Strona domowa / Artykuły / Wzrost efektywności linii produkcyjnej

SAMSUNG

Wzrost efektywności linii produkcyjnej szyjącej maseczki w firmie Ptak

Wzrost efektywności linii produkcyjnej

Specjaliści z Samsung Electronics Poland Manufacturing (SEPM) przekazali swój know-how firmie Ptak i pomogli zoptymalizować jedną z linii produkcyjnych maseczek medycznych. Firma Ptak szyje maseczki w ramach rządowego programu „Polskie Szwalnie”.

Zaangażowani w projekt inżynierowie na co dzień pracują w fabryce firmy Samsung we Wronkach, gdzie produkowany jest zaawansowany technicznie sprzęt AGD na rynki całego świata (m.in. słynny Family Hub). Z tego właśnie względu to Polska jest pierwszym po Korei krajem, w którym Samsung zdecydował się na przekazanie swojego know-how. Dzięki wprowadzonym zmianom linia trzykrotnie zwiększyła swoją efektywność produkcyjną i może produkować niemal 69 tys. maseczek dziennie (czyli ponad 25 mln rocznie w trybie trzyzmianowym). Pomoc była bezpłatna i odbywa się w ramach solidarności przemysłu w czasie pandemii.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni firmie Samsung za zaangażowanie się w projekt, który pozwoli nam stać się największym producentem maseczek medycznych w Europie. Efekty prac i wprowadzonych zmian przerosły nasze oczekiwania. Efekty tym ważniejsze, że nasza firma działa w ramach projektu „Polskie Szwalnie”. Produkujemy maseczki medyczne dla służb, szpitali, placówek publicznych i jest to ważny krok w kierunku uniezależnienia naszego kraju od importu. Dało nam to również możliwość utrzymania, a nawet zwiększenia liczby miejsc pracy. Mamy już wiele zamówień, ale wiemy też, że zapotrzebowanie w najbliższych miesiącach na maseczki medyczne produkowane w Europie będzie jeszcze rosło. Dzięki wysiłkom i ekspertyzie firmy Samsung z pewnością będą one łatwiej dostępne – powiedział Tomasz Szypuła, prezes Ptak Warsaw Expo, członek Rady Nadzorczej Ptak SA.

Obie firmy planują współpracę przy optymalizacji kolejnych linii produkcyjnych. Maseczki już są dostępne w procesie zamówień hurtowych.

2020-07-28
x

Kontakt z redakcją

© 2021 InfoMarket