Strona domowa / Artykuły / Wsparcie

AMICA

Wsparcie dla OSP

Wsparcie

W obliczu pandemii koronawirusa grupa Amica i wspierana przez nią Fundacja Amicis aktywnie niosą pomoc, przekazując m.in. niezbędny sprzęt AGD ochotniczym strażom pożarnym z różnych regionów Polski.

W ostatnim czasie Fundacja Amicis przekazała pralkę i suszarkę m.in. strażakom z OSP Podrzewie. Przekazane sprzęty pozwolą członkom Ochotniczej Straży Pożarnej zadbać o odzież bojową, a przede wszystkim zapewnią bezpieczeństwo w czasach pandemii koronawirusa, kiedy wymogi sanitarne są zaostrzone. OSP Podrzewie jest jedną z jedenastu straży pożarnych w powiecie szamotulskim, które mimo statusu jednostek ochotniczych należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Do tej pory druhowie musieli radzić sobie sami z praniem mundurów.

Koszt czyszczenia jednego munduru bojowego to około 70 zł, a zabieg ten jest konieczny po każdej akcji. W dobie panującej pandemii koronawirusa nie możemy przecież dopuścić, aby nasi druhowie i druhny zabierali z akcji mundury bojowe do prania domowego, ponieważ to spowodowałoby duże ryzyko przeniesienia się wirusa – mówiła Joanna Zimna, sołtys wsi Podrzewie.

Pandemia wymaga od nas wszystkich większej uważności i wrażliwości na potrzeby innych. Podrzewscy druhowie z dużym poświęceniem angażują się we wszelkiego rodzaju akcje ratunkowe, dlatego postanowiliśmy wesprzeć jednostkę niezbędnymi sprzętami, które ułatwią strażakom przygotowywanie odzieży bojowej i zapewnią im bezpieczeństwo. W obecnej sytuacji są to kluczowe kwestie – mówi Maciej Fliger z firmy Amica.

Grupa Amica niesie pomoc jednak nie tylko w Wielkopolsce, ale również prowadzi działania pomocowe na terenie całego kraju, czego najlepszym dowodem jest wsparcie dla jednostki OSP Mokra Lewa. W czerwcu działająca we Wronkach OSP Amica przekazała pralkę strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrej Lewej w powiecie skierniewickim. Jednostka OSP Mokra Lewa specjalizuje się w ratownictwie wodnym i z odwagą angażuje w akcje ratowniczo-gaśnicze w regionie. Oprócz tego działają w sferze prewencyjno-edukacyjnej (m.in. organizując szkolenia z pierwszej pomocy) i biorą udział w życiu lokalnej społeczności. Sprzęt pomoże zadbać o odzież druhów, którzy z poświęceniem i determinacją walczą z siejącymi ogromne zniszczenie ulewami, ruszając na pomoc każdemu potrzebującemu.

Wsparcie
2020-07-28
x

Kontakt z redakcją

© 2021 InfoMarket