Strona domowa / Artykuły / Czyszczenie

KAERCHER

Czyszczenie w czasach koronawirusa

Czyszczenie

Rozmowa z Jolantą Zacharą – dyrektor marketingu w Kärcher Polska

Redakcja: Pojawienie się koronawirusa SARS-CoV-2 dotkliwie wpłynęło na nasze życie. Przy pomocy jakich urządzeń możemy zadbać o nierozprzestrzenianie się go w domu?

Jolanta Zachara: Nikt nie zaprzeczy, że częste dokładne sprzątanie pomaga w utrzymaniu nie tylko pięknego wyglądu domu, ale i zdrowia domowników. Niektóre technologie i urządzenia mogą sprawić, że zminimalizujemy zagrożenia bakteryjne czy wirusowe, jakie wystąpić mogą na różnych powierzchniach w domu. Firma Kärcher posiada w ofercie gamę urządzeń (parownice, odkurzacze parowe oraz mopy parowe), które są szczególnie polecane wszystkim, którym zależy na eliminacji patogenów nieodpornych na działanie wysokich temperatur. To do nich należą koronawirusy, w tym odpowiedzialny za COVID-19.

Co sprawia, że te urządzenia tak dobrze radzą sobie z pozbywaniem się wszelkich zanieczyszczeń, w tym wirusów?

Efektywność zapewnia przede wszystkim technologia – czyszczenie gorącą parą wodną. Te urządzenia usuwają zabrudzenia bez jakichkolwiek detergentów! To dzięki ciśnieniu strumienia pary skutecznie wnika ona pomiędzy brud a powierzchnię. Gorąca para wodna odspaja i usuwa zanieczyszczenia, a także... zabija patogeny osiadłe na powierzchni. Parownice pracują parą o temperaturze ok. 100 °C. Tymczasem według badań naukowych koronawirusy giną już w temperaturze 60 °C. Dodatkowo badania laboratoryjne (test z wykorzystaniem modyfikowanego szczepu Ankara – wirusa krowianki) zlecone przez firmę Kärcher wykazały, że dokładne czyszczenie parownicą marki Kärcher – punktowe przez 30 sekund z maksymalnym ciśnieniem pary – pozwala usunąć 99,99 proc. bakterii typowo spotykanych w gospodarstwie domowym oraz 99,999 proc. wirusów otoczkowych (jak koronawirus, wirus grypy, z wyłączeniem wirusa zapalenia wątroby typu B). Takie wyniki skuteczności przy braku stosowania nieprzyjaznych środowisku środków chemicznych przekonują same w sobie

Czyszczenie

Bogata oferta parownic pozwala na wszechstronne dbanie o higienę w domach

Czyszczenie

Jak wykazały badania niezależnego laboratorium, parownice Kärcher są skuteczne w dezaktywacji wirusów otoczkowych (koronawirusów) i bakterii występujących na domowych powierzchniach twardych.

Urządzenia parowe są również polecane alergikom. Dlaczego?

Przede wszystkim właśnie dlatego, że w tej technologii nie mają zastosowania alergogenne detergenty. Ale również dlatego, że z powierzchni domowych m.in. eliminują roztocza, zarodniki grzybów i pleśni nieodporne na wysokie temperatury. Rekomendujemy te urządzenia osobom, dla których higiena jest szczególnie ważna, cierpiącym na alergie wziewne, a także rodzinom z małymi dziećmi.

Czy od marca widać wzmożone zainteresowanie klientów domowymi urządzeniami do dezynfekcji?

Tak, zdecydowanie w każdym z krajów, które dotknęła pandemia – czyli niemal na całym świecie – wzrosło zainteresowanie urządzeniami czyszczącymi parą wodną. Marzec i kwiecień to były miesiące, gdy podaż nie nadążała za popytem, głównie z powodu zawieszenia produkcji, m.in. we włoskich fabrykach, gdzie również powstają domowe urządzenia Kärcher. Na możliwości produkcyjne wpływ mają łańcuchy dostaw i zdolności transportowe. Pandemia wyhamowała je wszystkie. Odkąd poluzowano restrykcje, produkcja ruszyła z pełną mocą – nawet na trzy zmiany i mamy nadzieję, że problemy z dostępnością parownic są już za nami.

Jak na sprzedaż wpłynęło zamknięcie części sklepów? Czy kanał e-commerce był w stanie nadrobić te straty?

Kanał e-commerce radził i radzi sobie wyśmienicie. Polski rynek sprzedaży internetowej wzrósł znacząco, choć różnie w zależności od kategorii. E-sprzedaż samych odkurzaczy i akcesoriów do nich urosła od marca do kwietnie 2020 r. o ponad 100 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Pandemia zmieniła bowiem zwyczaje zakupowe wielu Polaków – wśród klientów sklepów internetowych pojawiło się „wiele nowych twarzy” – to klienci, którzy dopiero teraz zaprzyjaźnili się z tą formą zakupów. I prawdopodobnie tak już zostanie. W marcu i kwietniu wszyscy nakłaniali do zakupów bez wychodzenia z domu, teraz ponownie trzeba zachęcać do tradycyjnych odwiedzin w sklepach. Oczywiście, z zachowaniem wszystkich rygorów sanitarnych wzmacniających bezpieczeństwo nabywców i sprzedających.

Od ponownego otwarcia galerii handlowych i innych przestrzeni, jak np. żłobki i przedszkola, zwiększyła się potrzeba zapewnienia higieny także w tych miejscach. Jakie urządzenia w tym pomagają?

Właśnie uruchomiliśmy specjalną akcję kierowaną do właścicieli placówek opiekuńczych, takich jak przedszkola, lub zarządzających nimi. Akcja mailingowa do tej grupy klientów realizowana jest przez autoryzowanych partnerów Kärcher w całej Polsce. Zachęcamy do skorzystania ze specjalnej oferty zestawów urządzeń i akcesoriów Kärcher, które w spełnieniu obecnych rygorystycznych wymogów sanitarnych będą najlepszą pomocą. To przede wszystkim urządzenia czyszczące gorącą parą wodną, urządzenia ekstrakcyjne, myjki do okien, odkurzacze oraz oczyszczacz powietrza.

Czyszczenie

Oferta rozwiązań dla biznesu (Kärcher Professional) sprawia, że urządzenia firmy Kärcher dbają o czystość i nasze bezpieczeństwo nie tylko w domu, ale i w miejscach publicznych.

Czy firma przygotowała specjalne oferty urządzeń dla klientów profesjonalnych poszukujących kompleksowych rozwiązań w zakresie czyszczenia?

Nawet więcej – jesteśmy partnerem akcji Federacji Przedsiębiorców Polskich o nazwie #wolneodCovid19, przekazując specjalne plany higieny wszystkim zainteresowanym ponownym uruchomieniem działalności (usługi hotelarskie, restauracyjne, beauty) i jej bezpiecznym prowadzeniem w czasie stanu epidemicznego w Polsce. Od wiosny nieprzerwanie do końca czerwca 2020 r. prowadzimy równocześnie promocję szeregu urządzeń Kärcher Professional, w tym także parownic, których efektywność w usuwaniu koronawirusa została potwierdzona badaniami laboratoryjnymi (warto sprawdzić na https://www.kaercher.com/pl/czyszczenie-i-higiena-w-czasach-koronawirusa.html). Nie można też zapomnieć o kampanii edukacyjnej, której pierwsza planowana odsłona zbiegła się w czasie z początkowym rozwojem pandemii w Polsce. Hasło kampanii: „Nie pozwól, aby Twoje płuca były filtrem” zachęcało do zapoznania się z możliwościami filtracyjnymi profesjonalnych odkurzaczy Kärcher NT Dust.

Oprócz czystych i zdezynfekowanych powierzchni znaczenie ma czystość powietrza w pomieszczeniach. Jak o nią zadbać?

Oczywiście, zanieczyszczone powietrze i związane z tym wysokie stężenie pyłów zawieszonych są szczególnie odczuwalne w sezonie grzewczym. Ale też wiosną i latem, w coraz bardziej suchym klimacie w Polsce zagrożenie PM 2,5 jest stale obecne. Trzeba pamiętać, że pyły zawieszone powodują choroby układu oddechowego i alergie oraz wpływają niekorzystnie na serce i układ krwionośny. Tym bardziej właśnie dziś, kiedy nieobciążony innymi chorobami organizm to istotna wartość dla zwalczania wirusowych infekcji, warto zainwestować w oczyszczacz powietrza AF 100 z możliwością wyboru odpowiednich filtrów: uniwersalnego, antysmogowego, antyalergicznego, zdrowotnego i TVOC. Te 5 opcji filtrowania AF 100 zapewnia usuwanie wielu rodzajów zanieczyszczeń (bakterie, lotne związki organiczne, drobny pył, alergeny) w pomieszczeniach do 100 m2.

O firmie Kärcher

Firma Kärcher została założona w 1935 r. w Niemczech przez niezwykle utalentowanego i pomysłowego inżyniera Alfreda Kärchera. Już na początku swej drogi zawodowej zaprojektował on i opatentował piec do hartowniczej kąpieli solnej. W 1950 r. opatentował zaś pierwsze w Europie czyszczące urządzenie wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody (DS 350). System podgrzewania stał się w nim tak bardzo innowacyjny i zarazem skuteczny, że po dziś dzień stanowi podstawę funkcjonowania większości urządzeń wysokociśnieniowych z podgrzewaniem wody. Już wcześniej zakres działalności firmy obejmował wytwórstwo urządzeń grzewczych na gorące powietrze, takich jak generatory pary dla przemysłu lotniczego, ogrzewające silniki, skrzydła czy kabiny pilotów. Czynnikiem stałego wzrostu firmy była zatem i jest nadal innowacyjność, odznaczająca się stałym wprowadzaniem na rynek niezwykle efektywnych i funkcjonalnych produktów. W Polsce te urządzenia spotkać można było już w latach 70. XX w. ale pełna ich dostępność stała się możliwa dzięki powstaniu w 1993 w Krakowie firmy Kärcher Sp. z o.o., która rozwinęła ogólnopolską sieć dystrybucji (w tym usługi serwisowe), prowadzi szkolenia (Akademia Kärcher) i ogólnopolską działalność marketingową urządzeń czyszczących do użytku domowego oraz profesjonalnego.

O firmie
2020-07-01
x

Kontakt z redakcją

© 2021 InfoMarket