Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

LG

Telewizory LG OLED i NanoCell 2000

Telewizory LG OLED

Na konferencji online przedstawiono telewizory z wyświetlaczami OLED i NanoCell. Ich parametry i funkcje powodują, że dobrze się sprawdzą, jako monitory do gier, galeria obrazów i do zarządzania inteligentnym domem.

Firma LG ma dominująca pozycję w produkcji telewizorów OLED, zajmując 70 proc. polskiego rynku. Jako jedyna ma telewizory LCD NanoCell.

Telewizory LG OLED i NanoCell do gier, zarządzania domem i jako obrazy.

Łącznie na polski rynek trafi 5 nowych serii o przekątnych od 48 do 88 cali: LG OLED TV ZX (8K), WX, GX, CX i BX o, dostępnych teraz lub w przedsprzedaży. Także atrakcyjnie zapowiada się seria telewizorów z linii NanoCell. Na polski rynek trafi 6 nowych serii telewizorów LG NanoCell, w tym NANO99 8K.

To już trzecia generacja procesorów AI α (Alpha) 9 i α (Alpha) 7

Procesor α9 Gen 3 dostępny jest w seriach OLED CX, GX, WX, ZX oraz NanoCell NANO99, NANO97, NANO95 a procesor α7 Gen 3 AI ma seria OLED BX oraz NanoCell NANO90 i NANO86.Najnowszy procesory stale analizuje przesyłany sygnał, aby podwyższyć jakość obrazu oraz dźwięku. Dzięki algorytmom głębokiego uczenia, procesor wykrywa różnice między twarzami, tekstem i innymi elementami o bogatych szczegółach, a następnie delikatnie przetwarza każdy element obrazu, podwyższając jego jakość.

Telewizory LG OLED

Aby zapewnić najlepsze wrażenia wzrokowe oraz słuchowe, procesory Alpha 9 i Alpha 7 rozpoznają również gatunek treści, dzieląc go na cztery kategorie: Standardowe, Film, Sport oraz Animacja. Alpha 7 rozpoznaje gatunek tylko w Dolby Vision natomiast Alpha 9 ze wszystkich źródeł. Dla gatunku Film uwydatnią np. kolory, odtwarzając specyficzny nastrój filmu, a także wzmocnią efekty dźwięku przestrzennego. Telewizory wyposażono w czujnik światła, który automatycznie dostosuje jasność wyświetlanego obrazu do natężenia światła w pomieszczeniu, zapewniając optymalne wrażenia wzrokowe (AI Brightness), analogicznie ze standardem Dolby Vision IQ. Natomiast za pośrednictwem wbudowanego w pilot Magic Remote mikrofonu procesor rozpozna akustykę pomieszczenia oraz położenie widza, aby zoptymalizować jakość odtwarzanego dźwięku (AI Acoustic Tuning).

Największe OLED-y i NanoCell 8K

Największy z OLED-ów OLED88Z9PLA ma rozdzielczość 8K i przekątną 88 cali. LG OLED ZX przewyższa surowe normy jakości stawiane przed rozdzielczością 8K Ultra HD, wyświetlając obraz o niespotykanej dotąd szczegółowości i ostrości. Wśród tegorocznych modeli NanoCell 8K jest NANO99 oferujący realistyczny obraz z jeszcze czystszymi kolorami w rozdzielczości 8K. LG NanoCell 8K może poszczycić się wartością CM (modulacja kontrastu) na poziomie 97,8%, podczas gdy normy CTA (Consumer Technology Association) wymagają minimum 50% CM. Tym samym LG NanoCell 8K zapewnia prawdziwą rozdzielczość 8K, najwyższą w swoje klasie.

Telewizory LG OLED

Dodatkowo procesor Alpha 9 Gen 3 AI, dzięki algorytmom głębokiego uczenia, potrafi dostosować ostrość, szumy, tekst i grafikę do jakości 8K. Co więcej telewizory LG 8K, jako jedne z nielicznych na rynku, wyposażone są w kodeki HEVC, VP9 i AV1 umożliwiający wyświetlanie filmów w rozdzielczości 8K serwisów VoD np. YouTube, co jest prawdziwą nowością na 2020. Jako jedne z pierwszych otrzymały prawo do oznaczania logiem 8K Ultra HD, przyznawanym przez stowarzyszenie CTA (Consumer Technology Association).

Czyste i realistyczne kolory w  wyświetlaczach NanoCell

Wyświetlacze LG NanoCell dostarczają niezapomnianych wizualnych doznań. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych nanocząsteczek, możliwe jest wyświetlenie, realistycznego obrazu o czystych, niczym niezanieczyszczonych kolorach. Funkcje Pure Colors oraz Nano Black zadbają o jeszcze żywszy obraz i bardziej intensywny kontrast. Natomiast zastosowanie strefowego podświetlenia pomaga uzyskać głęboką czerń, pozwalając na oddanie szczegółów w ciemnych scenach.

Najmniejszy OLED 4K

Po raz pierwszy pojawił się OLED o przekątnej 48 cali OLED48CX3LB, który będzie atrakcyjny dla osób, które chcą korzystać z zalet obrazu wyświetlaczy OLED w mniejszym pokoju.

Stworzone do gamingu

Wyświetlacze OLED mogą współpracować z konsolami do gier i komputerami osobistymi Zastosowane wyświetlacze OLED maja bardzo mały współczynnik Input lag na poziomie 13 ms, a także czas reakcji matrycy wynoszący 1 ms, sprawiają, że akcja odbywa się bez opóźnień jest niezwykle dynamiczna i pozbawiona przeskoków.

Zastosowanie trybu HGiG (pełniącego analogiczną rolę do HDR w filmach) zapewnia optymalne wyświetlanie obrazu, pozwalając graczom na dostrzeżenie większej liczby szczegółów, np. w lokalizacjach, w których promienie wschodzącego słońca mogą przesłaniać istotne detale. Są jedynymi telewizorami wyposażonymi w obsługę techniki G-Sync od NVIDA (posiadając jednocześnie obsługę Freesync, analogicznej technologii od firmy AMD), dzięki której matryca adaptuje się do liczby klatek na sekundę, sprawiając, że gra jest dużo płynniejsza i przyjemniejsza.

Telewizory LG OLED

Telewizory LG OLED wyposażone są także w interfejs HDMI 2.1 umożliwiający wyświetlanie treści 4K z prędkością 120 klatek na sekundę, a także zapewniający obsługę techniki 4K HFR (High Frame Rate), trybu ALLM (Automatic Low Latency Mode), zmiennej częstotliwości odświeżania VRR oraz zwrotnego kanału audio eARC. Dzięki redukcji niebieskiego światła w telewizorach LG OLED 2020 nawet wielogodzinne granie nie powinno męczyć oczu.

Sportowe emocje na najwyższym poziomie

Krótki czas reakcji matrycy – (1 ms) w TV LG OLED zadba o płynniejsze i wyraźniejsze odwzorowanie szybkiego ruchu podczas sportowej rywalizacji.

funkcja Sport Alert pozwalająca na wyświetlanie informacji o ulubionej drużynie sportowej. Możliwy jest wybór 20 zespołów z listy obejmującej 14 lig, w tym między innymi najważniejszych europejskich lig piłki nożnej, czy też NBA. Powiadomienia o terminarzu rozgrywek oraz wynikach meczu będą pojawiać się na ekranie w czasie rzeczywistym. Funkcję sport alert znajdziemy także w wyświetlaczach NanoCell.

 

Telewizory LG OLED

Obraz z HDR jak w kinie

Dla jeszcze lepszych doznań filmowych, telewizory LG OLED i NanoCell zostały wyposażone w specjalny tryb dla miłośników oryginalnego obrazu - Filmmaker Mode. Tryb ten wyłącza funkcję wygładzania ruchu, aby wiernie odtworzyć kinowy obraz i prezentować filmy zgodnie z wizją reżysera, czy też autora zdjęć. Dodatkowo nowa w tym roku funkcja Dolby Vision IQ dostosowuje parametry wyświetlanych treści do warunków panujących w pomieszczeniu, tak by na przykład zbyt jasny obraz nie oślepiał nas podczas wieczornego seansu. O wrażenia prosto z sali kinowej zadba również system Dolby Atmos, zapewniając realistyczny, przestrzenny dźwięk.

Telewizory LG OLED

Telewizor z ukrytym uchwytem

Model LG OLED GX „Gallery”  wyróżnia niecałe dwa centymetry głębokości ze wszystkimi podzespołami schowanymi w obudowie, bez konieczności wyprowadzania ich na zewnątrz. Uzyskanie minimalistycznego wyglądu jest możliwe dzięki bardzo cienkiej matrycy OLED, a dzięki temu może zachować niespotykaną smukłość wzornictwa. Co więcej uchwyt do powieszenia modelu LG OLED GX został zaprojektowany, jako wnęka w jego obudowie, dzięki czemu telewizor przylega do ściany niczym obraz, dopasowując się do wystroju każdego wnętrza.

Home Dashboard i sterowanie głosowe sprzętami domowymi

Telewizory LG OLED i NanoCell ze sztuczną inteligencją pozwalają na łatwe sterowanie domowymi urządzeniami udostępnionymi w ramach jednej sieci. Wszystkie inteligentne sprzęty można połączyć i monitorować ich status w specjalnym panelu domowym - Home Dashboard. Umożliwia on nie tylko śledzenie statusu urządzeń (jak np. sprawdzenie czy pralka LG zakończyła już pranie lub jaka jest temperatura w mieszkaniu), ale także sterowanie nimi za pomocą telewizora. W tym celu stworzone zostały 3 scenariusze, aktywowane hasłem „Dzień dobry”, „Dobranoc” oraz trzeci „Własny scenariusz”. Można w nich zaprogramować sprzęty tak, aby zmieniały swoje ustawienia w zależności od okoliczności – inne na poranek, a inne na noc. W praktyce oznacza to, iż na zakończenie dnia wydając komendę do pilota TV „Dobranoc”, zostanie wyłączony TV oraz oświetlenie, a klimatyzator wejdzie w tryb nocny.

 

2020-06-16

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket