parków narodowych. Wszystko to w ramach wspólnej ekologicznej wyprawy rowerowej Cycling Recycling.

Była to już 5. edycja tej wyjątkowej akcji. Tym razem odbyła się ona pod hasłem „EKOrowerowe Parki Narodowe” i patronatem prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza. Rozpoczęła się w Suwałkach zbiórką elektroodpadów, podczas której zebrano 100 kg baterii i 1470 kg ZSEiE. Jej trasa prowadziła przez najpiękniejsze parki narodowe Polski Wschodniej, począwszy od Wigierskiego PN, przez Biebrzański PN, Narwiański PN, Białowieski PN, Poleski PN, Roztoczański PN, aż po Bieszczadzki PN. Wyprawa zakończyła się 2 sierpnia wynikiem blisko 700 km aktywnej edukacji ekologicznej w terenie!

Tradycyjnie już „ekocyklistom” towarzyszyła maskotka Lodzia, która z zapałem informowała mieszkańców miejscowości mijanych na trasie wyprawy i spotykanych po drodze turystów, jak prawidłowo postępować ze zużytym sprzętem i bateriami oraz dlaczego jest to tak ważne dla środowiska i nas wszystkich. Przekonywała, że to właśnie oni mają największy wpływ na to, co dzieje się z odpadami, które powstają w ich domach. To od nich zależy, gdzie trafi zużyta lodówka – na dzikie wysypisko czy do specjalnego zakładu, w którym zostanie prawidłowo przetworzona, niebezpieczne substancje będą zneutralizowane, a odzyskane surowce trafią do powtórnego użytku.

Podobnie jak w latach ubiegłych wyprawa cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców miejscowości leżących na jej trasie oraz lokalnych mediów, które na bieżąco relacjonowały jej przebieg. Cycling Recycling to nie tylko świetna przygoda dla jej uczestników, ale przede wszystkim doskonała okazja do wyjścia z edukacją ekologiczną i problemem zużytego sprzętu na ulice miast, miasteczek i wsi. Dociera tam, gdzie nie docierają konwencjonalne metody. Nie możemy przecież zapominać, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska i wszyscy możemy o nie dbać, m.in. przez prawidłowe postępowanie ze zużytym sprzętem i bateriami.

Cycling Recycling
Cycling Recycling

Uczestnicy akcji przez niewiele ponad tydzień odwiedzili aż 7 parków narodowych położonych we wschodniej Polsce.

Cycling Recycling

Na wyprawie nie mogło zabraknąć maskotki Lodzi, która pomagała edukować napotkanych mieszkańców na temat zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Cycling Recycling

Akcja była na bieżąco relacjonowana na facebookowych profilach firm REMONDIS Electrorecycling i ELECTRO-SYSTEM, stronie internetowej www.cycling-recycling.eu oraz w lokalnych mediach.

Cycling Recycling

5. edycja wyprawy rowerowej odbyła się pod hasłem „EKOrowerowe Parki Narodowe”.

2020-09-04

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket