Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SIEMENS

Partnerstwo z Salesforce

Partnerstwo

Firmy Siemens i Salesforce ogłosiły strategiczne partnerstwo w celu opracowania nowego pakietu rozwiązań technicznych dla miejsc pracy, który będzie wspierał przedsiębiorstwa na całym świecie w bezpiecznym ponownym otwieraniu.

Partnerstwo obejmuje serwis Work.com, zbudowany przez Salesforce oraz rozwiązania „inteligentnej” infrastruktury firmy Siemens, w tym Comfy oraz Enlighted. Kluczowe rozwiązania obejmują „bezdotykowe biuro” z mobilnymi kartami wstępu do budynku i wind oraz system bezpiecznego zarządzania miejscem pracy, który pozwala pracownikom na rezerwowanie sal konferencyjnych i biurek za pomocą aplikacji Comfy, która wysyła w czasie rzeczywistym powiadomienia o przekroczeniu bezpiecznej liczby uczestników w pomieszczeniu. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu danych o zajętości przestrzeni dostarczanych przez Enlighted i gromadzonych w ramach Comfy, w tym dotyczących obecności pracowników oraz rezerwacji biur i pomieszczeń, firmy będą mogły usprawnić proces śledzenia wzajemnych kontaktów w Work.com. Pozwoli to na szybsze i dokładniejsze reagowanie w sytuacjach awaryjnych. Śledzenie kontaktów będzie rozwiązaniem typu opt-in, zapewniającym poszanowanie prywatności użytkowników. Połączenie najlepszej w swojej klasie techniki IoT firmy Siemens z rozwiązaniami Salesforce Work.com umożliwi klientom podejmowanie decyzji w oparciu o dane w czasie rzeczywistym i stworzy elastyczne ramy dla przyszłych działań w miejscu pracy. Firmy Siemens i Salesforce jako pierwsze wdrożą nowe rozwiązania we własnych biurach, w tym w siedzibie głównej Siemens Smart Infrastructure w Zug w Szwajcarii oraz Salesforce Tower w San Francisco.

Bezpieczny powrót ludzi do miejsc pracy jest globalnym wyzwaniem, dlatego ważne jest, aby firmy chroniły swoich pracowników w celu budowania zaufania i pewności siebie. Wspólnie z Salesforce możemy szybko wspierać przedsiębiorstwa na całym świecie we wdrażaniu rozwiązań, które pomagają pracownikom w powrocie do biura, jednocześnie kładąc podwaliny pod długoterminową cyfrową transformację w miejscach pracy – powiedział Roland Busch, zastępca dyrektora generalnego i członek zarządu Siemens AG.

Partnerstwo
2020-09-04

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket